reklama

Mesto zbúra tehlové prístavby, uvoľňuje sa miesto pre realizáciu nového verejného priestoru

Zbúranie troch menších objektov umiestnených vo dvore rožného bytového domu na Námestí sv. Mikuláša má byť ďalším krokom, ktorým sa chce mesto priblížiť k vybudovaniu nového verejného priestoru v historickej časti Trnavy za Synagógou – Centrom súčasného umenia.

Na asanáciu sú určené technicky poškodené a neyvužívané tehlové objekty – jednopodlažný dom a dve prístavby prevažne z plných pálených tehál.

Časť priestoru, v ktorom dnes objekty stoja, chce mesto využiť na vytvorenie zaujímavého miesta pre kultúrno – spoločenské účely (písali sme tu).

dom-nemestie-mikulasa
Mestský bytový dom na Námestí sv. Mikuláša. Búrať plánujú objekty vo dvore domu
budovy-buranie
Na búranie sú určené tri tehlové objekty

„Tento zámer je pre mesto stále aktuálny. Príprava územia pre budúci spoločensko – oddychový priestor začína prakticky rozobratím a asanáciou nevyužívaných objektov a odstránením oplotenia. Postupne sa chceme prepracovať k tomu, aby sa tento projekt podarilo zrealizovať,“ potvrdil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Spoločnosť TT-Komfort, ktorá je správcom objektov, plánuje realizovať asanáciu objektov v priebehu novembra a decembra tohto roka.

V časovom horizonte do dvoch rokov by mohol podľa súčasných plánov mesta pribudnúť v Trnave jedinečný priestor v dotyku historických objektov situovaný medzi Synagógou – Centrom súčasného umenia, historickými domami na Námestí sv. Mikuláša, Domom hudby a Malou synagógou.

Predbežne sa uvažuje s osadením menšieho javiska, lavičiek, osvetlenia. Uplatniť by sa tu mohli menšie umelecké formy v podobe malých koncertov, divadiel, ale aj výstav a ďalších žánrov.

synagoga-haulikova
V súčasnosti uzavretý priestor za Synagógou chce mesto postupne oživiť

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2014 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto zbúra tehlové prístavby, uvoľňuje sa miesto pre realizáciu nového verejného priestoru”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.