reklama

Investori ako prišli tak aj odišli, Medziháj zostáva v prenájme poľnohospodárom

Najprv pretekársky okruh s jazdeckým areálom, golfovým ihriskom, či hotelom, neskôr samostatné golfové ihrisko.

O vyše 300 hektárov poľnohospodárskej pôdy na mestských pozemkoch v lokalite Medziháj medzi Bielym Kostolom prejavili pred rokmi záujem najmenej dve investičné skupiny.

Z pripravovaných projektov, pre ktoré mesto Trnava zrušilo klasickú zmluvu o prenájme ornej pôdy s Poľnohospodárskym družstvom (PD) na Modranskej ceste v Trnave a nahradilo ju zmluvou o budúcej nájomnej zmluve, napokon zišlo.

Mesto preto pripravuje podpísať s PD Trnava opätovne štandardnú nájomnú zmluvu na dobu neurčitú. Na mestských pozemkoch s rozlohou 307 hektárov budú tak ako doteraz vykonávať poľnohospodársku činnosť.

Za prenájom pozemkov dostáva mesto 20-tisíc eur ročne.

medzihaj-mapa2
Mesto vlastní na Medziháji viac ako 300 hektárov ornej pôdy

Mesto podpísalo v minulosti s developerom Memorandum o spolupráci, a preto nahradilo nájomnú zmluvu s poľnohospodárskym družstvom zmluvou o budúcej nájomnej zmluve. Keďže projekt pretekárskeho okruhu ani plány o výstavbe golfového areálu na 70 hektároch mestských pozemkov sa nerealizovali, veci sa teraz vracajú do normálu tak, ako tomu bolo v predchádzajúcich dvoch desaťročiach. Mestskú ornú pôdu bude PD Trnava využívať pre svoju činnosť na základe normálnej nájomnej zmluvy,“ ozrejmil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

O návrhu na uzatvorenie nájomnej zmluvy medzi mestom Trnava a PD Trnava budú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva na prvej tohtoročnej schôdzi 18. februára.

medzihaj_mapa-496x350
Na Medziháji chceli pred šiestimi rokmi stavať Nadregionálne centrum športu, oddychu a zábavy s pretekárskym okruhom

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2014 15:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investori ako prišli tak aj odišli, Medziháj zostáva v prenájme poľnohospodárom”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.