reklama

Stavebné parcely na Kočišskom bude mesto predávať elektronickou aukciou

Mestské pozemky určené na výstavbu rodinných domov na Kočišskom pri Bielom Kostole bude radnica predávať formou elektronickej aukcie.

Žiadosti o odkúpenie stavebných pozemkov do osobného vlastníctva tak mesto akceptovať nebude a po odsúhlasení poslaneckým zborom rozhodlo o vypísaní verejnej súťaže.

Samospráva poskytne do verejnej súťaže celkom sedem stavebných pozemkov s výmerou od 637 do 840 metrov štvorcových.

Poslanci odsúhlasili aj odporúčanie mestskej rady, ktorá navrhla zvýšiť pôvodne navrhovanú minimálnu čiastku 80 eur za odpredaj pozemkov na 100 eur za meter štvorcový.

kociske
Pohľad na lokalitu Kočišské od konca Rekreačnej ulice smerom na Kamenný mlyn

Za najmenší pozemok na Kočišskom tak radnica pýta 63 700 eur, za najväčší pozemok zaplatí prípadný majiteľ v aukcii najmenej 84 000 eur.

O kúpu stavebných pozemkov na Rekreačnej ulici prejavilo záujem päť žiadateľov.

Majetková komisia po prerokovaní neodporučila Mestskému zastupiteľstvu odsúhlasiť priamy predaj stavebných pozemkov jednotlivým žiadateľom, ale odporučila vyhlásiť obchodné verejné súťaže na predaj týchto pozemkov.

Stavebné pozemky sa nachádzajú za golfovým odpaliskom na rozhraní katastrov Bieleho Kostola a Trnavy.

Mesto Trnava sa tu v minulej dekáde snažilo v reakcii na príchod automobilky PSA vybudovať obytný súbor so stovkami bytov a desiatkami rodinných domov.

Radnica neskôr zámer prehodnotila a pokúšala sa nájsť developera, ktorý by tu vybudoval súbor s rodinnmi domami. Ani tento úmysel sa nepodarilo zrealizovať.

Súčasné vedenie mesta sa slovami primátora Bročku bude snažiť využiť voľné územie Kočišského napríklad pre účely založenia veľkého parku, prírodných, oddychových alebo športových plôch.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2016 13:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Stavebné parcely na Kočišskom bude mesto predávať elektronickou aukciou”

 1. 1
  trnafčan says:

  Stavebné pozemky v katastrálnom území Trnava bude primátor Bročka meniť na veľký park… Trnava má už toľko zelene že sa ani nevie poriadne o ňu postarať… Mesto malo prísť s inovatívnym riešením budovania nového mestského bývania s podporou mesta za zvýhodnenú cenu. Miesto toho ideme robiť veľký park… A potom že Trnava stráca obyvateľov keď sa sťahujú širinu marinu mimo mesta…
  Kočišské bude jedna veľká premárnená príležitosť ak toto prejde…

  • 1.1
   TT says:

   Park vybudovat nie, ale aby ti mesto platilo zvyhodnene byvanie to ano :D
   Pekne si za byvanie zpalat ako kazdy a mesto nech sa nam stara o zelen, cesty a podobne a nie niekomu platilo ubytovanie.

   Mas na predaj stare byty, na linke budu stavat cenovo dostupne byty, drahsie v centre alebo arboria, domy a pozemky na Kopanke a v Kamenaci.
   Malo sa toho stavia?

  • 1.2
   Jozo says:

   Trnavčan..”.Trnava má už tolko zelene, že sa ani nevie poradne o nu postarat….”….bohužial nie. Trnava je jedno z miest s nejhorším stavom zelene v SR …nie kvalitou údržby ale mnozstvom….podla stránky města tu chyba cca 375 ha zelene- parkov, lesoparkov, krajinnej zelene, v katastri TT sa nachádza i ba 1,5 ha lesa :) ….stačí sa zamysliet nad tým ako vyzeraju ostatne krajské mesta( no aj ine) -na všetky nadvazuju Lesné porasty, pripadne aj vacsi rieka co sluzi ako zelená a rekreačna rozvojová os.
   V trnave máme zjednoduseno polia a kamenac, vsetka chybajuca zelen je potom iba na papiery ( územny plán)….a potom su ludia citlivý na výstavbu u kamenaca, na zákaz cez zimu používat kupalisko v kamenaci ako skatepark, venčenie psov….co je samo o sebe chore-neznam žádné ine mesto, kde by ludia chodili na prechadzky na kupalisko ….lebo nic lepšieho nie je ….

 2. 2
  cenár 2 says:

  Keďže sa tu znova objavuje “pojem” cena – zvýhodnená opakujem komentár

  Mráz, Butko, ergo sum – vaša snaha oblbnúť laickú verejnosť je zúfalá a smiešna. Tie tvrdenia o úžasnej cene za 20 rokov svedčia o vašom diletanstve, alebo naopak mazanosti a snahe zametať stopy.
  Pri tvorbe ceny sa odvolávate na Cenekon, ale existujú aj Kros, Unica, ústav súdneho znalectva, ďalšie systémy, metodiky, atd. Tieto prezentujete ako smerodajné , čo je ale nezmysel a vaše amatérstvo.
  Menované spoločnosti sú iba obyčajné eseročky, akciovky ktoré sa síce venujú vydávaniu nejakých cenníkov ale formou – orientačne tzn. nie sú záväzné.
  http://orsr.sk/vypis.asp?ID=2597&SID=2&P=0
  http://orsr.sk/vypis.asp?ID=87849&SID=5&P=0
  http://orsr.sk/vypis.asp?ID=275262&SID=2&P=0
  Takúto eseročku si môže založiť Pikna, Butko, Mráz hocikedy je to dovolené.
  V realite skutočného trhu každá stavebná alebo dodávateľská firma postupuje podľa svojich možnosti a vedomostí a prezentujú skutočnú realitu na trhu v danom čase a nie fantazmagórie.
  O tom ale Mráz a Butko nemajú predstavu, lebo v tržnom prostredí a cenotvorbe nikdy nepracovali.
  Ďalším reálnym prvkom cenotvorby je Štatistický úrad SR ktorý pravidelne vydáva koeficient cenovej úrovne KCU ktorý aktuálne za 2 kvartál 2016 je 2,313 k cenovej úrovni r. 1984
  To znamená pre matematických neandrtálcov nárast ceny od roku 1984 k
  2 q 2016 je o 231,3 %.

  Magická cenová skupina Mráz, Butko a spol to dokázali za 0 % od roku 1996!
  Blahoželáme, ide ale len o virtuálnu realitu.

  Práve v Štokholme udeľujú Nobelovú cenu za ekonomiku, konečne máme kandidátov aj z Trnavy.

  • 2.1
   sTToka says:

   cenár:
   ako môžeš ako cenár napísať takú hlúposť, že:

   Pri tvorbe ceny sa odvolávate na Cenekon, ale existujú aj Kros, Unica, ústav súdneho znalectva, ďalšie systémy, metodiky, atd. Tieto prezentujete ako smerodajné , čo je ale nezmysel a vaše amatérstvo.

   cenekon je firma, ktorá na základe štatistických údajpv udržiava databázu cien a Kros je IBA soft, ktorý s touto databázou pracuje. Cenekon (Kros) je na práce a dodávky.
   UNIKA je cenník na projektové práce, inžinierske činnosti a aj na kompletizačnú činnosť.

   Cenekon aj UNIKA sú firmy

   Priemerný medziročný náras cien je podľa vývoja ekonomiky a v záviskosti od smerných štatistických ukazovateľov cca +4% meziročne.

   Howk

   • 2.1.1
    cenár 2 says:

    sTToka
    – asi si nesledoval zastupiteľstvo na tieto metodiky sa odvoláva Butko, Mráz a spol. Ale o to ide, mesto sa neriadilo trhom ale fiktívnymi cenami, resp rôznymi tzv. cenníkmi. Poukazujem na to že nie sú záväzné a tieto tvoria firmy.

    Vlastne potvrdzuješ nárast cien + 4 % tzn od 1996 do 2016 = 20 rokov nárast o + 80 %. Tak by malo vyzerať plnenie, ale Butko a dodávatelia to dokázali za 20 rokov za 0 % !!!

    Štatistický úrad hovorí 231,3 % od roku 1984 tzn 32 rokov – ročne priemer + 7,22% nárast ročne, teda viac ako tvrdíš ty.

    Máme tu dva názory na vec, ale sedliackym rozumom všetci vedia, že od roku 1996 bol nárast cien všeobecne, nech si vyberú koeficient ktorý chcú.

    Je smiešne tvrdiť, že mesto niečo dokázalo a robilo výhodne (pre koho ?), ale logicky ceny v r. 1996 boli enormne premrštené.

    • 2.1.1.1
     sTToka says:

     cenar

     z casti s tebou suhlasim. ano cenniky tvoria firmy. vsetko vyslo zo starých komunistických cenníkov a noriem, kde bolo všetko exaktne stanovené, kvantifikované a očasované. (TOV rozbor položky).
     narast cien bol. to je jasne.
     ked s cenami robis (co si myslim ze ano-minimalne mas o tom nejaku sajnu) tak iste vies, ze vsetky ceny (cenekon, unika, odis….) su iba orientacne. berme to tak, ze toto su iba nejake nastroje na stanovenie maximalnej ceny pre investora. tu sa dá s tebou iba súhlasit. nie su zavazne, iba orientacne.

     v realnom svete sa da vsetko vysutazit za nizsie ceny. je jedno co. ci uz sa to tyka projektov, dodávok, montáží, alebo služieb.

     co sa tyka projektov, v sucasnosti su vseobecne projektové výstupy veľmi slabé. projektanti ani nerobia výkazy výmer a všetko si treba načítať z výkresov. keby sa uz fakt postupovalo podľa uniky a dodržal by sa obsah projektu, súčasťou projektu by bola H-časť Celkove naklady stavby s položkovitým rozpočtom.

     moj nazor je taky, ze neocakavam od ludi z mesta, ktorí boli zvolení, že budu nieco co sa týka investícií ovládať. preto je to vsetko tak, ako je.
     nič nie je na 100% čisté, detailne spracované a zdôvodniteľné.

     co sa tyka vlady inkvizitorov, radsej sa nebudem vyjadrovať

 3. 3
  kočiš says:

  Za štúdie, projekty a zmeny UP na Kočiskom sa vyhodili tisíce eur bez zmyslu a zdravého rozumu. Iniciovalo to mesto pod vedením Bošnáka a Butka. Od začiatku nereálny, futuristický projekt bez finančného krytia.
  Prosím Horáka o vyčíslenie všetkých súvisiacich nákladov.
  Jediný kto zarobil bola projekčná kancelária. Mesto čistá strata.

  Ak si opačného názoru choď si tam kúpiť jeden z 2000 bytov – ahá nič tam nestojí ? Tak sorry

  Mesto TT má 65.000 obyvateľov + 15.000 študentov + min 15.000 prechodne bývajúcich, pracujúcich.
  Kde ubúdajú, v tvojej hlave ?

  • 3.1
   Miki says:

   No, to ú náklady budúcich období. A zase sa ide stavať bez občianskej vybavenosti a potom sa budeme čudovať ,že ul.T.Vansovej je preplnená. Zamyslel sa už niekto,že aj ceta medzi dvoma rybníkmi, Bez chodníka pre peších, je preplnená?

   • 3.1.1
    architekt says:

    Áno bývalé vedenie sa hlboko zamyslelo a navrhlo stovky bytov na Kočiskom a rodinné domy Za traťou a IBV. Samozrejme infraštruktúru neriešilo ani nevybudovalo. Jedine čo ich zaujímalo bola cesta cez lesopark – tú spravili cez mŕtvoly.
    Cesta medzi rybníkmi im bola ukradnutá.
    Teraz to musí riešiť nové vedenie.
    Hekticky teraz bojovali proti obchodnej zóne na Linčianskej, vraj majú vybudovať južný obchvat. Pritom po Mikovíniovej je priame napojenie na privádzač. Prečo ho Butko za 20rokov nevybudoval ?
    Na Trstínskej obchodné centrum ani Kaufland nevadí, tí nemusia mať obchvat.
    Táto logika Mráza, Butka, je úžasná a vysoko odborne koncepčná.
    Sklamaním je Klokner, ktorý akože už nie je KDH ale pupočná šnúra stále drží – žiaľ.
    Čím horšie tím lepšie. So 4kou na večné časy.

    • 3.1.1.1
     sTToka says:

     architekt:
     nebodaj si cakal od neznalých pánov, že vedia niečo o kapacite infraštruktúry?
     Kedy tu bol niekto na meste čo rozmýšľal v širšom meradle, ako len, ze tu budu pozemky na rodinne domy?
     malo ludi sa zamysla nad vecami, ako je kapacita kanalizácného zberaca pre danú lokalitu, ci bude stihat vodovod na ktorý sa bude lokalita napájať, to isté plyn, elektrika, slaboprudove a opticke linky a pod.

     ja im to ani nemam za zlé. nikto nevie vsetko a keby som ja osobne mal prijat nejake rozhodnutie v takejto veci, istotne by som to minimalne konzultoval s nejakym odbornikom.

     nezabudaj na jedno: POLITIKA JE KONCENTROVANÁ EKONOMIKA

 4. 4
  martin says:

  Vážení volení zástupcovia mestskej a krajskej samosprávy, viete čo normálneho trnavčana napr. serie? Najzaostalejší región Prešov , resp. mesto Prešov sa s 2-prúdovými cestami ani nezaoberá, buduje len 4-prúdové komunikácie, zatiaľ čo v TT sa pompézne otvoril za prítomnosti bývalého ministra úbohý 2-prúdový obchvat pre 21. storočie, takýto projekt by napr. v NR, PO zmietla samospráva zo stola, to akože TT druhému najvyspelejšiemu regiónu stačí? Za tie roky sa mi zdá, že minimalistické riešenia rozvoja nášho mesta majú tzv. predstavitelia TT v génoch.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.