reklama

Nákup Kravského pasienku pri Štrkoch sa zatiaľ nekoná. Radnica chce rokovať s vlastníkmi pozemku o nižšej cene

Trnavská radnica chce pokračovať v rokovaniach so štyrmi súkromnými vlastníkmi štvorhektárového pozemku Pri kalvárii o cene pozemku, ktorý má mesto záujem kúpiť v snahe vybudovať tu parkovú oddychovú zónu s vodnou plochou. Téme sme sa venovali aj v tomto článku.

Na návrh viceprimátora Tibora Pekarčíka mestské zastupiteľstvo stiahlo z rokovania materiál o kúpe pozemku s výmerou 40-tisíc metrov štvorcových v lokalite nazývanej Kravský pasienok do majetku mesta.

Pozemok má štyroch majiteľov, mesto sa s vlastníkmi dohodlo na odkupnej cene 19,90 eura za meter štvorcový. Celková cena tak predstavuje 796 000 eur. Mesto malo podľa pôvodnej dohody zaplatiť kúpnu cenu v štyroch splátkach.

“Keďže boli na toto rôzne názory, rozhodli sme sa, že ešte zabojujeme a skúsime sa znížiť cenu tejto ucelenej plochy štyroch hektárov. Ja osobne si viem predstaviť, že sa nám môže podariť dosiahnuť ešte atraktívnejšiu cenu. Vlastníkom vieme vyjsť v ústrety možno nejakým iným splátkovým kalendárom,” povedal Pekarčík, ktorého návrh na stiahnutie bodu z rokovania poslanci akceptovali.


Vyznačený pozemok na katastrálnej mape

ZDROJ: zbgis.skgeodesy.sk

Primátor Peter Bročka uviedol, že snahou radnice bolo “natiahnuť” splátkový kalendár na čo najdlhšie obdobie.

“Určite to vyskúšame na splátkový kalendár v dĺžke dvoch alebo troch rokov, ktorý by bol pre nás ideálny,” poznamenal.

S návrhom Pekarčíka sa stotožnil aj poslanec Rastislav Mráz. “Chcel som dať identický návrh. Ako medializoval súčasný premiér a Trnavčan Matovič, pozemky kúpila investičná skupina okolo bývalého ministra Druckera za 90 centov za meter štvorcový, Matovič im ponúkol cenu 1,80 a vyzeralo to, že sa dohodnú. Dnes máme my na stole úplne inú dohodu za dvadsaťnásobok ich kúpnej ceny. Naozaj, tá cena mi príde neprimerane vysoká s ohľadom na históriu týchto pozemkov. Nedávno sme kupovali pozemok pre lesopark v lokalite Sibírska za 600-tisíc eur a bol by som rád, aby sme pracovali na pozemkoch, ktoré sú už rozrobené, aby už naberali isté kontúry. A napokon, rád by som sa pozeral do očí ľuďom zo sídliska Koniarekova, ktorí už toľké roky vyzývajú mesto, aby odkúpilo pozemky pri obytných domoch od železníc, aby sa tam dalo niečo zmysluplné urobiť. Tie peniaze by som radšej investoval tam,” skonštatoval Mráz.

“Ja napríklad určite nie,” vyjadril nesúhlas Bročka a pokračoval: “Mňa vôbec nezaujíma investičná minulosť tohto pozemku, ale budúcnosť tohto mesta. Keď sa pozriem do budúcnosti a aktuálne rozloženie eurofondov, tak je úplne jasné, na čo budú prúdiť. Táto lokalita je ideálna, pretože je to ucelený pozemok, nepotrebujeme sa s nikým handrkovať a nachádza sa v bezprostrednej blízkosti Trnávky, napojiteľný na akýkoľvek druh vodného diela. A hlavne dúfam, že bude základom úplne novej oddychovo-rekreačnej zóny pre Kopánku a Zátvor.”

Podľa primátora Trnava má “žalostne málo” rekreačných lokalít, a práve takéto pozemkové akvizície majú otvoriť dvere “silným investíciám, ktoré natrvalo zmenia vizuál a ráz tohto mesta, čo sa zelene týka”.

Čo sa týka Koniarekovej, Bročka uviedol, že mesto opäť otvára rokovania s vedením železníc v kontexte, aby po predložení základnej štúdie na revitalizáciu vnútrobloku vyšli mestu v ústrety bez toho, “aby sme za nehorázne peniaze museli nakupovať ich vnútrobloky. Po vzájomnej dohode nemáme problém prevziať na seba údržbu zelene”.

MAPA:

Pozemok začína za areálom špedičnej firmy

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2020 18:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nákup Kravského pasienku pri Štrkoch sa zatiaľ nekoná. Radnica chce rokovať s vlastníkmi pozemku o nižšej cene”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.