reklama

Stavebné parcely na Kočišskom bude mesto predávať elektronickou aukciou

Mestské pozemky určené na výstavbu rodinných domov na Kočišskom pri Bielom Kostole bude radnica predávať formou elektronickej aukcie.

Žiadosti o odkúpenie stavebných pozemkov do osobného vlastníctva tak mesto akceptovať nebude a po odsúhlasení poslaneckým zborom rozhodlo o vypísaní verejnej súťaže.

Samospráva poskytne do verejnej súťaže celkom sedem stavebných pozemkov s výmerou od 637 do 840 metrov štvorcových.

Poslanci odsúhlasili aj odporúčanie mestskej rady, ktorá navrhla zvýšiť pôvodne navrhovanú minimálnu čiastku 80 eur za odpredaj pozemkov na 100 eur za meter štvorcový.

kociske
Pohľad na lokalitu Kočišské od konca Rekreačnej ulice smerom na Kamenný mlyn

Za najmenší pozemok na Kočišskom tak radnica pýta 63 700 eur, za najväčší pozemok zaplatí prípadný majiteľ v aukcii najmenej 84 000 eur.

O kúpu stavebných pozemkov na Rekreačnej ulici prejavilo záujem päť žiadateľov.

Majetková komisia po prerokovaní neodporučila Mestskému zastupiteľstvu odsúhlasiť priamy predaj stavebných pozemkov jednotlivým žiadateľom, ale odporučila vyhlásiť obchodné verejné súťaže na predaj týchto pozemkov.

Stavebné pozemky sa nachádzajú za golfovým odpaliskom na rozhraní katastrov Bieleho Kostola a Trnavy.

Mesto Trnava sa tu v minulej dekáde snažilo v reakcii na príchod automobilky PSA vybudovať obytný súbor so stovkami bytov a desiatkami rodinných domov.

Radnica neskôr zámer prehodnotila a pokúšala sa nájsť developera, ktorý by tu vybudoval súbor s rodinnmi domami. Ani tento úmysel sa nepodarilo zrealizovať.

Súčasné vedenie mesta sa slovami primátora Bročku bude snažiť využiť voľné územie Kočišského napríklad pre účely založenia veľkého parku, prírodných, oddychových alebo športových plôch.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2016 13:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Stavebné parcely na Kočišskom bude mesto predávať elektronickou aukciou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.