reklama

Deťom z denného sanatória priniesli radosť hráči Spartaka

V trnavskom Dennom detskom sanatóriu pri Fakultnej nemocnici Trnava (FN) vo štvrtok 4. decembra pripravili hráči Spartaka Trnava futbalovo-predvianočné podujatie Spartakovský Mikuláš. Spolu s hráčmi deti navštívil aj obľúbený maskot Bílí Andel.

Prvý decembrový štvrtok znamenal pre deti s respiračnými a pohybovými problémami veľa zábavy a zážitkov, ktoré si odniesli z podujatia Spartakovský Mikuláš. Cieľom akcie bolo zoznámenie detí s trnavskými futbalovými idolmi. Do Denného detského sanatória prišli kapitán Marek Janečka a hráči Erik Jendrišek a Ján Vlasko.

„Dnes to bola pre mňa osobne najkrajšia akcia takéhoto typu, ktorú som v Spartaku absolvoval. Bolo nádherné vidieť, ako sa detičky s nami hrali, spievali a tancovali. Všetko to bolo z lásky k deťom. Obrovská pochvala patrí všetkým ľuďom, ktorí sa o tieto deti starajú,“ povedal o atmosfére na podujatí futbalista Spartaka Ján Vlasko.

fn-spartakovci-1
Hráči Spartaka Trnava deťom priniesli malé darčeky a najmä množstvo zážitkov

„Najväčšou motiváciou pri činnosti Denného detského sanatória je samozrejme zlepšovanie zdravotného stavu detičiek. Úžasné je tiež vidieť radosť v ich očiach. Pekné zážitky a dobrá nálada majú nesporne aj veľké terapeutické účinky,“ zhodnotil význam podujatia riaditeľ FN Martin Tabaček.

Denné sanatórium pre deti so zameraním na ochorenia nervového a pohybového ústrojenstva bolo zriadené v roku 1989. Jeho náplňou je poskytovanie komplexnej liečebno-preventívnej a rehabilitačnej starostlivosti pre deti od 1. roku do 6. – 7. roku života. Odborná zdravotná starostlivosť o deti je rozdelená do lôžkovej a ambulantnej časti. Lôžková časť je určená pre 2 skupiny detí rozdelených podľa veku a úrovne psychomotorického vývinu.

Deťom sú v Dennom detskom sanatóriu pri Fakultnej nemocnici Trnava poskytované odborné diagnostické, terapeutické a poradenské neurologické, psychologické a rehabilitačné vyšetrenia a terapia. Významnou novinkou je Montessori liečebná pedagogika. V rámci nej pôsobí špeciálne vyškolený Montessori pedagóg, účastník štipendijného pobytu v Kindercentre Mníchov, poznamenal hovorca FN Matúš Stračiak.

Rehabilitačné výkony spočívajú v individuálnej a skupinovej liečebnej telesnej výchove a v reflexnej metodike podľa prof. Vojtu. Zaujímavými pre deti sú cvičenia na fyziobale, liečba hrou s náradím (loptou, činkami, kruhmi, akupresúrnymi pomôckami), vodoliečba, bazén, vírivka, perlička, bioptron lampa, nožná masáž, nožná vírivka, laseroterapia či magnetoterapia. Realizuje sa aj muzikoterapia či liečba hrou.

V zariadení pracuje komplexný odborný tím – detský neurológ, psychológ, vyškolený Montessori pedagóg, rehabilitačné sestry špecializované na reflexné rehabilitačné metodiky podľa prof. Vojtu, detské zdravotné sestry a personál zaisťujúci pomocné služby.

fn-spartakovci-2

fn-spartakovci-3

Foto: FN Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2014 7:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.