reklama

Volebný prieskum vedie s náskokom Tibor Mikuš pred Jozefom Viskupičom

Výskumná agentúra AKO zverejnila preferencie kandidátov na predsedov samosprávnych krajov. Prieskum realizovala exkluzívne pre spravodajskú televíziu TA3.

Favoritom volieb na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) je podľa výsledkov agentúry AKO súčasný župan Tibor Mikuš kandidujúci s podporou Smeru, SNS či KSS, ktorému v prieskume namerali 40,80%.

Kandidát pravicovej koalície OĽaNO, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska Jozef Viskupič má podľa agentúry AKO podporu 30,50% voličov, József Berényi (Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja) získal 12,10 percenta, Konrád Rigó (Most – Híd) 10,10% a nezávislý Jaroslav Cehlárik 6,50%.


Najväčší favoriti volieb podľa AKO: Tibor Mikuš (vľavo) a Jozef Viskupič

Agentúra použila na celom Slovensku vzorku 8000 respondentov, v každom z krajov oslovili 1000 ľudí.

Podľa slov výkoného riaditeľa agentúry Václava Hřícha prieskum prebiehal formou telefonického zberu dát.

Väčšina z oslovených respondentov, takmer 39 percent, svoje rozhodnutie už za žiadnych okolností neplánuje zmeniť, pravdepodobne ho nezmení zakmer tretina voličov (31%), možno svoju voľbu zmení 23 percent opýtaných v Trnavskom kraji. S myšlienkou voliť iného kandidáta sa pohráva 6 percent respondentov.

Preferencie strán vedie v Trnavskom kraji Smer s 23,6 percentami, pred SaS (17,8 percenta), OĽaNO (12,8 percenta) a Most-Híd (12,8 percenta). Nasledujú Sme rodina (9,8), Kotleba (9,3), Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja (5,8), SNS (4,1) a KDH (3,3%) hlasov tých voličov, ktorí sú už rozhodnutí, komu dajú svoj hlas.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 4. novembra 2017. O kreslo župana zabojuje v Trnavskom kraji päť kandidátov (Márius Novák sa vzdal).

Vo volebnom obvode Trnava budeme voliť deväť poslancov do zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja, o priazeň voličov sa uchádza 69 kandidátov.

Kompletný zoznam kandidátov nájdete v tomto článku.

Voliť vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov môže volič len v obci svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný.Zdroj: TA3/agentúra AKO

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2017 0:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Volebný prieskum vedie s náskokom Tibor Mikuš pred Jozefom Viskupičom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.