reklama

Prieskum TA3: Boj o trnavskú radnicu bude tesný a vyrovnaný. Vedie Stanko pred Bročkom

Spravodajská televízia TA3 zverejnila v piatok 7. novembra výsledky prieskumu preferencií, ktorý si nechala vypracovať pred komunálnymi voľbami v Trnave súkromnou agentúrou na vzorke 500 respondentov.

Z výsledkom prieskumu, ktorý sa uskutočnil v období od 29. októbra do 3. novembra 2014 vyplýva, že boj o stoličku trnavského primátora bude mimoriadne vyrovnaný.

Agentúra AKO, s.r.o., pre televíziu TA3 zistila, že najväčšiu podporu oslovených respondentov má Bystrík Stanko (Smer – SD) so ziskom 33,7%, na druhom mieste je nezávislý kandidát Peter Bročka s veľmi tesným odstupom (32,6%), za nimi je pravicový kandidát koalície Naše MesTTo (KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, SaS, Nova, Most-Híd, Strana zelených) Ján Žitňanský, ktorý získal v prieskume dôveru 25,7% respondentov.

prieskum-prim1

Zdroj: Agentúra AKO, s.r.o. pre TA3

S odstupom za úvodnou trojicou zostávajú dvaja kandidáti Jozef Klokner (nezávislý), ktorého by volilo 5,3% oslovených, kandidát strany SNS Robert Schmidt by získal 2,7 percenta hlasov.

Z ďalších výsledkov prieskumu vyplýva, že rozhodnutých ísť voliť je 46,8% Trnavčanov, pravdepodobne áno odpovedalo 22,2 percenta.

„Pravdepodobne nie“ bola odpoveď 9,4%, určite nechce ísť k voľbách podľa prieskumu TA3 takmer 16 percent oslovených. Nevedelo alebo nechcelo odpovedať asi 6 percent respondentov.

Na otázku „Ktorému z kandidátov na primátora, ktorých vám teraz prečítam, by ste dali svoj hlas?“ odpovedalo 79,90 percenta oslovených, 20,10% bolo v období zberu dát agentúry AKO nerozhodnutých.

Z politických strán má z rozhodnutých respondentov najväčšiu podporu Smer-SD so 40,4%, druhá Sieť získala 15,9%, tretie OĽaNO 11,2 percenta.

Komunálne voľby 2014 sa uskutočnia v sobotu 15. novembra.

prieskum-strany

prieskum-ucast

prieskum-rozhod

Zdroj: Agentúra AKO, s.r.o. pre TA3

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2014 19:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prieskum TA3: Boj o trnavskú radnicu bude tesný a vyrovnaný. Vedie Stanko pred Bročkom”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.