reklama

Cieľom Spartaka je udržať sa na špici a prinášať fanúšikom radosť z kvalitnej hry

S ambíciou minimálne udržania súčasnej 3. pozície vo futbalovej Corgoň lige vstupuje do jarnej časti súťaže futbalový Spartak Trnava.
Hodnotenie zimnej prestávky a ciele pred odvetou prezentovali zástupcovia a hráči klubu vo štvrtok 1. marca na tlačovej konferencii.


Zľava marketingový a PR manažér Marek Ondrejka, tréner Pavel Hoftych, generálny manažér Jozef Valovič, Ľuboš Hanzel, kapitán Miroslav Karhan a športový riaditeľ klubu Stanislav Adamec

Podľa slov Jozefa Valoviča klub bude chcieť počas jari nadviazať na úspechy prvej polovice sezóny 2011/2012. „Prebojovali sme sa do 3. kola v pohárovej Európe, zažili sme skvelé zápasy so súpermi zvučných mien, na svoje si prišli naši fanúšikovia aj samotní hráči. Veríme, že hráči po kvalitnej zimnej príprave zabojujú o európske poháre znova a dokážu prilákať na tribúny divákov,“ zaželal si generálny manažér Spartaka Jozef Valovič.

Hlavný kouč bílých andelov Pavel Hoftych vyslovil predpoklad, že súčasný tím, aj napriek odchodom niektorých kvalitných hráčov, má potenciál ďalej rásť a zlepšovať sa. „Nebude jednoduché nahradiť Koneho, Oravca či Dialla, prišli však noví kvalitní futbalisti ako Mišo Gašparík, Ľuboš Kamenár, Peťo Kuračka či Josef Kaufman. V kabíne je zdravá atmosféra, necheme tu žoldnierov, ale hráčov, pre ktorých je cťou obliekať dres Spartaka a dokážu sa oň pobiť. V príprave sme absolvovali viacero náročných zápasov so zvučnými súpermi, s ktorými sme zohrali dobré partie. Chceme sa pohybovať na špici a svojou hrou a výsledkami si získať dôveru fanúšikov,“ zdôraznil tréner Spartaka.

Hoftych zároveň upozornil, že v klube sa o zisku titulu nehovorí. „Pre trnavského fanúšika sa stala túžba po zisku titulu traumou. Ľudia by sa mali tešiť z každého jedného víťazstva a úspechu, viac si futbal užívať a baviť sa pri ňom. Isteže, aj my chceme získať titul, ale nie sme sami. Našim cieľom je tešiť fanúšikov kvalitným futbalom, víťazstvami. To je pre nás prvoradé,“ predniesol.


Pavel Hoftych a Jozef Valovič

Podľa slov kapitána Miroslava Karhana je kabína pred sezónou v dobrej pohode. Po fyzickej aj psychickej stránke je tím pripravený zabojovať o popredné priečky.
Cieľom zostáva udržať pozície zaručujúce postup do pohárovej Európy. Každý hráč si uvedomuje, že úspechy v podobe zápasov so skvelými európskymi súpermi môžu dosiahnuť len vlastnou snahou,“ pripomenul.

Nový marketingový a PR manažér Marek Ondrejka predstavil novinárom niektoré z noviniek, ktoré klub pripravil, idúc bližšie v ústrety svojim fanúšikom. Jednou z nich sú tzv. Rodinné lístky, kedy dieťa do 15 rokov získa vstup na ligový zápas zdarma v prípade, že príde v sprievode dvoch dospelých platiaich osôb. Spartak obnoví aj komunikáciu klubu s deťmi zo základných škôl. „Naši hráči budú v rámci projektu Andeli deťom navštevovať školy, kde sa uskutočnia autogramiády, besedy či súťaže, deti dostanú vstupenky zadarmo. Cieľom je prilákať mládež na štadión aj týmto spôsobom,“ vysvetlil Ondrejka.


Štruktúry klubu posilnil v zime nový marketingový manažér Marek Ondrejka

Nový projekt Andelský vidiek má za cieľ propagovať klub v regióne. Hráči Spartaka budú navštevovať vidiecke futbalové kluby, zatrénujú si s amatérskymi futbalistami, podebatujú, rozdajú autogramy. Kluby na dedinách budú mať možnosť predávať vstupenky na domáce zápasy Spartaka a časť z predaja zostane v ich pokladnici. „Vidiecky klub, ktorému sa podarí predať najviac vstupeniek, získa výnimočnú cenu – sadu nových dresov a možnosť absolvovať jednu tréningovú jednotku pod vedením Pavla Hoftycha priamo na Štadióne Antona Malatinského,“ predstavil zaujímavú novinku Marek Ondrejka.

Ako pripomenul, pokračovať bude aj úspešný projekt Rodinný futbal. Dianie na štadióne plánuje klub oživiť aj rôznymi kultúrnymi akciami pred výkopom jednotlivých zápasov.
Novinkou jarnej časti bude tieť zavedenie viacstupňových kontrol pri vstupe na štadión. Divákov budú pri bránach kontrolovať dve SBS služby, a zároveň aj kamerový systém. Podľa zástupcov klubu zámerom je eliminovať skutočnosť, že na zápasy sa často dostávali aj ľudia bez zakúpených vstupeniek. „Chceme zdôrazniť, aby fanúšikovia prichádzali na zápasy s dostatočným predstihom a nie na poslednú chvíľu. V budúcnosti klub už neplánuje otvárať turnikety, ako tomu bývalo v minulosti,“ upozornil PR manažér Spartaka.


Sprava Jozef Valovič, Ľuboš Hanzel a Miroslav Karhan

Otvárací zápas jarnej časti odohrá Spartak na domácom trávniku v sobotu 3. marca o 17.30 hodine proti ViOnu Zlaté Moravce. Ešte pre úvodným hvizdom si klub uctí legendárneho hráča Jozefa Adamca, ktorý pred pár dňami oslávil okrúhle 70. narodeniny. Pripravená bude malá slávnosť s moderátorom Karolom Polákom, hudobné vystúpenie aj pyrošou.

ZIMNÁ PRESTÁVKA V KOCKE

Zmeny v kádri:
Odchody:
Ján Slovenčiak – hľadá si angažmán
Matej Székely – v riešení Moravany nad Váhom/hosťovanie
Ľubomír Bernáth – FCVion Zlaté Moravce
Boubacar Diallo – hľadá si angažmán
Ľubomír Gogolák – v riešení SFM Senec/hosťovanie
Koro Issa Kone – Dijón/FRA
Pavel Malchárek – hľadá si angažmán
Tomáš Oravec – hľadá si angažmán
Ján Petráš – Spartak Myjava/hosťovanie

Príchody:
Ľuboš Kamenár – FC Nantes/hosťovanie do 30.06.2012
Karol Pavelka – FC Vion Zlaté Moravce
Peter Kuračka – FC Vion Zlaté Moravce
Riste Naumov – SK Slavia Praha
Josef Kaufman – SK Slavia Praha/hosťovanie do 30.06.2012
Martin Švec – FC Petržalka 1898
Ivan Schranz – FC Petržalka 1898
Michal Gašparík – Górnik Zabrze/hosťovanie 30.06.2012

Prípravné zápasy:
Tescoma Zlín – Spartak 3:2 (2:0), Vyskočil (pen), Ciprys
Myjava – Spartak 3:1 (1:1), Pavelka
Spartak – Dubnica 2:0 (2:0), Ciprys, Pavelka
Spartak – Baník Ostrava 2:0 (1:0), Ciprys, P. Čarnota
Spartak – Michalovce 0:0
Legia Varšava – Spartak 3:1 (0:1), Karhan (pen)
Ruch Chorzow – Spartak 2:0 (1:0)
Univerzita Kluž – Spartak 1:0 (1:0)
Spartak – Jihlava 0:0
Spartak – Tescoma Zlín 3:0 (1:0), Gašparík, Vyskočil, Bicák

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2012 16:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spartak Trnava, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cieľom Spartaka je udržať sa na špici a prinášať fanúšikom radosť z kvalitnej hry”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.