reklama

V trnavskej nemocnici zrekonštruujú priestory onkológie aj gynekologicko-pôrodníckej kliniky

Fakultná nemocnica Trnava zahájila rekonštrukciu svojich priestorov v spolupráci s trnavskou firmou ISMONT. Stavebná spoločnosť sa rozhodla nezištne podporiť Fakultnú nemocnicu v Trnave a podieľať sa na rekonštrukcii dvoch jej kliník. Po dôkladnej analýze a prehodnotení možností sa vedenie nemocnice spolu s konateľom spoločnosti Ivanom Slížom dohodli, že sa rekonštrukcia bude týkať gynekologicko-pôrodníckej kliniky a kliniky onkológie.

Počas rekonštrukcie sa počíta s určitými obmedzeniami v chode jednotlivých oddelení, funkčnosť bude zachovaná počas celej prestavby, takže sa pacienti nemusia obávať žiadnych výraznejších nepríjemností spojených s touto aktivitou.

„Fakultná nemocnica Trnava neustále renovuje priestory, ktoré slúžia pacientom. Som veľmi rád, že nemocnica môže pokračovať v rekonštrukčných prácach na Onkologickej klinike a tiež rekonštrukciou zvýšime komfort aj na Gynekologickopôrodníckej klinike,“ uviedol generálny riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan.


Vizualizácie: FN Trnava / ISMONT

„Tieto dve kliniky sme vybrali spoločne a sme si istí, že sme vybrali správne. Budeme veľmi radi, ak sa nám podarí vytvoriť dôstojnejšie, príjemnejšie, funkčnejšie a krajšie prostredie pre ľudí, ktorí to najviac potrebujú,“ vysvetľuje Ivan Slíž, majiteľ a konateľ spoločnosti ISMONT s r.o.

Cieľom prestavby je zabezpečiť kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a bezpečnosť pre pacientov s prihliadnutím na ich individuálne potreby a trendy vo svete.

Okrem rekonštrukcie spŕch a toaliet na oddelení šestonedelia a oddelení rizikovej gravidity gynekologicko-pôrodníckej kliniky sa budú prerábať i štyri predpôrodné miestnosti, určené pre budúce mamičky.

Na klinike onkológie sa počíta s kompletnou úpravou elektroinštalácií, podlahovín, stropov, dverí a interiérového vybavenia.

Rekonštrukcia bude prebiehať od začiatku marca a predpokladané ukončenie prác bude v máji.

„Odovzdanie nových priestorov sa plánuje na jún, kedy by sa mal chod jednotlivých kliník opäť v plnej miere obnoviť,“ doplnil referent pre vzťahy s verejnosťou FN Trnava Matej Martovič.


Súčasný stav

Ulož ako PDF
Napísal 5. marca 2020 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.