reklama

Projekty a koncept budúceho vodného, prírodného a oddychového priestoru Kravský pasienok vypracuje pre mesto brnenský ateliér

Brnenský Atelier Fontes sa stal víťazom verejnej súťaže na zhotoviteľa projektovej dokumentácie viac ako osemhektárového územia Kravský pasienok pri Štrkoch, ktorý sa má stať v budúcnosti oddychovou zónou v podobe lesoparkového a vodného biotopu.

Mesto Trnava podpísalo zmluvu s Atelierom Fontes z Brna, ktorý za 136-tisíc eur vypracuje projektovú dokumentáciu, geodetické zameranie územia, prieskumy, posudky, architektonický koncept riešenia, spracuje zámer pre zisťovacie konanie, zhotoví dokumentáciu pre územné rozhodnutie aj realizačný projekt.

Brnenský Atelier Fontes bol jediným uchádzačom vo verejnej súťaži s predpokladanou hodnotou zákazky 131-tisíc eur. Druhého uchádzača, rovnako z Českej republiky, komisia vylúčila, pretože nebolo možné posúdiť splnenie podmienok účasti v súťaži z jeho strany.


Pozemky na Kravskom pasienku majú rozlohu vyše osem hektárov

FOTO: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Kravský pasienok s výmerou 8,4 hektára je súčasťou zamýšľaného rozvojového územia Trnava – Sever, ktoré sa nachádza medzi Kalváriou, novými časťami Kopánky a sevorozápadným obchvatom. Celková výmera územia je viac ako 37 hektárov.

Pozemok nachádza sa na konci ulice Pri kalvárii, za areálom špedičnej firmy. Po ľavej strane kopíruje pozemok asfaltová cesta smerom k obchvatu a lokalite Štrky, cestu z ľavej strany lemuje potok Trnávka.

Kravský pasienok je súčasťou územia, ktoré je určené na budovanie prirodzene fungujúcich ekosystémov lesoparkov a lesov osobitného určenia a vodných ekosystémov, ktoré poskytujú ekosystémové služby.

„Na ploche Kravského pasienka má vzniknúť veľkoplošná prírodná vodná plocha či plochy s prirodzenou samočistiacou schopnosťou a brehovým litorálnym pásmom, podmienkami pre prírodné kúpanie, upravenými prístupmi k vode, pobytovými brehovými terasami a plážou a prírode blízkym okolím upraveným najmä stromovou a lúčnou plošnou vegetáciou. Premena ornej pôdy v dotyku s urbanizovaným prostredím bude mať presah do širšieho rozvojového územia,“ priblížila pripravovaný zámer mestská samospráva..

Približne polovicu (40-tisíc metrov štvorcových) z vyše osemhektárového pozemku odkúpilo mesto od súkromných vlastníkov na jeseň v roku 2020 za 596-tisíc eur, čo predstavuje 14,90 eura za meter štvorcový.


Aktuálny zámer sa týka územia označeného ako Etapa 1 – Kravský pasienok

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2022 13:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.