reklama

Prieskum TA3: Boj o trnavskú radnicu bude tesný a vyrovnaný. Vedie Stanko pred Bročkom

Spravodajská televízia TA3 zverejnila v piatok 7. novembra výsledky prieskumu preferencií, ktorý si nechala vypracovať pred komunálnymi voľbami v Trnave súkromnou agentúrou na vzorke 500 respondentov.

Z výsledkom prieskumu, ktorý sa uskutočnil v období od 29. októbra do 3. novembra 2014 vyplýva, že boj o stoličku trnavského primátora bude mimoriadne vyrovnaný.

Agentúra AKO, s.r.o., pre televíziu TA3 zistila, že najväčšiu podporu oslovených respondentov má Bystrík Stanko (Smer – SD) so ziskom 33,7%, na druhom mieste je nezávislý kandidát Peter Bročka s veľmi tesným odstupom (32,6%), za nimi je pravicový kandidát koalície Naše MesTTo (KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, SaS, Nova, Most-Híd, Strana zelených) Ján Žitňanský, ktorý získal v prieskume dôveru 25,7% respondentov.

prieskum-prim1

Zdroj: Agentúra AKO, s.r.o. pre TA3

S odstupom za úvodnou trojicou zostávajú dvaja kandidáti Jozef Klokner (nezávislý), ktorého by volilo 5,3% oslovených, kandidát strany SNS Robert Schmidt by získal 2,7 percenta hlasov.

Z ďalších výsledkov prieskumu vyplýva, že rozhodnutých ísť voliť je 46,8% Trnavčanov, pravdepodobne áno odpovedalo 22,2 percenta.

“Pravdepodobne nie” bola odpoveď 9,4%, určite nechce ísť k voľbách podľa prieskumu TA3 takmer 16 percent oslovených. Nevedelo alebo nechcelo odpovedať asi 6 percent respondentov.

Na otázku “Ktorému z kandidátov na primátora, ktorých vám teraz prečítam, by ste dali svoj hlas?” odpovedalo 79,90 percenta oslovených, 20,10% bolo v období zberu dát agentúry AKO nerozhodnutých.

Z politických strán má z rozhodnutých respondentov najväčšiu podporu Smer-SD so 40,4%, druhá Sieť získala 15,9%, tretie OĽaNO 11,2 percenta.

Komunálne voľby 2014 sa uskutočnia v sobotu 15. novembra.

prieskum-strany

prieskum-ucast

prieskum-rozhod

Zdroj: Agentúra AKO, s.r.o. pre TA3

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2014 19:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

284 komentárov pre “Prieskum TA3: Boj o trnavskú radnicu bude tesný a vyrovnaný. Vedie Stanko pred Bročkom”

 1. 1
  durotrulo says:

  Lepšia Trnava do teho! Po odpočítaní istanbulských hlasov by to bolo jasné aj z toho prieskumu. Potvrďme to aj 15. novembra!
  Volím č. 1 – Peter Bročka

 2. 2
  Flego says:

  wáááááááááááu, Bročka do toho !!!!!!!!!!

  • 2.1
   Bročkovec says:

   Gratulujem Bročkovi. Bravóóó !!!

   Výsledok prieskumu je priam neuveriteľný. Ak si uvedomíme, akú podporu majú za sebou jeho dvaja stranami podporovaní súperi, tak je to pomaly až za hranicou racionálneho chápania.

   Podporme ho aj so svojou rodinou, ako sa len dá, diskutujme so svojimi známymi, susedmi a priateľmi, oslovme aj neznámych ľudí. Prečítajme si Volebný program ZA LEPŠIU TRNAVU, v jednom z letákov sa píše, že nie je na to sám, ale že je to spoločný program vymedzenej skupiny nezávislých kandidátov na poslancov s ideou „ZA LEPŠIU TRNAVU“, ktorí prvýkrát v histórii Trnavy postupujú spoločne.

   Bude síce predĺžený víkend, ale skúsme neopustiť mesto už v piatok, využime našu možnosť vlastným hlasom prispieť k zmene k lepšiemu. Najprv poďme voliť a Trnavu opustime až potom. Poďme voliť, nespoliehajme sa, že to za nás odvolia tí ostatní. Je tu jedinečná šanca, ktorú treba využiť.

   Voľme Bročku za primátora.

   Voľme skupinu nezávislých kandidátov na poslancov so spoločným programom „ZA LEPŠIU TRNAVU“ .

   • 2.1.1
    Bročkovec says:

    Zabudol som na odkazy.

    Volebný program je aj tu: http://www.peterbrocka.sk/
    a viac o skupine nezávislých kandidátov na poslancov so spoločným programom „ZA LEPŠIU TRNAVU“ je aj tu: https://www.facebook.com/nezavisliTT

    ZA LEPŠIU TRNAVU !!!

    • 2.1.1.1
     jojo says:

     Brocka je klamár,klamár,klamár,klamár. Vcera povedal ze oz Lepšia Trnava funguje 4 roky. Ved vznikla az v roku 2013. Dalej klame ze tam pracuje. V registri maju 0 zamestnancov. Klamár, klamár, klamár.
     Link: http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/1457215

     • 2.1.1.1.1
      jjj says:

      jojo ved ty si Stanko. Takto sa schovavat za nick jojo a kecat na Brocku…no chlape, nevim, nevím !!!

     • 2.1.1.1.2
      Jozino says:

      Bročka je klamár nepracuje nikde, všade kde pracoval a spoznali ho, že zo všetkým a z každým má problém, tak ho poslali kade lahšie! Je to patogický sťažovateľ, nikto a nič mu nebude nikdy dobré. Najhoršie je natom, že nie je iba patologický sťažovať, ale k tomu aj patalogický klamár!!!!!!!!!

      • 2.1.1.1.2.1
       fifo says:

       Jozinko klamári sú niekto iní,ktorí nás tu odrbávajú dlhé roky!!!A ten kto nevidí je buď poriadne slepí alebo má z týchto ľudí prospech!Raz skončia všetci v base!!!!!

      • 2.1.1.1.2.2
       Vrták says:

       > Bročka je klamár nepracuje nikde

       A zase napríklad taký “Stan Bystrý” je akože zamestnaný v Meste Trnava, ale nepracuje tam vôbec.
       A niekedy ešte aj práve naopak – škodí na miesto toho klasického nepracovania.
       Dúfam že sa dostane do basy kam patrí.

      • 2.1.1.1.2.3
       vole says:

       Jojo to chce lekara. Na radnici treba zmenu preto Bročka !!!

      • 2.1.1.1.2.4
       Mia says:

       Na tomto skorumpovanom Slovensku, kde nic negunguje tak ako ma, clovek nic ine ako “patologicky stazovatel” ani byt nemoze.. Ma tesi, ze s nim mam nieco spolocne ;)
       Brocka do teho!!

  • 2.2
   jojo says:

   mne je z toho co predviedol Brocka naozaj nanic. to sa nenajde u nas v Trnave niekto normalny, ktory by zastupoval nas mladych? ved to co predviedol bolo viac ako trapne. Brocka sa vykreslil vo svetle, ze on je jediny dobrovolnik, on vsetko spasi. v diskusii pohorel na plnej ciare. po tom co som videl na TA3 nebudem volit Brocku a ani vsetci moji kamosi. ved on si myli demokraciu s anarchiou. to akoze budeme teraz vsetci obyvatelia Trnavy kazdu sobotu pracovat v prospech komunity? nech si uvedomi, ze my chodime do prace kazdy den a vikend chceme travit so svojimi rodinami a sme naozaj mnohi unaveni, ale neviem ci to vie pochopit clovek, ktori nema zamestnanie. zhrniem: Brocka nielen nemas vedomosti a skusenosti, ale mas aj zvrateny pohlad na fungovanie mesta. Brocka podla tvojich reakcii na argumentacie tvojich protikandidatov bolo vidiet, ze mas este aj spomalene myslenie a nevies si davat do suvisu fakty. vcera si prisiel v mojom okoli minimalne o 30 hlasov.

   • 2.2.1
    Larab says:

    Diskusiu na TA3 som si práve teraz pozrel. Nič z toho, čo tu spomínaš, tam zo strany Bročku neodznelo. Ty si jednoducho bol už vopred rozhodnutý, že ho voliť nechceš a potrebuješ si hľadať dôvody.

    Ja, ale samozrejme pravda, že diskusiu na TA3 zvládol horšia ako prvú na RTVS. Stanko a Žitňanský sa na neho pripravili a bol pre nich aj spoločne vďačným cieľom. Moderátor tomu len pomohol – Stanko mal viac priestoru ako ostatní dvaja.

    Stanko a Žitňanský však často klamali a zavádzali. Pri téme dobrovoľníctva ukázali aj to, že vôbec nevedia, o čom hovoria. Nemajú ani jasné v pojmoch.

    • 2.2.1.1
     Radovan Hynek says:

     Tak pán Bielik zase raz predviedol svoju “objektivitu” :-/ Stanko a Žitňanský klamali až sa prášilo a rýchlo sa vedeli zhodnúť,ak mali štekať na Bročku.Môj dojem bol naopak taký,že Peter túto diskusiu zvládol oveľa lepšie ,ako na STV.

   • 2.2.2
    Heisenberg says:

    To tu teraz ideme stavať po homosexualite, neschopnosti si nájsť zamestnanie a spochybňovaní právnického vzdelania a profesie ďalšiu vlnu averzie voči Bročkovi na argumentoch, že nám zavedie pracovné soboty ale my chceme byť doma (lebo pracujeme)? To je ozaj scestné uvažovanie.

    Bročka (a spol.) začal supľovať aktivitu mesta v mnohých prípadoch, za čo patrí vďaka jemu (a spol.) a obrovská hanba mestu, keďže máme možnosť sledovať dlhšiu dobu, ako mestskí úradníci pravdepodobne nemajú záujem mnohé problémy riešiť, ak častokrát išlo o minimálne finančné náklady z pohľadu mesta. Teda bolo treba len chcieť.

    Dá sa to celkom dobre odsledovať napr. už len na stránke Odkaz pre starostu, kde nebyť toho, že sa obyvatelia ohlasujú a upozorňujú na každodenné problémy, množstvo z nich by bolo (a napriek tomu aj je) dlhodobo neriešených.
    Teda nie je super to, že mesto po ataku zo strany obyvateľov konečne láskavo rieši (a hrdo prijíma ocenenia), ale keby riešilo, nemusela by taká stránka ani existovať.

    Zhrniem: Dobrovoľníctvo (v Trnave) je nielenže skvelá vec, ale bohužiaľ aj potrebná, keďže mesto málo rieši niektoré veci a čím viacej ľudí pochopí, že treba začať od svojho prahu, tým to bude lepšie pre všetkých.

    • 2.2.2.1
     Mia says:

     Suhlas.
     Stanko vykrikuje, co vsetko mesto urobilo… Ja som 7 mesiacov ako na “Odkaz pre starostu”, tak i e-mailom urgovala odstranenie nelegalnej mega-skladky odpadu na Lincianskej. ASA musi mat prikaz z mesta, mesto to posiela na okres, okres spat na mesto… ako v Kocurkove… Mesto viac neodpoveda. Az ked som mesiac pred volbami napisala priamo Stankovi, ako poslacovi za Lincianksu (!), tak mi odpovedal, ze sa to odstrani do konca roka. Preotestovala som proti tomu – preco nie hned? Zrejme zo strachu, ze Smeru pokazim ich volebny gulas na Lincianskej – v den tohoto volebneho gulasu (!!) zacali skladku odstranovat. Keby neboli volby, dodnes tam ta skladka je! Zdoraznujem: 7 mesiacov sa nic nedialo!! Ani odpoved z mesta, ani ziadne preventivne opatrenia, ani ziandy naznak spoluprace so zahradkarmi. Tabule o zakaze vyvozu smeti som robila sama!
     Brockovi som pisala v den, kedy Stankovi. Reagoval okamzite – s navrhom na dobrovolnicku akciu odstranovania skladky. Bohuzial bola tak velka, ze som to odmietla. Dufam, ze tu akciu urobime teraz – zostalo tam totiz este stale kopec smetia..

   • 2.2.3
    vole says:

    Jojo podobne ako ten psycho Jožinko. Reakcie tvoje su všetky s palcom dole…tiež ti to nevadi?…treba prehodnotit svoj život !!!

  • 2.3
   Jozino says:

   Prosím Ťa, som strašne zvedavý čo bude Bročka na radnici ak ho zvolia? Bude kosiť, zametať, cvičiť??? Ako bude reprezentovať mesto ak príde zahraničná návšteva? Zoberie ich na Kalváriu a bude sa chváliť tým, že pokosil a natrel lavičky??? Myslíš, že toto je normálne? Včera večer v TA3 sa ukázal v plnej paráde, že nie je schopný ničoho iba agresívne reagoval na všetky otázky….takže dobre si premysli svoj krok a hlavne čo píšeš…

   • 2.3.1
    Trnafcan says:

    Mily Jozinko ked pride zahranicna navsteva Brocka bude urcite jediny z kandidatov ktory sa s navstevou aj dohovori a na margo co im ukaze si myslis ze chvalit sa City arenou , aquaparkom a podobnymi projektami je to prave orechove? Sa zobud uz konecne z toho sna prosim ta.

    • 2.3.1.1
     Jozino says:

     Drahý Trnafcan no skôr si myslím Tvoj drahý Bročka im akurát tak bude prezentovať kalváriu a poprípade im názorne predvedie ako vykonáva svoju funkciu primátora na kalvárii, ako kosí trávnik, zavlažuje, natiera lavičky a ide do fitka….úplna bomba…žijeme v 21. storočí, takže si môžeš byť 100% istý, že všetci na radnici sa dohovoria s návštevou o to nemusíš mať obavy. Ktokoľvek iný určite lepšie odprezentuje Trnavu ako Bročka…

     • 2.3.1.1.1
      jjj says:

      Jozink tebe nevadi že od vrchu po spodok mas všetky komenta negativne…palec dole? To je na zamyslenie pre teba nemysliš?

  • 2.4
   Macko_Usko says:

   Vidim, ze pan transparentny tu ma celu uderku. PZ SR preveruje trestne oznamenie na isteho Pavelekovho namestnika, ktory robil podobne ksefty ako CT v PN a kryl ho pan transparentny. Zmluvy, ktore silno pripominaju egove stroje zakazoval zverejnovat Brocka ako pravnik nemocnice. vacsinu obsahu zmluvi ozbnacil za tajnu takze zverejnenych bola mozno tretina textu. Musel, dostal ho tam pavelekov syn, s ktorym su transparentny kamarati. dufam ze sa rychlo zmobilizuju, nech mam co najvac minusov

   • 2.4.1
    jajo says:

    Este povedz, ze vlastne Ego je Brocka a tvoja zufala misia bude dokonana. Co este vytiahnete? Aj Rytmus je Brocka? Aj Dara Rolins je Brocka? Kto este? Nie je nahodou aj Fico Brocka? Hlavne, ze smeraci su za vsetko transparentne. Vsetko pekne utajime, prisposobime si zakony, na statne fleky prijmeme len svojich a ostatni aj pokapte, ved ked nemate co jest, na co potrebujete transparentnost? Takto si to vy v tom smere predstavujete, ze? Dostat ludi na taku uroven chudoby, ze uz ich bude zaujimat len vlastne prezitie a vy budete moct rozkradnut uplne vsetko.

    • 2.4.1.1
     Macko_Usko says:

     ego je chrapun a ty tiez, lebo ti nedosla zakladna vec, ujo brocka je presne taky zavisly ako vsetci ostatny. Teda dve ak si myslis, ze mam nejaku misiu. kto mu zaplati, pre toho bude aj transparentne zatajovat zlodejinu. Pytaj sa teda odkial su peniaze na to, ze musis po veceroch pisat taketo sprostosti a z transparentneho uctu nebudu, tam nie je ani len na benzin.

     • 2.4.1.1.1
      peter says:

      v tej scheme co popisujes nerozumiem jednej veci – pokial viem pavelek je kadehak, aka by bola jeho motivacia podporovat brocku proti zitanskemu ?
      inak tie obvinenia su dost vazne, mozno by to stalo za reakciu sameho p.Brocku. resp. mozeme sa ho na to spytat zajtra v kine..

      • 2.4.1.1.1.1
       Macko_Usko says:

       skadehaci su s nim uz dohodnuty, teda ne s nim ale s donorom, kde by vzal podporu Mz? kde by skadehaci zobrali podporu nasranych oblbnutych tych inych sak, kupia ju rovno aj s nasranym predstavitelom. Ze ste sa za 20 rokov nic nenaucili. Tym inkvizicnym smradom chyba Sdku do poctu a zerete to. Zadny nezavisly. Vazne, co je na tom vazne, je to take iste ako egove ct, mokys, alebo prochazkove bez DPH, matovicove dane, nic z toho nebude. Dostal sovje ovecky jak kiska, zapreda ich a este mu aj zatlieskaju, to ziadna strana nedokaze.

      • 2.4.1.1.1.2
       Macko_Usko says:

       a este dodam, ze pavelek nie je kadehak, on je pekne nasrany kadehak, co nedostal co chcel a uz aj oj.b. z najomnymi flekmi pre ambulanice na poliklinike ne su co byvali. Budko transparentneho prekukol a vyskusal, ved sa spytajte ako presne, preto maju kadehaci taku zostavu aku maju a kludne prizvali po jednom z mrtvych stran. Chlapec transparentne zakryl o.eb s obstaravanim kde sa 150 tis zakazka zamerne rozdelila na 15 malych, aby boli podlimitky, dako sa mu musia zavdacit. Nevim, ci stanko chrape, ked to este jeho akoze volebny tym nevybalil

       • 2.4.1.1.1.2.1
        jajo says:

        Da sa vobec na takuto psychiatriu normalne reagovat? Neda. Ziadne relevantne informacie, ktorym sa da verit, vsetko poprekrucane a nicim nepodlozene, co prave teraz pred volbami treba vytiahnut, ale len v internetovej diskusii. Brocku uz platili smeraci, potom Trnka, teraz zas kadehaci, kto vsetko este ho plati? Koho este kon je? Na Brocku tu utocili, ze preco nepodal trestne oznamenie, ked mal podozrenie. Tak on to urobil. Ked mas podozrenie, ze Brocka spachal trestny cin, tak sup sup utekaj na najblizsiu policiu a mozes sa vykecavat zo svojich diagnoz tam.

        • 2.4.1.1.1.2.1.1
         Macko_Usko says:

         Tak ja neviem ci si retardovany alebo nevies citat, trestne uz je a preveruje ho policia. V jednej kauze zastavene aj vdaka dvojke gabo a transparentny. Co viac relevantne chces? Ty si ako keby stupil na hrable ktore ta tresli po cele, ale monokel nepriznas, das si slnecne

 3. 3
  ObčanTT says:

  Takto by to mohlo aj dopadnut..
  Uz sa neda pocuvat Brocku,dookola to iste a nic k veci..p.Stanko k veci a rizumne…Brocka efektivne a efektivne a efektivne a kazda veta efektivne..bude primator a nespravi nic..vobec nic..iba vytrhava veci z kontextu..Ked ma Brocka nejake pochybnosti o predaji majetku ,tak nech poda trestne oznamenie…zo 70 ziadosti ani jedna nebola opodstatnena:))))))))))))))nech si kupi zahradku a kosi ju,lavicky natiera..to je super,fandim mu,lae nech robi len to…fakt to uplne staci…ked pozeram ta3, tak 2 najvacsi kandidati p.Stanko a p.Zitnansky ho uplne zotieraju…dakujem za palce dole..je to moj nazor..

  • 3.1
   peter says:

   Ahoj, posunies mi prosim cislo na tvojho dealera ? Vyzera to na celkom dobry matros.

  • 3.2
   sona says:

   Presne tak ako pišes co berie?musi to byt pekne silne.chces mi povedat ze Stanko je najvacsi kandidat? a v com co urobil pre tuto trnavu za posledne 4 alebo kolko rokov?a co urobi teraz da zadarmo autobusovu dopravu no velky k…t.jedine tak jeho. On je jedine dobry v odrbavani ludi ze naco stavat nove byty pre rodiny ked su vsetky poloprazdne a preco plno rodin co si podali ziadost byty nedostali.?no toto ked dal to mi staci naozaj.nemam o com je to jeden nesympaticky hajzlik

   • 3.2.1
    leon12 says:

    Nedostali ich preto, lebo nesplnali podmienky ktore su stanovene zakonom. Zakon upravuje hornu hranicu prijmu a nie je z neho mozna vynimka. Staci si pozriet zakon alebo VZN. VZN urcuje zase minimalnu vysku prijmu aby sa z ludi nestali neplatici. Je na tom nieco nepochopitelne?

    • 3.2.1.1
     sona says:

     ano pre mna je su slusne rodiny z ktorých sa neplatici nestanu.poznam jeden pripad byt jej schvalili len myslis ze je normalne ze zarabajuca rodina s malým dietatom ma ist byvat na kollarovu medzi samých ciganov? podla mna nie

     • 3.2.1.1.1
      leon12 says:

      Si sa stratila v case, Kollarova uz davno nefunguje a bola to ubytovna a nie najomny byt. To je uplne ina kategoria.

      • 3.2.1.1.1.1
       sona says:

       ja som sa v case nestratia ty sa stratis ale v stanko case.nehovorim o sucastnosti ale o minulosti.tam davali najomne byty tak si to nastuduj ty stanko kon

       • 3.2.1.1.1.1.1
        leon12 says:

        O akej dalekej minulosti hovoris? Kollárova bola ubytovnou uz velmi dlho. Ubytovna nie je byt. Je to ina forma byvania. Co sem pleties Stanka? Ja som ho v svojom prispevku nespominal. Vysvetloval som ako tato budova fungovala, teda aka forma byvania tam bola urcena. Bez urazky, labo aj kludne s nou podla tvojich vyjadreni v prispevkoch k…t, stanko cas a mozno napises mne a aj inym ludom, ze si inteligencne na urovni ……. Ak chces este nieco vysvetlit tak sa kludne opytaj rad ti odpoviem

     • 3.2.1.1.2
      Jozino says:

      na kollárovej dávno už nikto nebýva! je to zatvorené!

    • 3.2.1.2
     Mia says:

     Zaujimave ale, ze taky byt dostala kadernicka.. a zarabajuca viac ako 450€… ale ta dala uplatok 3’000€!!!

   • 3.2.2
    Jozino says:

    nikto nič nekradne, si dobre prečítaj záznamy z tlačovky koľko máme ako mesto na účtoch peňazí? keby kradol tak asi by tam nič nebolo! za stankom sú skutky a reálne zrealizované veci a za Bročkom je čo??? pokosená tráva a natretá lavička? tak hurááá údržbári a záhradníci šuuup na radnicu! :D

    • 3.2.2.1
     fifo says:

     Radšej dám šancu tzv.údržbárovi ako týmto starým pánom,ktorí kašlú na ľudí.A rozdávajú svojim kámošom kšefty.Kosí stále tá istá firma,kosí sa na súkromných pozemkoch…Pumpa Tir Petroleum,Obchodný dom v nemocnici a ľudia tam nemajú,kde zaparkovať a potom sú tam šikanoví mestskou políciou!!!Ale veď oni pokuty neplatia!!!!Treba plniť pokladnicu mesta!!!Tak mi raz povedali meskáči,keď mi dávali pokutu!!!Prečo sa pán Stanko nevyjadril k otázke,pána Bročku ohľadne parkovacieho domu pri nemocnici?Lebo po voľbách to asi dostane kamoš…..a samozrejme si to dal do programu.A tie kamery?Bol som nahlásiť krádež bicykla na meskej polícii,ktorý mi ukradli pred Jednotou.A bolo mi povedané,kamera nič nezachytila….Za bieleho dňa sa kradnú bicykle a prepadávajú sa ludia!!!!Obyčajné biele čiary nevedia nakresliť po sídliskách,lebo nie su peniaze,tak mi povedali na úrade!!!

    • 3.2.2.2
     majo says:

     A čo bolo vidiet pred štyrmi rokmi (pred volbami) po bravčovej hlave?

  • 3.3
   Andy says:

   ObčanTT:Kua, to musi bolet, co??? Nebudú kseftiky… a toľko peňazí ste naliali do vášho favorita! Neni to škoda, co? A posledný rok svojho 4 ročného obdobia sa tak začali snažiť!!!! Vsetko predsa opravujú, stavaju, investujú z našich dani… Co? A nič! Na ovečky uz neplatí to co platilo doteraz? Oblepit mesto bilbordami, skákanie hrady, balóniky, akcia odborníčka za milión na zdravotníctvo Zmajkovicovej, ked oblepovala farebnými sklickami kruhovú križovatku …nepomohla!?

   • 3.3.1
    sona says:

    Presne tak Občan TT všetko tahaju z našich aj tvojich penazi aj to ze doprava zadarmo a z coho z našich dani všetko je znas kto to zaplati stanko z vačku urcite a nekomentuj tu Lepšiu trnavu ty dokazali velmi vela a nepotrebuju sa propagovat primitívnymi balonikmi a gulasom a hlavne Lepšia trnava všetko si platila a všetko robila zo svojich vačkov, všetko robili vlastnými rukami

    • 3.3.1.1
     Jozino says:

     hahah, ale som sa pobavil natom sona :D haha oni sa nepotrebujú prezentovať? a načo teda majú všade svoje fotky??? čím sa už len Bročkovci prezentujú??? kosením a natieraním lavičiek? haha sona, asi by si mala ešte dospieť, aby si pochopila čo je náplňou práce primátora…a to čo robí Bročka určite nie! včera si mohla vidieť na TA3, že absolútne nemá na svojich protikandidátov pretože sa ničomu nerozumie…

 4. 4
  ObčanTT says:

  Brocka uz ma vymysleny tender na kamery…SAMOZREJME EFEKTIVNY:)))))

 5. 5
  Mia says:

  Pozerala som len kusok, kedy hovorili o dobrovolnictve.. neviem ci Stanko zije este v komunizme, ale to sa NEDALO POCUVAT!! Ved to dobrovolnictvo musi asi niekto aj organizovat, nie?! “Zastresovanie” dobrovolnictva neznamena niekomu rozkazovat ze ma byt dobrovolnik, ako to tam tvrdil on.. Chvalabohu ze som to nepozerala cele, lebo by ma asi porazilo….

  • 5.1
   Mia says:

   .. hovorim o dnesnej TA3

  • 5.2
   ja says:

   dobrovolníci….opravili jednu lavicku a mame sa posrat??? toto nie je o jednej lavicke :D Bročka ty kamerový system….:D uz mas kamarata co doda kamery???

   • 5.2.1
    Kinder says:

    Už som len čakal, že zavedie dobrovolný výber dane a poplatkov a mal by to vo vrecku. Bohužiaľ nestačí byť iba nezávislý primátor, dobrý primátor musí mať aj v hlave.

  • 5.3
   Pikolik says:

   Bud rada, lebo broky dneska nic extra.

   • 5.3.1
    sona says:

    a ty si ich opravil kolko?

    • 5.3.1.1
     Kinder says:

     No daj, koľko ty?

     • 5.3.1.1.1
      sona says:

      tu jednu co tu pišete ze brocka osadil a všetci sa z neho poseru. hlavne tu nejde o to ci si osadil nieco ty ale o tie tvoje komenty.

     • 5.3.1.1.2
      jjj says:

      Stanko urobil jeden parčik za poštu a ide kandidovat…:)

      • 5.3.1.1.2.1
       Jozino says:

       stanko urobil určite viac ako nejaký záhradník, porozliadni sa po Trnave, pešia zóna, univerzitný parčík, hviezdoslavova ulica v rekonštrucii, golianova detto…takže o čom sa ideš baviť??? Bročka je jeden obrovský klamár!

       • 5.3.1.1.2.1.1
        fifo says:

        Sa smejem,čo takého Stanko urobil.Univerzitný parčík?Chodia tam bezdomovci slopať a autá majú kde parkovať?Hlavne,že je pešia zóna nová a na sídliskách je strašný pordel!!!

       • 5.3.1.1.2.1.2
        jjj says:

        Jožinko to neurobil Stanko…sa spamataj a nezavádzaj

       • 5.3.1.1.2.1.3
        Mia says:

        Pesia zona uplne otrasna, ako letiskova runway, bez zelene, samy beton.. Hviezdoslavova TERAZ v rekonstrukcii, Golianova detto, rychlo rychlo do volieb, nech plebejci vidia, ze nieco robi!?! Tri chodniky na Lincianskej sa tiez robili len nedavno, vraj stali 190’000€ – co tam prosim tolko stalo?? +zelen zmizla, vraj bola “prestarnuta” (!!!) Ihrisko pre deti je jeden malinky kolotocik a 2 hupacie zvieratka.. uplne na zaplakanie! Ihrisko na Prednadrazi – vraj 400’000€ – t.j. 12’000’000 korun – musim to pisat v korunach, lebo mi to pride ako zly sen! Pojdem tam este spocitat tie kolotociky na kusy – ale pride mi to, ze jeden kus vysiel na 1’000’000 korun! HROZA. A najviac potrebujeme asi DALSIE nakupne centrum, ktore “NIEKTO” stavia na pozemku, ktory dostal ZADARMO.. dalsie nakupne centrum ma byt v nemocnici (naco???) a este dalsi pozemok chcu dat prec zadarmo… atd atd atd .. Toto tiez “urobil” Stanko!!

  • 5.4
   jojo says:

   Verím ze si to nemohla počúvať. Ten Brocka tak trepal az mi bolo trápne ze je z Trnavy. A tie klamstvá. Ze 4 roky funguje oz Lepšia Trnava. Ved vznikla az v roku 2013. Tiez ze je v oz zamestnaný. Tu je dôkaz ze nie. Maju tam nula zamestnancov. Klame a este k tomu je malo chápavý a absolútne mimo: http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/1457215

  • 5.5
   ergo sum says:

   Ja Vám niektorým nerozumiem. V čom je p.Bročka taký jedinečný? — Aha som zabudol urobil niekoľko brigád a vytrúbil to do celého sveta, aby všetci o tom vedeli. On jediný, ktorý tu niečo pre Trnavu robí. ALE to nie je predsa vôbec pravda. Pozrite sa koľko ľudí pracuje s deťmi – v krúžkoch, pri športe, kultúre, folkóre – a to je práca niekoľkohodinová týždenne !!! A viem, že táto práca je buď zadarmo, alebo za peniaze akurát tak na telefón. Kto vie o týchto ľuďoch? Nikam to nevytrubujú, ale majú radosť čo prinášajú celej spoločnosti. Koľko ľudí pracuje v o.z. či obľúbenom výraze p.Bročku v komunitách a nikde to tak na silu nepresadzujú. Väčšina z týchto ľudí sú ľudia s rodinami a svoj čas, ktorý mohli tráviť s rodinou, venujú iným!
   Neviem či p.Bročka má rodinu, či vychováva deti, či je niekde riadne zamestnaný??? Ale vôbec nemá predstavu o reálnom živote zamestnaného človeka s rodinou, ktorý ešte dobrovoľne pracuje pre nejaké o.z., či športový klub!!!

   P.Bročka v uplynulých rokoch zahltil svojimi podaniami v zmysle zákona o informovanosti pracovníkov mestského úradu, ktorí mohli pracovať na iných veciach a nie mu vypracovávať predvolebný program. Tento človek nemá absolútne predstavu o dennodennej práci ľudí nielen na úrade, ale i na poste primátora. Jeho predstavy a vízie smerujú podľa mňa v niektorých bodoch /ako to prezentoval na TA3/ do anarchie. Napr. aby sa všetky dôležité body prerokovávali po širokej verejnej diskusii — a kedy sa potom bude rozhodovať? Veď zrušme voľbu poslancov – zvoľme primátora a on bude vyhlasovať diskusie a referendá, bude robiť pre nás prednášky a všetky práce budú robiť dobrovoľníci!!!
   Dúfam, že p.Bročka nebude zvolený primátor ale zároveň mu prajem, aby sa dostal do zastupiteľstva ako poslanec ! Po 4 rokoch práce poslanca bude isto hovoriť inak.
   Osobne sa mi páči práca poslanca p.Lančariča, ktorý chodil na komisie, rokovania úradu a pracoval pre Prengo. Čo som videl rokovania na internete, tak síce niekedy išiel bezhlavo a nezmyselne do konfliktov, ale viac to bolo pragmatické.

   15.11. – Vox populi, vox dei !

 6. 6
  ja says:

  Bročka, populista :D kde bol doteraz mudrlat….len trepe a trepe….vobec sa nedal pocuvat, vsetko mu vadi na tomto meste, pan dokonaly !!! Zitnansky KLAMAR a moja volba STANKO !!!

  • 6.1
   moj novy nick says:

   Ake lahke je zmenit si nick, vsak? nepouzivaj caps lock tolko, prezradza to zaplatenych briganikov…

   • 6.1.1
    ja says:

    o com tocis??

   • 6.1.2
    cigi says:

    Zaplavujete tu diskusne forum uz par tyzdnov s nekritickou podporou Brocku a nikto vas nenazyva platenymi diskutermi. Ale akonahle ma niekto iny nazor, hned je brigadnik. Trosku respektu by vam nezaskodilo.

    • 6.1.2.1
     didi says:

     a ty tu uz par tyzdnov tie diskusie sledujes, menis nicky a vyplakavas :D

    • 6.1.2.2

     ano, máš pravdu, ale je rozdiel mať na teba názor a vymýšľať si o tebe kulehy o homosexualizme nezamestnanosti a podobné veci. ;-)

     • 6.1.2.2.1
      hej hou says:

      Vobec netusim kto to je.. To o homo a nezam som pisal ja. Brocka je agresivny traged. Vcera to krasne dokazal. Nema vobec sajnu o tom ako veci funguju na meste.

     • 6.1.2.2.2
      Jozino says:

      uff a prosím Ťa jaské kulehy sú píšeme? šak on je nezamestnaný! on klame všetkých doradu, keby si aspoň vymyslel jedno klamstvo a držal sa ho, ale on klame a už v toľkých veciach, že do toho zamotáva a nevie čo hovorí…všade má napísané, že právnik! a zrazu včera už bol manažérom vlasného občianskeho združenia? nie je to trošku divné??? z čoho žije? kto dotuje jeho občianske združenie? kto financuje kampaň? kde býva? kto mu platí energie a bývanie? o tomto nehovorí! zaujimavé…je smutné, že v 21 sa necháte takto ťahať za nos!!!!

      • 6.1.2.2.2.1
       duch svaty says:

       Lepsia Trnava aj jeho kampan maju kazda svoj transparentny ucet ty delfin. Ale to vy dobre viete len zo zufalstva teraz budete dokola opakovat to iste, ale chapem rozkaz je rozkaz.

       Ani neviete ako mna tesi sledovat ako sa sudruhovia idu od zlozti zblaznit

       • 6.1.2.2.2.1.1
        Flego says:

        Z našej Miriam je zase jožino :-)
        Točíš furt dokola jožino, nemáš slovnú zásobu alebo čo???
        Alebo to má byť podľa hesla, že stokrát opakovaná lož sa stane pravdou???

        • 6.1.2.2.2.1.1.1
         duch svaty says:

         Ani sa necuduj, po vcerajsej debate a prieskumoch nastupuje uderka (to predtym o moslimoch a buzerantoch) bol len slaby odvar.

         Uvidis co sa teraz vsetko podozvedame :)))

         Vietor fuka z institucii ktore chce Brocka podrobit auditu takze tu sa neni comu divit ze zufalci budu teraz okolo seba kopat ako besni.

         suboj Brocka – Stanko bude velmi zaujimavy este. Janci sorry ty si out este skor ako si bol in :))

         Brocka bude primator podla mojho nazoru, ludia uz maju tychto “tradicnych” politikov a partajnikov plne zuby.

         Ozaj a pride do kina v pondelok aj Zmajkovicova? :))))

  • 6.2
   Kinder says:

   Po dnešnom vystúpení v TA3 už aj moja.

 7. 7
  volic says:

  Najlepsi z diskusie vyznel jednoznacne nezavisly kandidat.Odpovede k veci,nemal problem argumentovat.Kandidat vladnej strany miestami argumentoval az prehnane emotivne.Najtrapnejsie vystupenie predviedol kandidat opozicie.Az miestami trapne vyznelo pritakavanie si sucastnych zastupcov mesta.

  • 7.1
   Jozino says:

   čím prosím Ťa argumentoval??? asi iba slovom efektívne, ktorý používal permanentne! je to úplne trápne divadielko okolo neho…nevie sa vyjadrovať, komunikovať, stále iba svoje si rozpráva, komu pomôže keď bude skúmať zmluvy z 90 rokov??? bude mať niekto viac na chlieb alebo na potraviny??? kto z toho čo bude mať? nie je to trošku trápne? to čo bolo, bolo a všetci musí robiť tak smerovať k tomu, aby boli veci lepšie a nie zbytočne sa brzdiť starými vecami….pozri sa ako sa Trnava zmenila k lepšiemu za posledné roky za vlády SMERu! takáto Trnava nikdy nebola!

   • 7.1.1
    Flego says:

    Prosím ťa Bystrík, tohoto vyhoď z týmu, lebo vás do volieb úplne zhovadí. Svojimi komentármi vám robí viac škody než úžitku.

 8. 8
  duch svaty says:

  Doba temna konci! Brocka ich zapalil jak stoh slamy :))) tito dvaja pani si mozu pekne zostat zaseknuti v 70tych rokoch a Trnava ide dopredu!

  Az teraz mame na viac! Pan Stanko na viac sa pise oddelene :)))

  Za lepsiu Trnavu!!!

  • 8.1
   xz says:

   Doba temna sa nekonci. Kto robil tie prieskumy ? Agentura AKO,to je kto ??? Mne sa zdalo podozrive,ze vsade vyhrava SMER,a potom tam je na druhom,tretom mieste nejaki nimandi.. Neverim tymto prieskumom,ani jedna relevantna agentura Focus,Median,.. sa toho nechytila. A TA3 patri komu ? Odpoved poznate

   • 8.1.1
    Kinder says:

    Doba temna? No ja neviem, ale keď dnes Bročkovi tí dvaja vysvetlili prečo komisie nemôžu byť úplne verejné a on sa ich násldne opýta, že nechápe prečo nemôžu byť verejné, tak buď ten chlap je nechápavý, alebo nemá ani šajnu o práci v samospráve. Aj ja som mu chcel dať hlas, ale nebudem presadzovať neschopnosť.

    • 8.1.1.1
     peter says:

     hesla otvorenost a transparentnost pre obcianskeho aktivistu je ako kladivo pre robotnika za pasom v tej znamej groteske.. bude sa nimi ohanat vsade a pri kazdej prilezitosti, bez ohladu na logiku veci..

     pritom v zakladnych veciach je medzi vsetkymi kandidatmi absolutna zhoda. v pripade akvaparku by to zitnansky odklepol hned, stanko na najblizsom zastupitelstve no a brocka by najprv zverejnil vsetky papiere na vsetkych moznych supertransparentnych weboch, potom by sa o nich pol roka kecalo a nakoniec by to odklepol tiez…

     • 8.1.1.1.1
      Ivana says:

      rozdiel v tychto 3 postupoch by mohol vygenerovat noveho investora a 1.2m v mestskej kase /ja uz aj viem co s nimi, tebe by nechybali?/ alebo mozno len 0.5m v mestskej kase a “zlavy” v akvaci alebo dosad si podla fantazie co ta napada ako kompenzacia za pozemok, moznosti je kvantum. ale ked sa nechce tak sa neda.

      • 8.1.1.1.1.1
       xz says:

       6 rokov sa hovori o akvaparku,a ziadny iny investor sa neprihlasil.. ak sa o tom bude hovorit dalsi rok,dva je dost mozne,ze stratime aj tohto. A potom budu zasa nadavky na neschopne vedenie,nech tam bude uz ktokolvek. Holt,ludom sa vyhoviet neda

     • 8.1.1.1.2
      LEBO BANKA says:

      Bolo by zaujímavé sa naživo v TV tých 2 pánov z radnice opýtať, či už boli v Trnave investori so záujmom o výstavbu akvaparku, koľko ich bolo a prečo im neponúkali pozemok za 1 euro alebo 1 Sk ?

      A stavať sa dá akvapark, miniakvapark a prdítko.

      A bolo až smiešne počúvať tú argumentáciu, že sa to musí schváliť okamžite a hneď, lebo banka.

      Každá banka veľmi rád a ochotne poskytne peniaze na dobrý podnikateľský zámer, aj predschválený úver sa dá predĺžiť. Podstatná je kvalita zámeru, dôveryhodnosť , záruky, zábezpeky a garancia návratnosti požičaných prostriedkov.

      Prečo sa asi banky predháňajú v ponuke hypoték ? Peňazí na požičiavanie je dosť.

      Takže hlavný dôvod, prečo sa tak strašne ponáhľa, je niekde inde .

      Vraj sa už začalo na Slávii s prácami. Bolo vydané nejaké stavebné povolenie ?

      Celé mi to pripadá ako populisticky načasované do volebnej kampane a pritom
      dosiahnuť narýchlo predaj pozemku za 1 euro bez zbytočných otázok, veď kto by už odvážil byť proti akvaparku tesne pred voľbami ?

      • 8.1.1.1.2.1
       Jozino says:

       Ty si teda, ale premúdrelá, mala by si sa ísť uchádzať o miesto ECB! Žiadna banka Ti nedá úver nato, aby si stavala, za peniaze banky projekt, ktorý bude stáť na cudzom pozemku…populistické to určite nie je…

   • 8.1.2
    watchdog says:

    Pozri si komu Ako a potom mudruj.
    Sú to spolumajitelia MVK (Haulík)-SDKU.

  • 8.2
   jan_ko says:

   no zbohom!
   Ľudí, ktorí vyhlasujú všetko doteraz za “dobu temna” a idú budovať svetlé zajtrajšky hlava-nehlava sa inštinktívne obávam.
   Vôbec nemám nič proti Bročkovi, možno ho aj budem voliť, ale to, ako slepo ho niektorí podporujete a pritom osočujete a zhadzujete jeho protivníkov, nazývajúc v podstate pohodovú prítomnosť Trnavy dobou temna je poburujúce a hlúpe.

   • 8.2.1
    didi says:

    no ked si ziadas ixkrat o najomny byt a ixkrat ti je transparentne nevyhovene, tak moc pohodovu pritomnost nemas

    • 8.2.1.1
     jan_ko says:

     ziadat o najomny byt by ma síce ani nenapadlo, akýkoľvek vlastné bývanie je investične rozumnejšie ako platiť niekde nájom, ale ak som dobre rozumel Stankovi a Zitnanskemu, tak Trnava má voľné nájomné byty a nemá dostatok záujemcov o tento druh bývania – tak neviem, prečo by to mal byť problém, dostať byt, pokiaľ teda rešpektuješ stanovené nájomné. Ja mám vôbec problém s tým, že by sme mali financovať nájomné byty a mesto by na tom malo byť stratové.

     • 8.2.1.1.1
      didi says:

      si predstav aj taki zufalci ziju medzi nami, ktorym hypoteku nedaju a potrebuju nejaky najomny byt ked len garsonku. problem je, ze ho dostanu len vybrani uchadzaci, takze na jednej strane Stanko hovori, ze bytov je dost, aj ked to tak nie je a na druhej strane Zitnansky ako predseda bytovej komisie ti ho transparentne neprideli, lebo ho prideli !vybranemu! uchadzacovi

      • 8.2.1.1.1.1
       leon12 says:

       Nedostali ich preto, lebo nesplnali podmienky ktore su stanovene zakonom. Zakon upravuje hornu hranicu prijmu a nie je z neho mozna vynimka. Staci si pozriet zakon alebo VZN. VZN urcuje zase minimalnu vysku prijmu aby sa z ludi nestali neplatici. Je na tom nieco nepochopitelne?

       • 8.2.1.1.1.1.1
        Mia says:

        Uz som to tu pisala – viem o kadernicke, ktora dostala najomny byt – hoci “nesplnala tie tvoje zakonom stanovene podmineky” — stacilo aby dala 3’000€ uplatok!!! (ale na ten ti “normalos”, ktori tie byty potrebuju, nemaju).

        • 8.2.1.1.1.1.1.1
         jajo says:

         Ved prave pre toto musia byt tie komisie podla Smeru a KDH tajne. Ved nebudu snad prejednat nieco protizakonne a za uplatok verejne.

      • 8.2.1.1.1.2
       jan_ko says:

       Chápem. Na to je jediné udržateľné a spravodlivé riešenie. Odpredať všetky nájomné byty a nemať žiadne. Kto chce /musí/ bývať v nájme, nech býva, ale prečo mu má prenajať byt práve mesto? Veď keď je sociálne znevýhodnený alebo bez prijmov, stále je jednoduchšie preplácať mu napríklad časť nájomného, ako dávať mu celý byt. Preplácanie nájomného sociálnym prípadom má (malo by) okrem iného tú výhodu, že mesto nemusí vlastniť žiadne byty, ergo nemusí žiadne stavať a teda svoje zdroje môže míňať napríklad na cesty, ktoré sú ozaj pre všetkých, nielen pre niektorých, ako nájomné byty.

       • 8.2.1.1.1.2.1
        leon12 says:

        Nie je mozne ich vsetky odpredat po dobu 30 rokov od ich skolaudovania, lebo by mesto dostalo “pokutu”. Aj ked sa to zda nepochopitelne a aj Brockovi je pridelovanie bytov v poriadku.

        • 8.2.1.1.1.2.1.1
         jan_ko says:

         no ved to je ta pasca do ktorej sme sa ako spolocnost chytili “nie je mozne ich odpredat”. Chyba. Treba s tym raz skoncovat. T.j.nestavat dalsie najomne byty, ked uz sa doteraz zbytocne hlupo stavali na ukor inych uzitocnych veci co mestu chybaju

     • 8.2.1.1.2
      peha says:

      je to smutne ale je to pravda ze su ziadatelia ktorym pridelia byvanie a opakovane ho nevezmu

      • 8.2.1.1.2.1
       sona says:

       tato rodina by ho urcite vzala ale sorry na kollarovej myslim ze by odmietol kazda slusna rodina.a druha vec aj ked tento byt odmietla nemoze si 2 roky narokovat na dalsi.

       • 8.2.1.1.2.1.1
        peha says:

        btw kolarova je uz par rokov zatvorena a ked odmietnes prideleny byt, nic ti nebrani ziadat hned iny, ziadne 2 roky, aj ked je to nepochopitelne pre mna, malo by to riesit nake VZNko, lebo sa to dost zneuziva

   • 8.2.2
    peter says:

    abosolutny suhlas, v podstate ma od brocku odradila jeho diskusna uderka. diskusia s nimi nie je bohuzial mozna, hned ako clovek vyslovi malu pochybnost o vhodnosti a spravnosti volby brocku je konec, zrazu som plateny diskuter smeru a napojeny na rozpocet mesta..
    je to sialene

    • 8.2.2.1
     jajo says:

     aspon ze ta od volby smeru nic neodhovorilo. ako hovori matovic, tentokrat neblaboce, je jedno, ci je smerak blby a zlodej, hlavne ze je nas.

     • 8.2.2.1.1
      peter says:

      si obmedzenec a chudak.. smer som nikdy nevolil a volit nebudem..
      brockovi tymto robite medvediu sluzbu. je na case si to uvedomit

  • 8.3
  • 8.4
   Jozino says:

   nie že doba temna končí, ale ak by sa náhodou dostal Bročka dostal do radnice tak bola by to úplná spúšť ako v BB za vedenia Kotlebu! myslíš, si že nejaký pešiak, ktorý si zmyslel, že bude primátorom je správna vec? nemá absolútne žiadne skúsenosti z vedením, z každej práce kde pracoval skončil, bol a je nezmestnaný, ani na úrade práce nevydržal museli ho vyradiť z evidencie! úplne trápne nie? všade si uvádza, že právnik. Najdôležitejšia vec, že žiadnym právnikom nie je…to, že niekto má titul JUDr. a právu sa rozumie asi tak ako funkcii jadrového reaktora neznamená, že je právnik. Treba si uvedomiť, tú vec, že tento človek nevydržal nikde viac ako rok na žiadnej pozícii, pre svoju neschopnosť? ako takýto človek môže kandidovať na primátora?!

 9. 9
  Kinder says:

  No páni, Bročka ma presvedčil, že nevie nič okrem naučených pár fráz, KDHákov ani bohovi, takže Stanko a nezávislí poslanci majú môj hlas a hotovo.

  • 9.1
   Palko says:

   Nemali by ste to vidieť tak tragicky. Nedajú sa predsa porovnávať znalosti začiatočníka s niekým, kto je tam denne 4 roky.
   Myslíte, že Stanko pred 4 rokmi vedel o samospráve to čo teraz? Určite nie a postupne sa naučil.
   ..
   Naučí sa aj Bročka. V každom novom zamestnaní sa na začiatku zaučíme. Kde by ste chceli nájsť nového ale už hotového človeka na túto pozíciu? Každý sa musel zaučiť.

   • 9.1.1
    leon12 says:

    Preto by sa mal ucit najskor ako poslanec a netvarit sa ze uz teraz vsetkemu rozumie. Ver tomu, ze po 4 rokoch v zastupitelstve by rozpraval inak. Snazit sa preskocit nieco a hned robit primatora. Ani skolu nesiel studovat nasjkor strednu hned z materskej.

    • 9.1.1.1
     duch svaty says:

     Stanko zacinal ako poslanec? O com tocis? Stanko kandidoval rovno na primatora. A odstupil z postu viceprimatora! Ake ma tento clovek vobec moralne pravo kandidovat ked pohrdal druhou najvyssou funkciou na radnici?!

     • 9.1.1.1.1
      leon12 says:

      To je pravda, ale musim sklamat mnohych skalnych a aj teba, ze Brocka nie je zrely na primatora.
      Ake moralne pravo ma kandidovat niekto na primatora, ked mu ludia v minulosti nevyslovili doveru ani ako poslancovi? Viem, ze sa to zle cita ale je to skutocnost.

      • 9.1.1.1.1.1
       duch svaty says:

       Pretoze si pod kandidaturu vyzbieral od ludi podpisy napriklad take moralne pravo. Co viac ti dava pravo kandidovat ako podpisy od obcanov?

       Opakujem, Stanko sa vzdal a odisiel z postu viceprimatora, to je neuveritelna drzost a ostuda, akym pravom tento clovek vobec kandiduje?

       Cim je Stanko alebo Zitnansky zrely na primatora co nema Brocka? Strannickou knizkou?

       • 9.1.1.1.1.1.1
        leon12 says:

        1. Moralne pravo ma ale nema ho po odbornej stranke. Brocka je znamy len tym, ze natieral lavicky a kosil travu. Este teda vraj upozornuje na nekale praktiky, co moze riesit trestnym podanim, ale ako pravnik vie, ze v pripadnom dokazovani a sudnom spore by to nedopadlo dobre v jeho prospech.

        2. Odisiel, vratil sa a nevidim to ako ostudu, alebo drzost. Pravo kandidovat mu davaju tiez obcania.

        3. Zacina sa to tiez na S, ale nie je to Stranicka knizka, ale Skusenosti.

        • 9.1.1.1.1.1.1.1
         jajo says:

         Brocka podal vela podnetov na prokuraturu, sam Stanko bol z toho velmi rozcarovany, ked mu prokurator podal protest a muselo sa menit VZN, ktore bolo nezakonne. Ale ake pripadne dokazovanie ty myslis, to netusim, ved pri trestnom oznameni je zalobcom prokurator a tu obciansku povinnost podat trestne oznamenie alebo podnet na prokuraturu si Brocka splnil. Takze proti nemu by sa to urcite neotocilo.

      • 9.1.1.1.1.2
       Kinder says:

       Ja ti dávam za pravdu. Bohužiaľ skutočne Bročka nemá o tom ani šajnu a bolo to vidieť na živých besedách. Bohužiaľ je tiež pravdou, že súčasný primátor neurobil v prospech mesta nič. Poznám veľa ľudí z Mestkého úradu a boli by ľudia prekvapení, aký názor majú na súčasného primátora. Najskôr sa báli Stanka, no dnes hovoria, že chvála bohu že bol viceprimátorom, pretože primátor absolútne prepadol. Každý hovorí, že Bošnák urobil strategickú chybu, keď podporoval Butka, pretože sa tým zastavil mesto na štyri roky.

      • 9.1.1.1.1.3
       Palko says:

       Človek sa postupne vyvíja. Pred 4 rokmi niečo vedel, voličom to nestačilo, tak sa za ten čas niečo nové naučil a teraz ho už zvolia.
       .
       Netreba sa obávať, dozreje a určite vie, že bude pod kontrolou voličov.
       .
       Niekto tu už písal, že keď nebude mať zastupiteľstvo tak je jedno, kto je primátor. Ak bude zastupiteľstvo Smer, tak je potrebná protiváha v osobe primátora Bročku. Bude minimálne upozorňovať na podozrivé aktivity. Nad týmto ešte popremýšľajte.

       • 9.1.1.1.1.3.1
        Kinder says:

        Ano, to je pravda. Ale nie je lepsie zvoliť si opak? To jest skúsený primátor a nezávislé zastupiteľstvo? To potom nemusí na nič poukazovať, či?

        • 9.1.1.1.1.3.1.1
         Palko says:

         Keď sa na to pozrieme reálne, tak je vysoké riziko, že zastupiteľstvo bude smer+kdh ako teraz. Preto by mal byť Bročka primátorom, aby tam bola protiváha.

       • 9.1.1.1.1.3.2
        duch svaty says:

        Este raz, Stanko tie “skusenosti”, ktore ma nabral rovno ako viceprimator. Ziadny zaciatok od poslanca a podobne. Brocka je inteligentny chalan, ktory tych skusenosti naberie tri krat viac ako Stanko, lebo nieje viazany ziadny strannickym diktatom.

        A este raz zdoraznujem, ze Bystrik Stanko pokial by mal nejaky charakter a tvar tak ani nekandiduje pretoze sa vzdal funkcie viceprimatora. On vsak o svojej kandidature nerozhodol sam. Oznamenie jeho kandidatury bolo v case ked bol na dovolenke :)

        Brocka plus nezavisli kandidati, cerstvy vietor a realna diskusia o problemoch a rieseniach s odbornikmi a nie strannicky diktat je to co potrebuje toto mesto.

        • 9.1.1.1.1.3.2.1
         leon12 says:

         Paci sa mi tato diskusia, teda s tebou, ze sa bavime ako slusni ludia a nenapadame sa, nepouzivame invektiva, ale diskutujeme.
         Osobne si neviem predstavit, ze by som volil za primatora niekoho, kto nebol minimalne poslanec, alebo viceprimator, lebo viem, ze ak uz toto absolvovali mali by o riadeni mesta a pravidlach pri jeho spravovani nieco vediet. Pripadne by som o tom cloveku musel vediet, ze je fakt skuseny clovek nielen co do zazitkov ale aj odbornosti. Zial Brocka mi v tomto istotu nedava. Doveru ako poslanec o tom by sa dalo uvazovat, ale ako primator z mojej strany nie. Ak by ma presvedcil ako poslanec, tak potom by som mohol o nom uvazovat ci by ma presvedcil aj na nieco viac. Prirovnam to k soferovi autobusu. Viem si predstavit aj cestovanie s novacikom, ale bol by som v strehu ci niekde nenabura a ci ma dovezie v poriadku. S dlhorocnym soferom sa mozem venovat pocas jazdy citaniu knihy, alebo diskutovat so susedom bez strachu, ze sa nieco pokasle. A Trnava je sakra velky autobus :)
         Cerstvy vietor do plachiet? Nie som proti, ale z terajsej ponuky fukacov mam pocit, ze by sa malokedy zhodli na tom, ktorym smerom treba fukat aby sa nieco pohlo.

        • 9.1.1.1.1.3.2.2
         Kinder says:

         Inteligentný chalan ponúka jasnú víziu, jasné siele a jasné úlohy ako to dosiahnúť. Bohužiaľ on argumentoval iba akousi imaginárnou efektívnosťou, ktorá nič nehovorí. Ak sa rozhodnem kandidovať, tak musím mať naštudované zákony, zistené skutočnosti a reálne konkrétne kroky čo chcem robiť, odkiaľ na to vezmem a čo chcem dosiahnúť. Fakt mi tu môžete mínuskovať príspevok koľko len chcete, ale tento fakt mi u Bročku veľmi chýba a môj hlas stratil.

        • 9.1.1.1.1.3.2.3
         Palko says:

         @Kinder 20:50
         Stanko má reálne kroky v svojmu programu? Spomína konkrétne kde chce zobrať na autobusy? Len povedal, že mesto na to má. Rovnako pri rekonštrukcii polikliniky som doteraz nevidel k tomu žiadne vysvetlenie.
         Ak také informácie existujú, dajte mi prosím linku. Predpokladám, že úplne detailne to nemá spracované nikto, ale Bročka sa to v programe snaží aspoň vysvetliť.

       • 9.1.1.1.1.3.3
        leon12 says:

        Co sa za ten cas naucil?

        Kazdy raz dozreje, ale nech nedozrieva na poste primatora, kde jeho dozrievanie moze sposobit mestu a obcanom skody. Ma byt pod kontrolou volicov? Ja osobne volim cloveka na ktoreho sa mozem spolahnut, doverujem mu a nemusim ho strazit ci spravne dozrieva.

        To upozornovanie z jeho strany aj v sucasnosti je tiez diskutabilne. Je to len jeho nazor a pohlad. Aj ja si mozem mysliet, ze sused ma najskaredsiu zenu, ale on to vidi inak :) Kedze Brocka nepodnikol nijake pravne kroky a ako pravnik sa asi vyzna, tak vie ze je to naozaj len jeho pohlad

        • 9.1.1.1.1.3.3.1
         Palko says:

         K tomu príkladu so šoférom autobusu len toľko, že začiatočník si dáva pozor, aby v poriadku prišiel. Nejazdí ako pretekár. Ale skúsený vodič si myslí, že je neomylný, ide rýchlejšie, skúša finty a skratky a preto to môže byť rizikovejšie.

         Pri Bročkovi je to rovnaké, pôjde opatrne, bude sa učiť a zbierať skúsenosti. Stanko ide na plný plyn podľa pokynov šéfa a nepozerá čo sa môže stať počas cesty, aké prekážky môžu vyskočiť a pod.

         Dôležitá je protiváha k smer+kdh, aby sme vedeli čo v kuchyni potichu pripravujú.

        • 9.1.1.1.1.3.3.2
         majo says:

         Len taky maly priklad zo života: ani náš prezident nebol pred zvolením poslancom, ministrom… a je tam. Tiež nemal na to (moralne nárok)?
         Ono je lahke sa niečim chválit, ked je niekto 4 roky vo vykonnej funkcii a druhy tam ešte nebol ani minutu.

        • 9.1.1.1.1.3.3.3
         Flego says:

         Dokonca ten náš prezident nemal žiadne skúsenosti z politiky a 60 : 40 porazil Fica, ktorý je v politike vyše 20 rokov :-)) Takže čo to tu skúšate podsúvať ľuďom, že Bročka má najprv dozrieť?

 10. 10
  watchdog says:

  Žitňanský je úplne mimo. V úvode sa predstavil ako superman vďaka ktorému sa v Trnave ľudia nemusia báť bývať lebo je zodpovedný a 36 rokov pracuje v atómke. Mali by si padnúť so Stankom do náruče a prestať hrať divadielko pred ľuďmi s posielaním kalkulačiek a počítadiel. Bročka hovoril jasne rázne miestami nahnevane, čo sa mu nečudujem nakoľko viem ako “efektívne” funguje mesto. Takých rýpalov ako Bročka nemá nikto rád lebo im nakúka pod pokrievku a núti ich aby zmenili starý plesnivý a hnilý systém fungovania Mesta a priblížili ho ľuďom. Oni to nedokážu lebo im to vyhovuje.
  Vyhovujú im kšefty pre svojich kámošov (pozrite si ako fungujú dodovateľsko-odberateľské vzťahy).
  Viete prečo je všetko čo robí Mesto také drahé (Stanko povedal, že cyklochodníky sú drahé lebo musia mať podložie a drahší červený asfalt) no predsa čím drahšie tým viac sa niekomu újde do vrecka. Ten kúsok cyklochodníka prepájacého Vansovej a Kamennú stál 37 580,91 € . Samozrejme zas ho robil STAVIS comp (aj napriek tomu že tak fušérsky revitalizovall Kamenáč Idú sa chváliť, že zrekonštruovalii pešiu zónu a ešte im zostali prachy na dláždenie pred svojim sídlom. Pritom tam dali najnekvalitnejšiu dlažbu, čo sa už začína rozpadať (napr. pri Sporitelni).

  • 10.1
   peha says:

   skus si toto mrknut http://www.uvo.gov.sk/profily/-/profil/zdokumenty/4767/139617 a potom posudzuj opravnenost ceny kedze sa tomu evidentne rozumies ako vsetkemu treba podotknut

   • 10.1.1
    watchdog says:

    Vďaka za info to len potvrdzuje to, čo som napísal.
    Firmy Kami- Profit a CS robili len “křoví” lebo STAVIS comp
    to musel vyhrať.

    • 10.1.1.1
     peha says:

     bola to verejna sutaz prihlasit sa mohol kto xel (nikomu nedrzim stranu :D to len na okraj) a tvoje podozrenia nijako nepreukazes proste boli 3 uchadzaci a 1 musel vyhrat

     • 10.1.1.1.1
      peha says:

      kto dal palec dole by si mal uvedomit ze neakceptuje transparentnu verejnu sutaz kedze este nikto nic lepsie nevymyslel, tak by mal navrhnut lepsie riesenie

     • 10.1.1.1.2
      bafkan says:

      z tych odkumentov to vyzera ze to ziadna verejna sutaz asi nebola…vsetky ponuky maju rozsah 1x A4 s cenou 40-50 tisic…niekolko profesii dohromady…opytajte sa podnikatelov kolko papiera by minuli aby taku ponuku napisali…ak som postrehol vsetky ponuky maju rovnaku strukturu , rovnake pismo, rovnaky rozsah…dokonca kami je na ich hlavickovom papieri…niekto to jednoducho iba skopiroval… tu prvu na dve dalsie pricom sa zmenili ceny…aj elektronicka aukcia sa da manazovat po telefone…a je divne ze v dnesnej dobe ked je malo roboty si podmienky prebralo 8 firiem a len 3 firmy poslali cenu … a aj tu na rovnakom papieri…

      • 10.1.1.1.2.1
       peha says:

       evidentne sa vyznas. ponuka s rozsahom jednej A4 si zabil :DD. btw minimalny rozsah ponuky riesi len tak pre zaujimavost zakon o VO tak sa na to skus mrknut kym napises takuto blbost. len ZoD ma 31 stran a tvori sucast ponuky tak sa najprv nauc pocitat. predpokladam ze ponuky mohli mat do 100 stran. zas populisticke keci o 1 strane chjo

      • 10.1.1.1.2.2
       sikorka says:

       Bafkan, keď bezhlavo dristaš, najprv si pozri súťažné podklady, tam máš aj vzor tej podľa teba A4 ako súčasť materiálu, ktorý dostane každý uchádzač. Bývam v súťažiach ako záujemca, viem o čom to je. Je to spústa dokladov, rozpočet, zmluva. Podla zákazky cca 40 a niekedy 120 listov (podľa toho o akú zákazku ide). A podľa zíkona, aukčný systém,ktorý musí byť Uradom pre verejné obstaranie certifikovaný, neumožňuje vstupovať do aukčnej siene, je to automatika softwer.

      • 10.1.1.1.2.3
       samuel says:

       Bafkan, ak si presvedčený o manipulácii, podaj trestné oznámenie. Ak ho nepodãš, bude podané na teba. T ak do toho.

    • 10.1.1.2
     ? says:

     keby ste si precital zapisnicu’ tak zistite ze bola aukcia a tam ma kazdy moznost ponuknut najnizsiu cenu. tak urobila aj firma, ktora vyhrala. ostatni asi nechceli dalej sutazit.

  • 10.2
   Jozino says:

   hahaah bročka hovoril rázne??? a čo také hovoril, jeho najpoužívanejšie slovo bolo efektívne, ale myslím že, on ani nevie čo to slovo znamená. efektívne by on mal začať rozmýšlať nad sebou, že čo robí je úplna hlúposť, pretože, nato aby bol primátorom nemá. to je najdôležitejšia vec, ktorú by si mal uvedomiť.

 11. 11
  Andy says:

  Brocka na radnicu!

  • 11.1
   jojo says:

   som, ako by som to slusne povedal, prekvapeny z toho, co som musel vcera vidiet a pocut na TA3. skor az zhrozeny. Zitnansky argumentoval dobre v oblasti bytovej komisie a neviem ci Brocka dobre nepocul, ale jeho reakcia a odpoved ma prekvapila. ved on vobec, ale vobec nie ze nerozumie komunalnej politike, ale dokonca nevie spracovat informacie, ktore mu protistrana vysvetli, ako sa povie polopatisticky.inak tiez nechapem preco Brocka pourazal vsetkych dobrovolnikov. ved on sa pasuje za jedineho dobrovolnika v Trnave. vsetko je podla neho zle a nic sa neurobilo spravne. to akoze Trnava je dnes vo vybornej financnej kondicii zasluhou koho? to akoze vsetko vybudovane v Trnave je zasluhou koho? Brocka sa pasuje za spasitela a uz ma naozaj odradil od mojho rozhodnutia ho volit. prepadol o 100%. sklamal ma a som si isty, ze aj mnohych inych. stojany na bicykle!!! to mu najviac chyba? zhrniem to. Dakujem TV TA3 a RTVS, ze mi otvorila oci. Na FB bolo u neho vsetko tak krasne vykreslene, ale vidim ze sa viac ako studiu komunalnej politiky venoval svojmu image. Za vystupenie v TA3 mas odo mna Brocka palec dole a stratil si aj moj hlas a hlasy mojich vsetkych znamich co mi pisali v rovnakom duchu a nie je ich malo.

  • 11.2
   Jozino says:

   ďalši “inteligentný” koment? prosím Vás ľudia, žije v dobe kamennej??? šak toto, čo robí Bročka je obyčajné udržiavanie zelene? čo Vám tento človek dá ak bude na radnici? ukáže Vám zmluvy z 90 rokov? a čo teraz? pôjdete si zato kúpiť chlieb??? pozrite sa nato, že za posledné 4 roky sa prerobila pešia zóna, mnoho ciest sa opravilo, kto si myslí, že toto bročka zvládne??? bročka proste nato, nemá, môže byť fajn človek, snaživý pracovitý, ale určite nie primátor, to určite nie je o hrabaní sa v archíve a jasaní, že ahaa čo som našiel hurááá zlá zmluva z 90 rokov hip hip hurá a čo teraz? komu to už len pomôže?

   • 11.2.1
    Palko says:

    Ide o to, že tie zmluvy sú stále v platnosti a aktívne spolu s neskutočným množstvom dodatkov. V tom sa už nikto nevyzná a preto je treba staré zmluvy obnoviť na súčasnú situáciu kvôli lepšiemu prehľadu.

    Máte napr. na auto povinné poistenie bez zmeny zmluvy napr. 5 rokov? Asi nie, lebo predpokladám, že každý sa snaží optimalizovať ceny a hneď ako príde lepšia ponuka tak PZP meníte.

    Prečo by nemohlo mesto zmeniť zmluvy, ktoré sú staré a nevýhodné za nové a výhodnejšie tak ako to robí každý občan aby ušetril?

    • 11.2.1.1
     zofia says:

     Vazeny oan, niektore su zrusene, napr. udrzba ciest a teraz to vraj robi ake lepsie povedane nerobi CS Trnava a stoji to vsetko za h…….., vytlky sa neopravuju atd…

    • 11.2.1.2
     ergo sum says:

     Ja by som odporučil preštudovať dodatky za aké ceny pracujú, či pracovali tieto firmy. Osobne poznám prípade fy JUPET, ktorá sa starala o chodníky a cesty. Na premyslené útoky p.Bročku majiteľ zareagoval výpoveďou mestu. Uvidíme čo poviete po roku fungovania s inou firmou !!! Neraz som vedel, že mesto zavolalo na firmu, že je havária a sám majiteľ išiel s bagrom, či už bola sobota-nedeľa-sviatok, len aby sa rýchlo porobilo kvôli ľuďom. ROK ! trvalo kým nejakého “somára” na takéto podmienky zohnali. Uvidíme čo bude…

     • 11.2.1.2.1
      zofia says:

      Myslim, ze praca firmy Jupet bola nadmieru dobra, apropo zmluvy z 90 rokov mali opravnene platit do r. 2008 a potom vysiel novy zakon to len na okraj,to p. Brocka nafukol a teraz udrzba nestoji za nic, ale podarilo sa firma dala vypoved, tak je Brocka spokojny, a rada by som videla kde sa robi lacnejsie a rychlejsie, uvidime ked bude zvoleny ako to vsetko zvladne sledovat.

      • 11.2.1.2.1.1
       pajo says:

       A kto podpisal zmluvu s touto firmou (čo nestoji za nič)?
       Žeby Bročka?
       (nie strana?)

       PS: Jupet skončil pre niečo ine a aj tak mnoho dalšich zakaziek na opravy ide cez jeho kontakty.

   • 11.2.2
    jjj says:

    Jozinko tebe nevadi že všetky tvoje komenty mas záporne Palec dole. By som sa zamyslel nad sebou

  • 11.3
   ? says:

   Daj si tabletku, sup sup.

 12. 12
  Andy says:

  Inak mna najviac pobavilo to, ze prepojený pán sa snažil zastreliť Brocka, ze kosti a nazbierať lavičky… Keby si aspon naštudoval záber o.z. Lepšia Trnava.
  To parádne cvicisku Powerpark na Slavii s luxusnou podlahou si co mysli, ze to vybudovalo mesto? 10 laviciek s košmi osadených v podlahách s lamaneho kameňa v Parku na Kalvárii, ušetrené 10 tisíce EUR za kompletne natrétie najväčšej materskej škôlky v jame…. A o dalších aktivitách, kosbach na ktorých mesto ušetrilo prachy… co nič?!
  Pani, doba sa mení!!!

 13. 13
  Andy says:

  Pardon, nie prepojený, ale prepoteny pán…:-)

 14. 14
  ferinco says:

  Prechadzka mal mat podla prieskumov v 1. kole prezidentskych volieb tusim niekde nad 10%…
  Podla mojich renomovanych prieskumov budu vysledky nasledovne:

  Ucast 32%
  Poradie:
  Zitnansky 35%
  Stanko 34%
  Bročka 20%
  Klokner 7%
  Schmidt 4%
  16.11. sa tesim na Vase gratulacie.

 15. 15
  peter says:

  vidim to takto:
  stanko a smer maju relativne stabilnu volicsku zakladnu, volby su na zaciatku predlzeneho vikendu a vela ludi sa chysta mimo mesta. podla mna to nahrava smerakom, kedze babky uz asi tazko niekde pojdu, vsakze ;)
  navyse je cast volicov ktori v prieskume sice deklaruju podporu experimentu, avsak pri realnej volbe sa skor priklonia k istote..
  suma sumarum, vidim to tak ze primator bude stanko, podakovat sa moze hlavne brockovi.

  • 15.1
   jajo says:

   ak myslis istotu dalsieho kradnutia, tak urciteeee. ten predlzeny vikend nahrava vysokoskolakom, ktori sa vratia domov a pojdu volit Brocku. suma sumarum, peter uz dalej neprispievaj, zabal tuto nocnu sichtu, nic z toho nebude.

 16. 16
  Matus says:

  Nech to dopadne 15teho akokolvek, jedno je uz teraz iste a to ze doda sa meni. Nie len v Trnave ale vsade na Slovensku. Ja respektujem vsetkych diskuterov ale je zvlastne kolko novych mien sa tu objavilo prave po tom co boli zverejnene prve predvolebne odhady. Nejdem tu nikoho hodnotit, ved kazdy ma pravo na vlastny nazor a mozno naozaj niekto veri ze ide tym spravnym SMERom. O tom je demokracia. Je len smutne, citat a vidiet ten strach ze ak nahodou vyhra Peter Brocka, vela ludi napojenych na trnavsky rozpocet bude musiet vysvetlovat preco a ako to bolo pre nich vyhodne. Ak jednaju sucastny poslanci a ludia zodpovedny za chod mesta zodpovedne a cestne tak sa predsa nemaju coho bat a moze im byt jedno kto je primatorom. V opacnom pripade je nieco zhnite v tom state Danskom. Ja sa za svoj nazor nehambim a 15teho pojdem volit tak aby Trnava mala na viac a hlavne bola LEPSIA :)

 17. 17
  Buchar says:

  Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou. Brocka je jedno percento od Gorily!
  Niečo o čom sa nám Trnavcanom 20 rokov ani len nesnívalo.

  Brocka na Hrad !!!!

 18. 18
  Varan says:

  Pán Zitnansky je trápny svojou podporou akvaparku. Zavedenie Karty Trnavcana nebolo nutne dosiaľ, kedže nebolo AKVAPARKU!!

  Pán Zitnansky, povedzte čestne, koľko Vám kvapne zo zlodejiny darovania pozemku v hodnote cez milión EUR??

  Ak Brocka môže zamedziť tejto zlodejine, tak rozhodne má môj hlas.

  • 18.1
   peter says:

   pokial tomu dobre rozumiem tak brocka je ZA vystavbu akvaparku, len si potrebuje okolo toho vyriesit tie jeho “aktivisticke tanecky”. pokecat, trosku ponadavat, zverejnit papiere kde sa len da…
   potom to aj tak podpise, vsadim na to krk…

  • 18.2
   watchdog says:

   Žitňanský a Svátek bývali voľakedy v jednom baraku.

 19. 19
  Ferinco says:

  Bystro kde máš Renatku? Prečo chýbala včera na tlačovke Smeru? Čo sa za ňu hanbite?

 20. 20
  Buchar says:

  Ej veru bude veselo na 4tom patre.

 21. 21
 22. 22
  Flego says:

  Premýšľali ste nad tým, prečo bola Zmajkovičová na hodinu odvolaná z funkcie podpredsedníčky Národnej rady? S kauzou CT predsa súvisí len funkcia predsedníčky dozornej rady nemocnice a odvolanie z nej je dostatočným vyvodením politickej zodpovednosti. Ešte neprebehlo žiadne vyšetrovanie a Zmajkovičová bola expresne hodená cez palubu a odvolaná z funkcie podpredsedníčky Národnej rady, ktorá s kauzou CT nijako nesúvisí. Na Slovensku už neplatí prezumpcia neviny? Prečo Stanko od tohto okamihu svoju vernú súputničku, od ktorej sa 4 roky nepohol už nepozýva na predvolebné akcie https://www.trnava-live.sk/2014/11/07/stanko-posiela-zitnanskemu-pocitadlo-za-vsetkym-co-sa-v-trnave-urobilo-stoji-smer-odkazuje/ Je predsa ešte stále legitímnou krajskou predsedníčkou SMERu.??? Prečo sa zrazu všetci od svojej šéfky dištancujú??? Je naozaj zlodejka ? Alebo len obetný baránok, ktorý má zdvihnúť slabé predvolebné preferencie? Premýšľajte o tom, než pôjdete voliť………

  • 22.1
   jojo says:

   sorry o com tocis??? miesas komunalnu politiku s taneckami v Blave? tak to by si si mal dat otazku, ked je KDH v koalicii s SAS bude podporovat registrovane partnerstva a potraty? uz pochop, ze komunalna politika je o Trnave a Trnavcanoch. tvoje usilie otocit pozornost z otrasneho vykonu Brocku v TA3 na tuto temu je az pateticka. Uznaj, ze Braocka nie je ani len becko v rebricku zdatnosti viest mesto. mozete sa po kluboch hrat na politiku, ale na radnici treba realne robit.

 23. 23
  Flego says:

  :-) Niektorí tu tvrdia, že Bročka má príliš konfrontačný tón a preto ho nebudú voliť – šak sme šeci trnafčané ne? Týmto by som dal do pozornosti FB Trnava Trnavčanom https://www.facebook.com/pages/Trnava-Trnav%C4%8Danom/291126541047091?fref=ts novinára Gaba Kopúnka, inak kandidáta za stranu SMER. Vo svojich článkoch (aj v printových médiách) píše o kolegoch z KDH len ako o klamároch a ironicky ich zobrazuje ako prasiatka pri válove https://www.facebook.com/291126541047091/photos/a.293290927497319.1073741827.291126541047091/293290897497322/?type=1&theater

  • 23.1
   jojo says:

   a akoze toto je koser? A co je toto video. To je naozaj zumpa a dokonca Brocka propaguje toto video na svojom FB profile uz od 3.11.2014: https://www.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D8Q4niZGJTGY&h=IAQFlvVb5&s=1
   Ale som si isty, ze jemu sa ten vzor Hitlera asi paci, lebo ked chce do Trnavy kamerove systemy, ktore budu snimat a identifikovat tvare, to je uz silne kafe. Cize pani a damy pozor. Ziadne stretnutia s ” kamaratkami” lebo Brocka na vas bude mat zlozku, co ste kedy s kym robil. Pod ruskou bezpecnosti nas chce sledovat a robit si zaznamy.

   • 23.1.1
    Heisenberg says:

    jojo, spamätajte sa prosím! Kamerový systém tu už dávno funguje, pokiaľ ste to ešte nepochopili. Podľa mňa Bročka hovoril o tom, že nie je dobrý (má slabé parametre) a treba ho rozšíriť a zlepšiť, keďže súčasná identifikácia napr. vandalov je nepostačujúca pri dokazovaní. Neviem koľko kamier a kde presne mesto má (nechce sa mi to teraz zisťovať), ale mne sa tiež zdá len z takého laického každodenného pohľadu, že je nedostatočný.
    Inak by nás tu kamerám pod nosom (napr. na pešej zóne a aj na iných frekventovaných miestach) denne neobťažovali smradi s predávaním parfémov a hodiniek a strkaním ich dôchodcom rovno do tašiek, imbecili čo sa vracajú z barov a futbalu by nedemoloval možno celé mesto a detské ihriská, ktoré stáli desaťtisíce eur, bezdomovci by tu nerobili neporiadok po celom meste a pod.
    Som presvedčený, že je to len otázka času, kedy sa k lepšiemu monitoringu mesta bude musiet pristúpiť a s Vami podsúvaným špicľovaním to skutočne nemá nič spoločné.

   • 23.1.2
    Macko_Usko says:

    On si uz zlozky zaklada davno, jeho tato ho to naucil este ked bol agent stb, takze co sa cudujes. Jeho vzorom je asi matovic, ktory si ta nahra aj pri sprchovani, preco myslis, ze chce, aby mu spristupnili zapisnice, kde sa preberaju aj veci ako prijmy. Nemysli si, ze to pri tom ostane. Sa spytaj mestskych uradnikov ako ich spicluje a vyhraza sa

    • 23.1.2.1
     Mia says:

     Ma recht!! S tou skorumpovanou bandou treba konecne nieco urobit!!

    • 23.1.2.2
     jajo says:

     OK. Toto je to, na co sme cakali. Verim, ze mas dobre preverene tieto informacie, lebo oznacovat niekoho za stbaka je silne kafe. S tymto tvojim komentom sa vyporiadame coskoro a verejne.

  • 23.2
   Jozino says:

   to, že keď bročka čmáral po stenách a plagátoch v meste, tak vtedy to bolo v poriadku?! dnes zrazu sa hrá na čestného?! evidentne má už predstavy o svojich tendroch na kamerový systém! zaujimavé, že doteraz bol kamerový systém v poriadku a postačujúci na účely mesta aj mestskej polície, odhalil veľa zločincov, ale príde vše odborník a zrazu je všetko zlé…banky majú špičkové kamerové systémy a nedokážu identifikovať páchateľov ak sa zahalia, tak potom o čom sa tu bavíme. Bročka asi potrebuje kamerový systém nato, aby mal o všetkom prehľaď a mohol sledovať a prenasledovať všetkých a všade! kde je jeho nezávislosť?

   • 23.2.1
    fifo says:

    Kedy v Trnave odhalili kamery zločincov?Poznám veľa prípadov,jeden som zažil,keď som našiel starého dedka okradnutého na jarmoku pred Jednotou,kde predával jadierka.Mali ho okradnúť rómovia za bieleho dňa!!!!!!Volali sme políciu a bolo povedané cez meskáčov,že kamera sa točí a preto tam nič nebolo vidieť!!!!Minulý týždeň som pomohol starej babke ako ju obťažovala rómka na moste pri poliklinike.Hneď som volal meskáčom,aby už konečne niečo riešili a či hlavne bolo niečo vidieť.Bolo mi povedané,že kamera nič nezachytila!!!!!Flego to dobre napísal,bud treba založiť domobranu!!!!!Lebo je to neschopnosť meskáčov a štátne polície!!!!!

    • 23.2.1.1
     Flego says:

     Inak lepšie skúsenosti mám so štátnymi, za pomoci operátora na 158 som už dostal do basy jedného podvodníka a jednu zlodejku. V oboch prípadoch reagovali policajti veľmi promptne a cez mobil sme si počas oboch akcií priebežne vymieňali s operátorom informácie. Bol som fakt spokojný.
     Aj na tú rómku si mal volať 158, prídu do 5 minút. Dôležité je počas tejto doby byť na linke a udržovať s páchateľom neprerušene vizuálny kontakt. Na to sa na súde prvé pýtajú, či si páchateľa do doby zadržania nestratil z očí, pretože každý potom tvrdí, že to on nebol. A úplne super je, keď očitý svedkovia zostanú na mieste, aby ich policajti mohli legitimovať a neskôr požiadať o svedeckú výpoveď.
     Je s tým trochu roboty, lebo musíš svedčiť na polícii aj na súde, ale myslím, že to má význam, pretože bez pomoci svedkov má polícia malé šance dostať takýchto ľudí z ulíc.

     • 23.2.1.1.1
      Flego says:

      Ešte si spomínam, že s operátorom MsP na 159 som raz riešil samovraha na koľajach. Operátor vtedy behom pár minút vybavil, že vlak zastal dva metre od nás, rušňovodič mi povedal, že dostal echo aby brzdil. Žiaľ chlapík zomrel na infarkt aj keď ho vlak nezrazil, smola.

      • 23.2.1.1.1.1
       fifo says:

       Flego ok,som rád že sú ešte dobrí ľudia ako ty!Ale ja som myslel hlavne kamery,kde nie je veľakrát nič vidieť!

       • 23.2.1.1.1.1.1
        Flego says:

        :-) neviem, či som dobrý, vždy som k tomu prišiel ako slepé kura k zrnu.
        Jasné, že kamery je treba, Stanko tvrdí, že stačí mať šiltovku a pozerať dolu a kamera je zbytočná. Ja sa pýtam, koľko tých faganov, čo cestou z diskoték demolujú mesto má na hlave šiltovku aby ich nebolo poznať. Dobré kamery by ich vychytali a nielen ich, aj olaššské vreckárky, zlodejov bicyklov atď. A budem sa opakovať treba zlepšiť aj vzťahy občan-policajt. Pred 20 rokmi som poznal celú MsP. Chodili pešo a boli medzi ľuďmi. Dnes mám pocit, že sú to len vyberači pokút. A nielen oni ale aj štátni. Ale myslím, že to nieje chyba jednotlivcov ale systému, ktorý políciu riadi.

  • 23.3
   kamos says:

   Zrovna pán Kopúnek takzvaný nezávislý novinár je ten pravý čo má právo hovoriť o KDH ako o klamároch. Celý svoj novinársky život koketoval s pravicovou politikou a zrazu sa z ničoho nič objavil na kandidátke Smeru.

 24. 24
  Larab says:

  Nechápem pri odporcoch Bročku jednu vec. Prečo vám tak strašne vadí, čo robil Bročka doteraz ako dobrovoľník/aktivista?

  Všetky tieto jeho dobrovoľnícke aktivity v prvom rade ukazujú na nefunkčnosť mesta. Ak by mesto fungovalo dobre, tak nemusia sami ľudia likvidovať čierne skládky, opravovať ihriská, dávať doporiadku parky. Rovnako by nemuseli upozorňovať na pre mesto nevýhodné (a často nezákonné) zmluvy a tak ďalej a tak ďalej.

  Žitňanský a Stanko sa radi bijú do hrude koľko sa toho v Trnave urobilo a koho je to zásluha. Okej, míňať mestské peniaze vedia. To je to jediné, čo urobili. Žiadne systémové zmeny nepriniesli. Nevedia dať dokopy žiadnu reálnu víziu mesta, však taký Stanko si nevedel dať dokopy ani normálny volebný program. Zároveň si však prosím uvedomte, že všetko zlé je rovnako ich zásluhov. Milióny Eur ročne teču stále tým istým podnikateľom a ich kamarátom. Od revolúcie to tu inak nebolo. Menia sa možno tváre, ale pozadie ostáva.

  Ich celá predstava o transparentnosti je v tom, že zverejnia komu, čo dajú či predajú. A týka sa to predaja majetku i dotácií. Ale o tom to nie je. Transparentnosť je v tom, že celý proces má vopred jasné pravidlá, vie sa kto a podľa čoho bude rozhodovať. Toto oni nie sú schopní pochopiť.

 25. 25
  xz says:

  Onanujete tu nad vysledkami jedneho prieskumu agentury, ktora nie je vobec relevantna, na vzorke 500 respondentov. Uz len cislo 46 % ucast :D, jasne, a svist ich potom balil do folie.. A co potom tento prieskum Hospodarskych novin ?
  http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/suboj-sa-zacina-pozrite-sa-kto-sa-chce-stat-primatorom-velky-prehlad-634635
  Ste rovnake ovecky, ako ovecky SMER-u, nechavate sa manipulovat mediami.

  • 25.1
   Larab says:

   500 respondentov je na počet obyvateľov Trnavy v poriadku vzorka. Na to, aby to bolo štatisticky správne stačí aj niečo cez polovicu tohto počtu. Čo sa Vám nezdá v poriadku na volebnej účasti 46%?

   A posledná, najdôležitejšia vec. Aj ste si pozreli, čo je na tom linku, ktorý ste tu postli? Nie je to žiaden prieskum, ale len nekompletný prehľad kandidátov na primátorov v krajských mestách. Pričom s výnimkou niekoľkých úradujúcich primátorov do neho vôbec nezaradili nezávislých kandidátov.

   • 25.1.1
    jojo says:

    Brocka je klamár,klamár,klamár,klamár. Vcera povedal ze oz Lepšia Trnava funguje 4 roky. Ved vznikla az v roku 2013. Dalej klame ze tam pracuje. V registri maju 0 zamestnancov. Klamár, klamár, klamár.
    Link: http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/1457215

    • 25.1.1.1
     Flego says:

     Už to píšeš tretí raz, čo si sa zasekol?

    • 25.1.1.2
     duch svaty says:

     Aktivity Lepsej Trnavy zacali pred styrmi rokmi? Oficialne bola zaregistrovana v roku 2013? Zeby? Ale to vy udernici dobre viete :))) tieto vase vykriky do tmy…

     Urcite sa budes pytat kto financoval jej aktivity, skus transparentneucty.sk :))

     Uz nech je po volbach, budeme si tu s Flegom kludne sami dvaja debatovat jak doteraz :)))

     • 25.1.1.2.1
      Flego says:

      Ale ba, po voľbách to ešte len prepukne. Všade začnú audity, otvoria sa staré zmluvy, Patrik nebude stačiť ani písať. A šeci sa budú opekňovať a písať komentáre, že šecko je v richtiku, to len Bročka tomu zas nerozumie, lebo je neskúsený…..
      Ale jedno mi nejde do hlavy, prečo Stanko za 4 roky neurobil žiadny vietor, len potichučky zapadol a do ničoho nešparchal. Čo si tak pamätám odišiel akurát Juro Krištofík, aj ten dal výpoveď sám.

 26. 26
  fifo says:

  Bročka na radnicu!!!

  • 26.1
   Jozino says:

   Bročka patrí na pozícu údržbára a záhradníka NIE na radnicu!!!!!!!! Nechápem, načo sa tam snaží dostať, keď jediné čo ho tak strašne baví je iba upratovanie a udržiavanie zelene. Nech sa páči po novom roku si bude môcť založiť sro za jedno euro, takže si môže si firmu na údržbu mesta a prihlásiť sa do výberového konania, určite ho vyberú pretože on na peniaze pozerať nemusí on aj so svojím dobrovoľníckym tímom to bude rád vykonávať aj za symbolické 1 euro! Bročka hurááááááá upratovať, zametať, natierať!

   • 26.1.1
    duch svaty says:

    pojdes jeho timu dobrovolnickemu aspom raz pomoct alebo len budes trepat na internete?

    • 26.1.1.1
     Fero Jahoda says:

     Pán Brocka urazil v diskusnej relácii na TA3 všetkých dobrovoľníkov v Trnave, ktorí pracujú uz 20 rokov vo viacerych občianskych združeniach. Nerobia to tak teatrálne ako on.
     Hamba mu. Ten, kto si neváži prácu iných, neváži si ani svoju.

     • 26.1.1.1.1
      duch svaty says:

      Klames az sa ti z huby prasi! uved jediny priklad kde niekoho urazil alebo osocoval!

      • 26.1.1.1.1.1
       peter says:

       pocuj podla mna ty musis byt brocka..
       je to presne o tom istom ako na ta3. clovek ti napise argument a ty sa spytas zas na to iste… quo vadis do kina co davaju…

       • 26.1.1.1.1.1.1
        duch svaty says:

        si vedla kamosko, ja som sledoval vsetky tri diskusie a nikde neurazil ziadnych dobrovolnikov ani neznevazil ich pracu, s tym prisiel Zitnansky s touto teoriou na TA3. Ja sa normalne pytam diskutujuceho predomnou kde v ktorej diskusii Brocka urazil nejakych dobrovolnikov. Konkretne priklady, lebo inak je to len dalsia tlchuba!

   • 26.1.2
    henten says:

    Jožinko to chce pre teba psychiatra, ver mi!!!

 27. 27
  Flego says:

  Mi odľahlo chlapci, nový minister zdravotníctva vyhlásil, že kauza CT bola pravdepodobne len ľudskou chybou. Som sa bál, že to SMERáci chceli sprosto ukradnúť :-)
  P.S. Alebo som to blbo pochopil a ľudskou chybou bolo, že sa na to prišlo :-)

  • 27.1
   duch svaty says:

   Ja ti poviem ze som to vedel uz od zaciatku, ze to bude len nejaky preklep v tej sume alebo nieco podobne. Nasa princezna trnavska by sa predsa do nicoho nedala zatiahnut, leda ze by kruhace z tej vaty nove porobila :)))

   Skutok sa prosto nestal a hotovo a vy luza spinava mars na panske a platit dane. A ked sa ocitnes v nemocnici tak si dones aj hajzel papir a lyzicku.

 28. 28
  Kinder says:

  Všetci si zapíšte za uši jednú dôležitú vec a to: Ak chcete zmenu pre Trnavu, tak do poslaneckej lavice voľte nových nestraníckých poslancov. Títo farizeji hlasovali za predaj lukratívneho pozemku za 1 euro pod nákupné centrum, nemocničný areál pomohli predať komercii pred zdravým Vás všetkých, benzínku na Špačinskej, obrovský výrub na Kamenáči a teraz na poslednú chvíľu jednoeurový aquapark. Chodte voliť v hojnom počte a pošlite tích farizejov už konečne preč. Stankovi prajem volebný úspech, ale bez tej partaje čo tam sedí teraz.

  • 28.1
   Palko says:

   Práve nad výsledkami do zastupiteľstva mám najväčšie obavy, že sa to veľmi nezmení. Preto je treba mať protiváhu v nezávislom primátorovi PB.

   Myslíte, že ak by vyhral Stanko a Bročka bol tesne za ním, tak bude Bročka viceprimátor? Zvolilo by ho smer+kdh zastupiteľstvo? Aký je Váš názor Kinder?

   • 28.1.1
    Kinder says:

    Nie, určite by ho nezvolilo, pretože by si to SMER a Kadeháci podelili. Ale ja sa Vás spýtam naspäť: Myslíte si, že by nezávislé MZ schválilo Bročka viceprimátorom? A myslíte si, že by pri prevahe Smerákov a Kadehákov v MZ Bročka niečo urobil? Ak by aj náhodou nepodpísal nejaké uznesenie, MZ ho na následujúcom schváli 2/3 väčšinou a je po vtákoch. Už mi to začína pripomínať Banskobystrickú VUCku. Po zlodejovi si ľudia zvolili somára a bystričania sú v ešte väčšom probléme. Včera v TV ukazovali ako župan rokoval s postihnutými na chodbe. To bol taký hnus jak šľak. Ja som Bročku chcel voliť, ale skutočne či sa na mňa budete hnevať, alebo nie, on nevedel nič. Dokonca mi pripomínal vystúpenie Kotlebu tesne po voľbách do VUC a tam som zistil, že ten chlap napriek vysokoškolskému vzdelaniu nemá o riadení a rozvoji regiónu ani šajnu. Ak chcete mať na radnici maliara a záhradníka za cca 4 500 eur, tak prosím, prečo nie, veď posledné 4 roky tam bol takto platený podpisový vzor.

    • 28.1.1.1
     jajo says:

     Ako prirovnavat Brocku k fasistovi, ktory potlaca ludske prava, to je fakt uz odvaha. Naozaj toto je uz drahy Kinder, cista grcanica. Uz naozaj zachadzas asi do tazkych stavov a fakt nevies, co sem napisat odpornejsie a nechutnejsie, ze tak trepes, ze ani sam nevies o com. Prosim ta, zapni sa naspat do tej svojej kazajky a uz sa nikdy nevyjadruj, lebo toto co plodis skutocne hranici s ohovaranim. Uvadzas na Brockovu adresu take veci, ze fakt aj ta fasisticka propaganda by sa mohla schovat.

     • 28.1.1.1.1
      Kinder says:

      Pozor, žiaden fašizmus mi nepodsúvajte. To som absolútne nemal na mysli, to ste tu napísal sám! Ja som len poukázal, čo sa stane, ako to dopadne, keď sa do takejto funkcie dostane človek bez skúseností. Mňa nezaujíma osobne ani jeden kandidát, iba jednoducho poukazujem kam to celé smeruje. Ja nikoho neurážam, ani neohováram a ani by som to nerobil. Stále tu tvrdím, že dôlejžitejšie je zloženie zastupiteľstva ako osoba primátora. No a zbytok príspevku svedčí o Vašej inteligencii.

      • 28.1.1.1.1.1

       s kotlebom máš pravdu. žiaľ ten somár žije v nejakom paralelnom svete spolu s s jeho nohsledmi a podobnými zjavmi ako mišún a akčná skupina vzdor. takýto, podľa ich fcb stránok, pernamentne žijú v nejakej vojne, alebo v niečom, kde treba byť ozbrojený a pripravený na nejaký boj s nejakým nepriateľom. o šírení nenávisti sa dá tiež napísať, tak isto aj o šírení bludov, ktoré v širšom kontexte vodu kážu a víno pijú.
       k pánu bročkovi sa už vyjadrovať nebudem. už ma to aj unavuje a chcem mať tieto voľby za sebou.

  • 28.2
   Flego says:

   Kinderko, chlapče, spamätaj sa! Chytil si sa do SMERáckej pasce. Stanko vie rozprávať a vyzerá dobre v telke, však len tak hocikto nieje v 40-ke plukovníkom. Lenže kto volí Stanka, ten nevolí Stanka, ale tých čo ťahajú za šnúrky http://trnava.sme.sk/c/7457636/volby-v-trnave-mozu-prekvapit-sancu-maju-vsetci.html a po voľbách by to v Trnave vyzeralo takto https://www.youtube.com/watch?v=_lc3h3rebt4

   • 28.2.1
    Flego says:

    Aby si nepovedal, že ťa ovplyvňujem, trošku si zagoogli a povyťahuj si články o Mečiarovi a jeho kamarátoch. Hoci v posledných voľbách malo HZDS menej hlasov než Nora Mojsejová, v Trnave vládnu veselo ďalej. Stranu zrušili, starého pána poslali do dôchodku a tvária sa, že žiadne HZDS nikdy nebolo. A všetci svorne kandidujú za SMER.

    • 28.2.1.1
     Kinder says:

     Tak ich nevol ako ja a je to. Už sa fakt opakujem dookola, ale je to na voličoch. Keď sú hlúpi a roky volia to čo volia, tak sa v budúcnosti oni, ich deti a vnúčatá budú mať.

  • 28.3
   kamos says:

   Ani za nezávislých poslancov by som nedal ruku do ohňa. Vždy je to o morálke každého zvoleného poslanca v mestskom zastupiteľstve bez ohľadu, či je stranícky alebo nezávislý. Terajší jeden nemenovaný nezávislý mestský poslanec zvolený za Prednádražie za celé štvoročné obdobie naháňal len svoje kšeftíky…O tom by mohli niektorí ľudia na “meste” mohli rozprávať romány.

   • 28.3.1
    Buchar says:

    Presne pre toto treba transparentne a otvorene mesto. Kazde euro, ktore minie mesto ma byt zverejne ako bolo pouzite a minute. Komu, kam za co a naco.

    Vsetky materialy, rozhodutia uznesenie na webe. Vsetky videozaznamy zo zasadnutia zastupitelstva komisii apod na webe.

    Zoznam vsetkych prevodov mestskeho majetku za poslednych 20 rokov na webe.

    Toto je rozdiel medzi socikom a skutocnym slobodnym 21. storocim.

    Platit dane to ano, vediet ako bolo s nimi nalozene to v ziadnom pripade – Predstava mesta podla Zitnanskeho a Stanka.

    • 28.3.1.1
     Fero Jahoda says:

     Rozpočet mesta je zezrejnovany na webe mesta aj tu na Trnava-LIVE .
     Rokovanie zastupiteľstva je verejne a dokonca prenášané televíziou aj zo záznamu.
     Uznesenia su na webe. Zverejňovanie su i zmluvy, objednávky, faktúry.
     Počul som, ze rokovania niektorých komisi nemôžu byt verejne, pretože sa tam hovorí aj o príjmoch ľudí, zamesnaniach a dalších citlivých informáciach.
     Teda aj prevody majetku su verejne a verejne obstarávania a elektronické aukcie riešia transparentnosť.

 29. 29
  dragon says:

  viceprimatora si vybera podla mna primator, nie zastupitelstvo. na zaklade volebnych vysledkov a poctu poslancov. ak by chytili brockovci napr. 10 poslancov, moze to byt realne. berte to ako priklad. je to o dohode.

  • 29.1
   Kinder says:

   Vždy je to o dohode politických strán. Primátor je viacmenej štatista a komu mu priradia s tým bude na radnici drať stoličky. Primátor len navonok zastupuje mesto.

   • 29.1.1
    jajo says:

    Total mimo, tazky fet. Este napis, ze primator len udeluje vyznamenania a berie plat a budes vybaveny. Smer Pezinok. Toto vam prikazali najnovsie? Sirit, ze primator nic nerobi, nic neznamena a nic nezmoze bez zastupitelstva? To ma byt dovod, aby sme isli volit toho vasho gumeneho lokaja?

    • 29.1.1.1
     Kinder says:

     Naštuduj si kompetencie primátora a Mestského zastupiteľstva a Mestskej rady a dva krát si prečítaj Zásady nakladania a hospodárenia mesta Trnava. Budeš prekvapený a to ešte polovicu deleguje na viceprimátorov. Tu si to najdeš: http://www.trnava.sk/userfiles/download/attachment/Z%C3%81SADY%20HOSPOD%C3%81RENIA%20v%20znen%C3%AD%20dopl_%201,%202,3,%204%20opr.pdf
     PS: V tom Pezinku je asi na štúdium kľud.

     • 29.1.1.1.1
      Buchar says:

      Hod sem manual 4. poschodia. Ten aktualizovany po prieskume..

      • 29.1.1.1.1.1
       Kinder says:

       Teraz som tam na to 4. poschodie volal, nechali ťa pozdravovať, ďakujú za darčeky čo si im priniesol a hovorili mi, že už si si ho dávno zobral ty. Načo je vôbec dobré s takýmito ľudmi vôbec diskutovať, keď nerešpektuješ zákonom dané fakty. Pripomína mi to jedného pána v tv diskusii, ktorý nabádal aby komisie boli verejné a keď mu to ostatní vysvetlili, čo sa preberá napríklad na bytovej komisii, aké osudy ľudí sa tam riešia, tak sa v zápetí spýtal, že prečo tie komisie nemôžu byť verejné.

       • 29.1.1.1.1.1.1
        Palko says:

        Bročka tam zareagoval v tom zmysle, že časť s citlivými informáciami nech je neverejná a zvyšok nech je verejný.

        • 29.1.1.1.1.1.1.1
         Kinder says:

         Keby to záležalo iba odomňa, tak by som zasadnutia MZ v prípade pekného počasia organizoval priamo na námestí. Malo by to veľkú výhodu. Bolo by to to približovanie k ľuďom o ktorom každý politik kecá, každý by na vlastné oči videl svojho zástupcu v akcii, no a v prípade že ide proti záujmu voličov a volebných sľubov, môžu mu ľudia dať hneď live po papuli, aby si do budúcnosti zapametal čo bude sľubovať svojím voličom.

        • 29.1.1.1.1.1.1.2
         Fero Jahoda says:

         Rokovanie zastupiteľstva je verejne a dokonca prenášané televíziou aj zo záznamu. Rokovania výborov mestských časti su verejne. Nikto tam ale nechodí. Len tu inkognito každý mudruje a machruje. Sám si viem nájsť informácie na webe.

 30. 30
  Ferinco says:

  Na Slavii sa už veselo bagruje, pozemok za jedno euro je istý. 11teho to stanicki pajaci odhlasujú, Zitnanskemu nabehne provízia na účet a ovce sa budú vytesovat z nejakej kartičky Trnavcana. Takt 0000000,- sa robí biznis

  • 30.1
   Kinder says:

   Sú len dve možnosti: buď to bude vyradené z najbližšieho MZ, alebo Butko aspoň raz bude kresťan a nepodpíše uznesenie a nové MZ bude o tom hlasovať znovu. No uvidíme ten charakter. Osobne si myslím, že to v pohode odhlasujú ako iné svinstvá predtým.

  • 30.2
   Fero Jahoda says:

   Existuje katasterportal. Tam som si prečítal ze tam kde sa bagruje, tak to nie je pozemok v majetku mesta.

   Ak chcem nieco kritizovať najprv si spravím prehľad, co, kde ako. Nie tu vypisovať kraviny, klamstvá a osočovať ľudí.
   Bol som teda zvedavý o ktorý pozemok za 1€ ide.
   Musím sa smiať. Všade sa piše rozpráva, hysterici.
   Ten pozemok Za euro ma byt ten na ktorom budú vonku lezat ľudia, budú tam stromy a je okolo terajšieho bazéna, obkolesený pozemkami súkromného majiteľa.

   Teaz si zoženiem kontakt na poslancov za môj obvod a budem chcieť aby hlasovali za prevod pozemku. Aspoň nebudem musieť chodiť s deťmi do Galandie a Senca.

   • 30.2.1
    mooo says:

    je uplne jedno ktorý je to pozemok,má nejakú trhovú hodnotu a hotovo
    a Trnava neni tak bohatá aby mohla rozdávať za 1,-€ a ak to takto bude pokračovať dalej
    tak práve detom na ktoré sa odválaš zostane z tohto mesta velke H.
    som zvedavý či by si to rovnako zastaval keby bol ten pozemok tvoj?

 31. 31
  palo says:

  boľševici v Trnave končíte …………….
  a nie len tam …………

  • 31.1
   peter says:

   no to je skor zbozne zelanie, kiez by si mal pravdu..
   realita je vsak taka ze zatial to vyzera na totalnu dominanciu smerakov v zastupitelstve v kombinacii so smerackym primatorom

 32. 32
  Renca says:

  EGO ma uz aj videoklip k novemu CTcku.

  Ček diz out:

 33. 33
  fun factory says:

  zbytočne sa tu trápite kdh – ci pozvážajú mníšky z celeho slovenska, ktoré majú trv. pobyt v TT arcidiecéze a karty sa výrazne zamiešajú, presne tak ako každé voľby……

 34. 34
  hugo says:

  Nervozita koalície KDH/Smer je extrémna, keďže nemajú čo ponúknuť, ich program je zastaralý, o ničom ako vždy bez vízii.
  Aféry sa hrnú jedna za druhou, preferencie klesajú, voliči sú naštvaní – zostáva iba posledné čo ešte dokážu – ohovárať, špiniť, klamať. Eštebáci zháňajú hnoj kde môžu. Z toho žili celé roky.
  Tá panika – čo budú robiť po 15.11. ?

 35. 35
  Flego says:

  Na FB bežia diskusie ako je dôležité aby Trnava zostala napojená na vládu. Že treba dostavať štadión :-)) Toto je úplne od veci, to akože keď bude Bročka primátorom prestane Poór dostávať štátne dotácie??? Že Hambálek vybavil južný obchvat :-)) Ale jaká náhodička, týždeň pred voľbami a kde bol pán poslanec 4 roky??? SMERáci si zakladajú na tom, že majú cez 40% ale mali by trochu študovať históriu. 40% mával aj Mečiar a kde je dnes??? A SDKÚ ? Frešo zostal na palube potápajúcej sa lode sám, celá posádka zdrhla. SMER akosi nepochopil odkaz jarných prezidentských volieb, že aj SMERu už zvoní umieráčik. V sobotu volíme poslancov na 4 roky, takže napojenie na vládu je zbytočné. Fico tu už dlho nebude.

  • 35.1
   duch svaty says:

   ano, spartaktv odvysielala reportaz zo Stankovej tlacovky a o tom ako podporuje sport. Na ich FB stranke dokonca jeden diskutujuci pod vcera zalozenim profilom vyjadril ze Brocka a jeho kandidati/kamarati napadli nozikmi hracov Spartaka a zbili ich :D

   Tu uz clovek nevie ci sa ma smiat alebo plakat…

 36. 36
  Flego says:

  Bročkovi oponenti tvrdili, že nemá pravdu o výboroch mestských časti, že zasadajú pravidelne, verejne a zápisnice sú zverejňované. Zápisnice sa skutočne objavili http://www.trnava.sk/sk/clanok/archiv-zapisnic-vmc ale posúďte sami koľko ich je a sú polroka staré :-))) Toto vyrábanie transparentnosti nemá žiadnu úroveň.

  • 36.1
   duch svaty says:

   Vybor mestskej casti Trnava 3 – pocet zapisnic 0 slovom nula.

   A pozrime sa na zlozenie tohto vyboru :))

   JUDr. Štefan Dvorský, Olympijská 22, Trnava – predseda – Znovu kandiduje
   MUDr. Angela Štefániková, Jaderná 3, Trnava – podpredsedníčka – Znovu kandiduje
   MUDr. Jana Fridrichová, Hospodárska 21, Trnava – Znovu kandiduje
   Ing. Blažena Královičová, J. Hlubíka 15, Trnava – nekandiduje
   MUDr. Branislav Kramár, Na hlinách 31/C, Trnava – Znovu kandiduje
   MUDr. Štefan Krištofík, A. Hlinku 11, Trnava – Znovu kandiduje
   PhDr. Ján Žitňanský, Poštová 8, Trnava – Najtransparentnejsi z transparentnych kandiduje na Primatora :))

   Noze pan Zitnansky, povedzte akoze to funguje ten participativny rozpocet vo vasej mestskej casti? Kde si to ludia mozu precitat? :)))

   Toto je lepsie jak kukat Fantozziho :))

 37. 37
  fun factory says:

  no hlavne že fúzo má. zatiaľ som nič konštrutívne nezaregistroval, iba kritiku všetkého na okolo. presne tak ako povedal energy man v tel. diskusii ” zabezpečiť aby sa to zabezpečilo ” toto presne je aj vaša vízia, iba fúzov intelekt to nedovolí povedať nahlas

 38. 38
  trnafcan says:

  Nejak sa mi to prestava pacit, Trnava sa stava rajom zvlastnych developerov. Co to maju stavat v tej nemocnici?
  Jaka cesta ma pretat Kamenac?
  Kolko nakupakov uz je tajne schvalenych v Trnave?

 39. 39
  fun factory says:

  čo je na tom špatné nech sa stavia, myslím že TT znesie nejaké investície. ty nie ?

  • 39.1
   trnafcan says:

   Hlavne treba ten Kamenac dorazit, trnavcania sa maju chodit prechadzat do City Areny.

  • 39.2
   fifo says:

   Chlape nič proti,ale poviem ti čo malo byť postavené v Trnave.Parkovacie domy!!!V nemocnici parkovacie plocha,lebo vyberajú parkovné a nie je,kde parkovať!!!Potom človek zaparkuje na kúsok trávy a dostane papuču!!!To isté pred nemocnicou,na sídliskách.A futbalový štadión mal byť postavený mimo mesta!!!!!Len potom by nešiel biznis s obchodným domom!!!

   • 39.2.1
    fun factory says:

    a zase “mal by byť” …, ale veď keď sa niečo má budovať stále sa to kritizuje a tie domy má postaviť mesto a parkovať v nich by sa malo zadarmo ? inak náš štadión má svoju históriu tak to bude asi dôvod prečo sa uvažuje tak, že to tam zostáva

    • 39.2.1.1
     Jeden takýto says:

     Samozrejme, že ich má postaviť mesto. Snáď nečakáš, že príde Duch svätý a tie domy sa tu zjavia.
     Mesto ich má postaviť! Lenže prioritou je nejaka bicykloveza, ktorú stejne nepostavia. Je to tu na hlavu postavené.

     • 39.2.1.1.1
      Rozmyslaj says:

      Ty priorita. Čo plačeš, že Ti Butko,Stanko alebo Bosnak nepostavili parkovací dom za ich vladnutia.Mali na to dosť rokov.Keby si ešte trochu rozmýšľal a hlavne čítal,tak zistíš, že cykloveza je financovaná z EÚ a tie peniaze sú určené len na ten účel.

      • 39.2.1.1.1.1
       Jeden takýto says:

       Zobuď sa. Akcia cykloveža skončila. Nezvládli ste verejné obstarávanie, tak ste to stopli. Tie tvoje eurofondy sú v Rici.
       A nedávaj ma dokopy s nikým. Som obyčajný občan. LT za všetkou kritikou vidí Póra a predošlé vedenie.
       Zatiaľ ste hovno spravili.
       Neviete ani nastaviť priority. Máte v tom chaos na druhú.

       • 39.2.1.1.1.1.1
        ešte raz rozmýšlaj says:

        Keď máš pocit,že niekto nezvládol verejné obstarávanie,tak daj podnet hlavnému kontrolórovi a to je Krátky,ktorého si dosadilo bývalé vedenie.Lebo sa fakt iba strápňuješ.Preštuduj si zákony,ktoré dáva štát a Európska únia.Takže použiť eurofondy nie je len tak.
        Dobre si prečítaj,čo si predtým napísal.Vypisuješ bludy,ktoré nevieš nijako podložiť.Daj nám jeden odkaz,kde LT alebo Bročka kritizovala Pora.A nenadávaj je to škaredé.To čo kto spravil,dajú vizitku občania v budúcich voľbách.Najväčšia sranda bude,keď sa Bročkovi podarí postaviť parkovací dom..Po voľbách si povieme ako ľudia dali vysvedčenie Bročkovi.Všetko dobré obyčajný chalan.

        • 39.2.1.1.1.1.1.1
         Jeden takýto says:

         Držím palce, aby sa podarilo nejaký parkovací dom postaviť. Trnava to potrebuje. Je tu dopravná katastrofa. Aj na SSC sa objednajte na rokovanie o južnom obchvate. Patrí sa tam ísť. Bojujete za Lepšiu Trnavu.
         A vidím, že už máte aj vinníka na nezdarené obstarávanie cykloveže. To oni, Tí z predošlého vedenia. Nechali vám nášľapnú mínu na útvare obstarávania.
         Ešteže vy ste tí najlepší. A samí záškodnici okolo.

 40. 40
  dobrovolnik says:

  P. Brocka a vasa skupina co hovorite na nas ostatnych dobrovolnikov. Nemusime sa chvalit verejne http://rmtk.sk/index.php/18-clanky/26-brocka-o-tom-nevie-ale-dobrovolnictvo-u-nas-funguje

  • 40.1
   durotrulo says:

   Je toto uz posledny vykrik topiaceho sa alebo mame cakat este dalsie, podobne inteligentne, pastierske listy – kde vyjadrite, ako rozumiete veciam okolo seba? Stari nevladzu, tak uz zneuzivaju aj tzv. krestansku mladez. Ktovie na co vsetko…

   • 40.1.1
    dobrovolnik says:

    To nie je len o kresťanskej mládeži. Pozri si viaceré organizácie. Pôsobia v nich aj seniori atď. Pekné od Vás, takže tí čo nerobia dobrovoľníctvo pod Bročkom sú naničhodníci a amatéri. Nefotia sa verejne, nenafukujú svoju činnosť v médiach a potom ani neexistujú?

   • 40.1.2
    dobrovolnik says:

    Poznáte rozprávku Cisárove nové šaty? Vidím tam medzi Vami podobnosť. Akú? Nechcete vidieť, že cisára máte nahého, čiže nerobí nič svetoborné oproti ostatným dobrovoľníkom. Chválite sa aké super veci a nakoniec v porovnaní s ostatnými je to to isté ak nie menej.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.