reklama

V trnavskej nemocnici otvoria Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Fakultná nemocnica Trnava otvára vlastné Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie v nových priestoroch. Pacientom poskytne komplexnú fyziatrickú a rehabilitačnú liečbu.

Od 17. januára 2022 bude mať trnavská nemocnica pod svojou strechou opäť Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie. Pacientom poskytne komplexnú liečbu v oblasti fyziatrie a rehabilitácie, informoval hovorca FN Trnava Matej Martovič.

Oddelenie pozostáva z odbornej ambulancie pre dospelých aj deti a z úseku ambulantnej rehabilitácie.

Ilustračné foto

Fyziatricko–rehabilitačné oddelenie poskytuje modernú rehabilitačnú starostlivosť pacientom s rôznymi poruchami a ochoreniami ľudského tela.

Medzi najčastejšie patria funkčné poruchy pohybového systému, ochorenia kostí a kĺbov, poruchy centrálneho a periférneho nervového systému, rekonvalescencia po neurochirurgických zákrokoch v oblasti hlavy a chrbtice, po kardiochirurgických operáciách, amputáciách či regenerácii po športových výkonoch.

Na oddelení sa budú venovať aj pacientom po ortopedických operáciách, s poúrazovými stavmi a s postcovidovým syndrómom.

„Pri vstupnom vyšetrení lekár odboru FBLR zhodnotí stav pacienta a odporučí mu komplexnú terapiu s dôrazom na jeho zdravotný stav. Následne si pacient dohodne na jednotlivých úsekoch termíny absolvovania predpísaných procedúr. Pri liečbe pacientov využívame všetky dostupné prostriedky pohybovej a fyzikálnej terapie, ale ponúkame aj nadštandardné liečebné výkony. V ambulancii je možné predpísať zdravotnícke pomôcky,“ uviedol Matej Martovič.

V rámci oddelenia sa budú môcť pacienti objednať aj na nadštandardné služby, medzi ktoré patrí kinesiotaping, aplikácia rašelinových zábalov, masáž lávovými kameňmi, bankovanie, suchá ihla a superindukčný systém.

Pacienti sa na vyšetrenie objednávajú osobne alebo telefonicky na tel. čísle +421 33 5938 641. Ordinačné dní sú pondelok až piatok a to od 7:00 hod. do 15:00 hod.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2022 12:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.