reklama

Švajčiarski investori prišli na trnavskú radnicu s aktuálnymi informáciami

Zástupcovia švajčiarskeho konzorcia, ktoré plánuje v Trnave investovať približne 150 miliónov eur do výstavby nového futbalového štadióna, komerčných priestorov, administratívy, bytov a občianskej vybavenosti v okolí súčasného Štadióna Antona Malatinského, sa stretli v piatok 25. júna s vedením mesta Trnava. Náplňou rokovania bolo predstavenie aktuálnych informácií z prostredia investorskej spoločnosti zástupcom trnavskej samosprávy.

Za najzásadnejší výstup z rokovania možno považovať informáciu, že Švajčiari pokračujú v prípravách projektu v zmysle predchádzajúcich dohôd s mestom Trnava. Na augustovom zasadnutí mestského zastupiteľstva by malo dôjsť k podpisu Zmluvy o výpožičke pozemkov na 60 rokov medzi konzorciom investorom a mestom Trnava.

Vizualizácia nového Štadióna Antona Malatinského predstavená v januári 2010

„Vedenie mesta dnes získalo aktualizované informácie o súčasnom stave plánovanej investície. Švajčiarsky partner nás informoval aj o rokovaniach s potenciálnymi partnermi, ktorí majú záujem vstúpiť do projektu v Trnave. Do programu augustového zastupiteľstva by mala byť pripravená na podpis Zmluva o výpožičke pozemkov. V ďalšom kroku má investor pracovať na dokončení a odovzdaní projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie,“ informoval portál trnava-live.sk zástupca primátora mesta Trnava Jozef Pobiecký.

Pôvodné informácie, prezentované zástupcami investora v januári, naznačovali štart výstavby štadióna v priebehu letných mesiacov roku 2011. Na základe aktualizovaných informácií možno za pravdepodobnejší termín považovať jeseň 2011. Investor totiž po obdržaní územného rozhodnutia, ktoré môže reálne získať na jar budúceho roka, bude čakať na stavebné povolenie. Tieto úradné postupy potrvajú približne ďalších šesť mesiacov. Preto je zrejmé, že začiatok stavebných prác nestihne skôr ako poslednom štvrťroku 2011. Samotná výstavba nového futbalového štadióna má trvať asi 18 mesiacov.

„Investor v súčasnosti dokončuje rokovania s prípadnými partnermi. Záujem vstúpiť formou partnerstva do konzorcia má viacero subjektov zo zahraničia, ale aj Slovenska. Nesmieme zabúdať, že okrem štadióna zahŕňa investícia aj komerčné, administratívne, obchodné či bytové priestory. Ide o nadmieru finančne aj technicky náročný projekt, vyžadujúci si v tejto prípravnej fáze dostatočný časový priestor,“ upozornil J. Pobiecký.

Hlavou projektu zostáva švajčiarska spoločnosť Hidber Consultants. V jej portfóliu sú futbalové stánky v Berne či Bazileji, ale aj aktuálne rozbiehané projekty pre kluby v srbskom Belehrade, ukrajinskom Kyjeve a Ľvove a najnovšie aj rumunskej Bukurešti.

Podrobnejšie predstavenie zámeru nájdete v článku TU.Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2010 19:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Švajčiarski investori prišli na trnavskú radnicu s aktuálnymi informáciami”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.