reklama

V trnavskej nemocnici otvoria Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Fakultná nemocnica Trnava otvára vlastné Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie v nových priestoroch. Pacientom poskytne komplexnú fyziatrickú a rehabilitačnú liečbu.

Od 17. januára 2022 bude mať trnavská nemocnica pod svojou strechou opäť Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie. Pacientom poskytne komplexnú liečbu v oblasti fyziatrie a rehabilitácie, informoval hovorca FN Trnava Matej Martovič.

Oddelenie pozostáva z odbornej ambulancie pre dospelých aj deti a z úseku ambulantnej rehabilitácie.

Ilustračné foto

Fyziatricko–rehabilitačné oddelenie poskytuje modernú rehabilitačnú starostlivosť pacientom s rôznymi poruchami a ochoreniami ľudského tela.

Medzi najčastejšie patria funkčné poruchy pohybového systému, ochorenia kostí a kĺbov, poruchy centrálneho a periférneho nervového systému, rekonvalescencia po neurochirurgických zákrokoch v oblasti hlavy a chrbtice, po kardiochirurgických operáciách, amputáciách či regenerácii po športových výkonoch.

Na oddelení sa budú venovať aj pacientom po ortopedických operáciách, s poúrazovými stavmi a s postcovidovým syndrómom.

„Pri vstupnom vyšetrení lekár odboru FBLR zhodnotí stav pacienta a odporučí mu komplexnú terapiu s dôrazom na jeho zdravotný stav. Následne si pacient dohodne na jednotlivých úsekoch termíny absolvovania predpísaných procedúr. Pri liečbe pacientov využívame všetky dostupné prostriedky pohybovej a fyzikálnej terapie, ale ponúkame aj nadštandardné liečebné výkony. V ambulancii je možné predpísať zdravotnícke pomôcky,“ uviedol Matej Martovič.

V rámci oddelenia sa budú môcť pacienti objednať aj na nadštandardné služby, medzi ktoré patrí kinesiotaping, aplikácia rašelinových zábalov, masáž lávovými kameňmi, bankovanie, suchá ihla a superindukčný systém.

Pacienti sa na vyšetrenie objednávajú osobne alebo telefonicky na tel. čísle +421 33 5938 641. Ordinačné dní sú pondelok až piatok a to od 7:00 hod. do 15:00 hod.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2022 12:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.