reklama

Mesto odkúpi za 100-tisíc eur podiely na pozemkoch za Kauflandom

Mesto na návrh primátora Petra Bročku a na základe súhlasu mestského zastupiteľstva odkúpi od súkromných vlastníkov dva podiely na pozemku pri Piešťanskej ceste za nákupným centrom Kaufland. Za nákup ornej pôdy v území, ktoré sa výhľadovo podľa územného plánu má premeniť na plochy pre bývanie a rekreáciu, zaplatí mesto 100-tisíc eur.

Trnavská radnica na pokyn primátora prejavila v roku 2017 záujem o kúpu dvoch podielov na pozemku za Kauflandom. Pozemok s výmerou 19 808 metrov štvorcových je rozdelený na 16 podielov, z nich štrnásť vlastní mesto a dva rovnaké podiely s výmerou po 1238 metrov štvorcových sú v rukách dvoch súkromných osôb.

Mesto Trnava chce vlastniť predmetný pozemok v celosti.

Majetková komisia na svojom zasadnutí v októbri 2017 hlasovaním neodporučila kúpu spoluvlastníckych podielov na pozemku od spoluvlastníčok, preto sa v majetkovoprávnom usporiadaní nepokračovalo.

V januári 2020 odporučila majetková komisia schválenie návrhu primátora a kúpu pozemkov za celkovú cenu 100-tisíc eur, pričom každej z vlastníčok zaplatí mesto za ich podiely po 50-tisíc eur.


Pozemky ležia pri Piešťanskej ceste na okraji Trnavy

Zdroj: Google Street View, Mesto Trnava

Radnica si uvedomuje, že okolité územie, ktorá v súčasnosti slúži na poľnohospodárske účely, je v územnom pláne výhľadovo určené na budovanie obytnej zóny ako aj plôch pre šport a rekreáciu, čím sa súčasná hodnota už scelených pozemkov v majetku mesta zvýši.

Podľa znaleckého posudku z roku 2017 predstavovala hodnota celého takmer dvojhektárového pozemku takmer 479-tisíc eur, teda niečo viac ako 24 eur za meter štvorcový.

Jedna šestnástina parcely s výmerou 1238 metrov štvorcových mala tak pred dvomi rokmi podľa vypracovaného znaleckého posudku hodnotu 29 922 eur.

Vo februári 2019 na základe ďalšieho pokynu primátora mesta poslal mestský úrad obom spoluvlastníčkam ponuku na odkúpenie ich podielov za cenu 29 900 eur pre každú z nich.

Majiteľky však podľa písomnej odpovede zaslanej mestu požadovali za svoje podiely dvojnásobok hodnoty znaleckého posudku, teda každá po 60-tisíc eur.

Mesto na základe odporúčania majetkovej komisie ponúklo v máji 2019 obom vlastníčkam sumu 35-tisíc eur.

Následne sa uskutočnilo osobné rokovanie majiteliek pozemkov s vedením mesta, na ktorom došlo k dohode na kúpnej cene po 50-tisíc eur za každý šestnástinový podiel na pozemku, čo predstavuje sumu 40 eur za meter štvorcový.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 14. februára 2020 9:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Mesto odkúpi za 100-tisíc eur podiely na pozemkoch za Kauflandom”

 1. 1
  Lesík says:

  Takže tam má byť obytná zóna, ktorá podľa ÚP spôsobí prudký nárast hodnoty pozemkov.
  Prevelice sme zvedaví, čo tam cyklovodca plánuje vybudovať. Či to bude obytné alebo neobytné. Lebo keď to bude neobytné, napríklad lesík, tak “uš ščúl nám móže docvaknút”, že nás môže vodiť za nos.
  Nič proti lesíku.

 2. 2
  cykloslucka says:

  No ved, co by tam bolo? Bude tam na celom pozemku cik-cak cyklochodnik, tzv. cykloslucka a ty tam budes cely cas jazdit z jedneho konca na druhy, az kym nezoderies plaste. Na obcerstvnie si budes moct dat bio sirupovu limonadu a raw kolacik. No a ked ti pocas toho jazdenia narastie dostatocne dlha brada, tak ta vymenuju za primatora mesta a ty budes konecne stastny.

  • 2.1
   Ne Dôvera says:

   Pravdepodobne to tak dopadne. Lenže ťahajú tu medové motúzy popod nosom, že to bude územie na výstavbu, preto vraj stúpne cena pozemku. Lenže keď tam bude park, tak tá cena nestúpne. Takže v tomto prípade sa to môže javiť ako typická oblbovačka.
   Treba sa chlapsky priznať, čo tam skutočne bude, vodcovia naši. Takto strácate zvyšky dôveryhodnosti.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.