reklama

Komplexná obnova školského areálu na ulici Kornela Mahra môže byť realitou v roku 2026

Pred rokom, začiatkom februára 2023, mesto Trnava verejne odprezentovalo obyvateľom Prednádražia štúdiu modernizácie športového areálu ZŠ s MŠ na ulici Kornela Mahra. V súčasnosti má trnavská radnica hotovú projektovú dokumentáciu a o prefinancovanie podstatnej časti nákladov požiada prostredníctvom zverejnenej výzvy Fond na podporu športu.

Základná škola Kornela Mahra na Prednádraží vo svojich športových futbalových triedach vychovala celý rad hráčov trnavského Spartaka a slovenských futbalových reprezentantov.

Mestská samospráva pripravuje komplexnú obnovu športového areálu, ideou modernizácie je „rozčlenenie jednotlivých funkčných zón pre rôzne aktivity a ich vzájomné prepojenie“.

Tak ako všetky rekonštruované športové areály škôl v Trnave, aj tento bude k dispozícii širokej verejnosti počas popoludňajších hodín a víkendov.


Štúdia modernizácie areálu

ZDROJ: Mesto Trnava

Projekt počíta so zachovaním súčasného futbalového ihriska, ktoré dostane nový umelý povrch. Nové siete okolo ihriska budú z pozinkovaného materiálu.

Okolo futbalového ihriska vznikne bežecký ovál s tromi dráhami, rovinkou pre beh na 100 metrov a doskočiskom pre skok do diaľky.

Vybavenie ihriska bude doplnené o lavice na sedenie a na severnej strane aj menšie sedenie vo forme odstupňovaných tribún.

Pri telocvični ZŠ bude umiestnené basketbalové ihrisko s umelým povrchom, teleskopickými košmi a ochrannými sieťami.

V priestore medzi ihriskami je navrhnutá umelá plocha s kruhovým pôdorysom pre rekreačné aktivity ako sú workoutové cvičenia, stolný tenis či teqball. Plochy sú v rámci priestoru kompozične doplnené o vzrastlú zeleň.


Areál na ZŠ Kornela Mahra

FOTO: trnava-live.sk

Zmeny sa uskutočnia aj v objekte telocvične. Plánované je vybudovanie dvoch samostatných šatní, každá bude mať vlastné hygienické zázemie, vrátane bezbariérového WC so sprchou. Šatne budú využívané prioritne pre školu, mimo vyučovania budú slúžiť pre verejnosť.

Modernizácia školy sa výrazne dotkne aj priestoru pred hlavnou budovou.

Projekt počíta s odstránením oplotenia, asfalt nahradí dláždený povrch. Pred oknami medzi dvomi hlavnými vstupmi majú byť plochy zelene.

V pátiu základnej školy je navrhnutý priestor pre školskú družinu a mimo vyučovania pre pobyt najmenších detí.

Pre tieto účely sa pracuje s terénnymi moduláciami vo forme kopcov pre šmykľavky. Priestor majú doplniť hojdačky, preliezky, balančné prvky a kolotoč.

Táto časť zámeru nebude súčasťou žiadosti o prefinancovanie z Fondu na podporu športu.

Predpokladané náklady na celý projekt predstavujú 2,26 milióna eur, z toho oprávnené výdavky do športovej infraštruktúry sú 1,43 milióna eur.

Z fondu môže mesto Trnava získať prípsevok vo výške 70% opravnených výdavkov, teda 1 milión eur, zvyšné náklady zaplatí mesto zo zdrojov vlastného rozpočtu.

V prípade, že samospráva bude so žiadosťou o príspevok úspešná, musí dokončiť výstavbu najneskôr do konca decembra 2026.


Štúdia modernizácie areálu

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2024 14:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.