reklama

Volebný prieskum vedie s náskokom Tibor Mikuš pred Jozefom Viskupičom

Výskumná agentúra AKO zverejnila preferencie kandidátov na predsedov samosprávnych krajov. Prieskum realizovala exkluzívne pre spravodajskú televíziu TA3.

Favoritom volieb na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) je podľa výsledkov agentúry AKO súčasný župan Tibor Mikuš kandidujúci s podporou Smeru, SNS či KSS, ktorému v prieskume namerali 40,80%.

Kandidát pravicovej koalície OĽaNO, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska Jozef Viskupič má podľa agentúry AKO podporu 30,50% voličov, József Berényi (Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja) získal 12,10 percenta, Konrád Rigó (Most – Híd) 10,10% a nezávislý Jaroslav Cehlárik 6,50%.


Najväčší favoriti volieb podľa AKO: Tibor Mikuš (vľavo) a Jozef Viskupič

Agentúra použila na celom Slovensku vzorku 8000 respondentov, v každom z krajov oslovili 1000 ľudí.

Podľa slov výkoného riaditeľa agentúry Václava Hřícha prieskum prebiehal formou telefonického zberu dát.

Väčšina z oslovených respondentov, takmer 39 percent, svoje rozhodnutie už za žiadnych okolností neplánuje zmeniť, pravdepodobne ho nezmení zakmer tretina voličov (31%), možno svoju voľbu zmení 23 percent opýtaných v Trnavskom kraji. S myšlienkou voliť iného kandidáta sa pohráva 6 percent respondentov.

Preferencie strán vedie v Trnavskom kraji Smer s 23,6 percentami, pred SaS (17,8 percenta), OĽaNO (12,8 percenta) a Most-Híd (12,8 percenta). Nasledujú Sme rodina (9,8), Kotleba (9,3), Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja (5,8), SNS (4,1) a KDH (3,3%) hlasov tých voličov, ktorí sú už rozhodnutí, komu dajú svoj hlas.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 4. novembra 2017. O kreslo župana zabojuje v Trnavskom kraji päť kandidátov (Márius Novák sa vzdal).

Vo volebnom obvode Trnava budeme voliť deväť poslancov do zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja, o priazeň voličov sa uchádza 69 kandidátov.

Kompletný zoznam kandidátov nájdete v tomto článku.

Voliť vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov môže volič len v obci svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný.Zdroj: TA3/agentúra AKO

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2017 0:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

139 komentárov pre “Volebný prieskum vedie s náskokom Tibor Mikuš pred Jozefom Viskupičom”

 1. 1
  manipulátor says:

  Smerácka TA3 zase čaruje.
  Ľudia ktorí chodili na základnú a učili sa počty vedia, že súčet prieskumu :
  Koalícia = 33 %, LT = 40 % (chýba ) Kotleba 15, Maďari spolu 18 % Smer 24 % je spolu 130 %. ( môj odhad okres TT ) To je kravina z dielne TA3
  Logicky voliči Lepšej Trnavy, Koalície, Kotlebu a Maďari určite nebudú voliť Kikuša.
  Kde by teda zobral 41 % ?

  • 1.1
   kurt says:

   NEVERÍM TOMU, že MIKUŠ vedie. To je totálna blbosť. Ako celá TA 3 !!!

   • 1.1.1
    AKO says:

    TA3 len priniesla vystup vyskumnej agentury… ver si comu chces, aj mna to prekvapilo, ale je to vyskum.

   • 1.1.2
    ferino says:

    Trnavský kraj to nie sú iba megazlodeji , ktorí od revolúcie rozkradli náš štátny majetok . Trnavský kraj to sú najmä slušní a pracovití ľudia ktorým sa od revolúcie žije čoraz horšie a horšie. A práve títo ľudia hlasmi rozhodnú o víťazovi volieb.

    • 1.1.2.1
     anomaspravdu says:

     Ferino, mas uplnu pravdu. Rozhodnu o tom, ze radsej daju hlas skusenosti ako cloveku, ktory sa zivi osocovanim inych. Takto to podla mna dopadne. Pozri sa na vytriezvenie z Lepsej Trnavy, ci uz ide o Bronco, alebo Vianocne trhy. To by videl aj slepiy. Poznas taketo: Zlodej krici, chytte zlodeja. To su Ti tvoji kandidati… :) Cau.

     • 1.1.2.1.1
      Nemáš pravdu says:

      Na Vianočných trhov sa Brocka nabalil a aj na Broncu..Budeš zufalec.Áno za Mikusom stojí strana Smejdov Smer.V pondelok títo smejdi idú rozum pliesť dôchodcom. Náhodou to bude v ROH u sponzora Vladka.

 2. 2
  Vôl-ič says:

  Voliči majú 4 možnosti :
  1. voliť zlodejov
  2. voliť multi kulti
  3. voliť náckov
  4. voliť Lepšiu Trnavu – platí iba pre Trnavský okres – preto je dobre, že ich tam máme

 3. 3
 4. 4
  Lenka Mlinarčíková says:

  Tibor Mikuš systematicky rozkráda župu. Ako do očí bijúci príklad uvediem letisko Piešťany . Zadlženosť kraja je na maxime- 59 milonov € sme v mínuse ,tzn.niekoľko generácií sa týmto dlhom budeme vyrovnávať. Nechápem ako môže tohoto zlodeja 40% ľudí voliť . Iba hlupák a analfabet, by hodil jeho hlas do volebne urny.

  • 4.1
   Lenka odvazna says:

   A uz ste kontaktovali slecna, ci pani Lenka, organy cinne v trestnom konani? A preco urazate jeho volicov? Tiez ste z Lepsej Trnavy?

   • 4.1.1
    Mišurko says:

    Rozkrádať sa dá aj legálne. Napríklad privatizovaním za korunu, ako to bolo za Mečiara s podporou Mikuša. Alebo vyplácanie odmien predstavenstvu letiska, ktoré nič 5 rokov nerobilo a prehĺbilo zadĺženie letiska ešte viac.

    Človek nemusí byť z lepšej Trnavy, aby zo štatistík a škandálikov kraja vyčítal, ako pán Mikuš, bývalý Mečiarovec, hospodári v kraji.

    A najviac smiešne je, že kandiduje s podporou KSS – nástupníckou stranou KSČ, ktorá zatvárala ľudí do basy za iné politické presvedčenie.

 5. 5
  Ján Horváth says:

  Nech padne druhá bašta trnavskej Poór mafie ! Ľudia Nevolte Mikuša!

 6. 6
  Bob says:

  Netreba zabúdať na veľkého manažéra Sopka,ktorý požičal letisku peniaze.Ešte si nárokoval na odmeny.Najviac ma mrzí,že Butko či Bošnák im v tom nezabránili.To sú Kresťansko demokratické hnutie…

 7. 7
 8. 8
  DPH says:

  BEZ DLHOV A ZA SVOJE chlapčiská hodili spátečku.

 9. 9
  Terasky says:

  To ako by chceli zabrániť Bročkovi ml. kosiť vo vlastnej réžii.

 10. 10
  Najvyšši čas na zmenu says:

  Najvyšši čas na zmenu na VUC!!!
  Odfázovať od verejných zdrojov.
  Nastaviť nové pravidlá.
  Zrušiť aroganciu a nadradenosť.
  Zaviesť skutočnú slušnosť.
  Prerušiť kamarátske väzby na verejné zdroje.
  Vyhodiť nekompetentných.
  Zrušiť rodinkárstvo.
  Ukončiť HZDS-ácke maniere.

  • 10.1
   obcan says:

   Mna presvedcil Felvidek v schrankovom casopise-za nase dane.Ostuda!

  • 10.2
   odfazovat says:

   Odfázovať od verejných zdrojov znamená presne čo? Odpojiť? Pozrite si legislatívu pane. Ako chcete VÚC odpojiť? Vy ste hlúpy?

   • 10.2.1
    Najvyšši čas na zmenu says:

    Myslím, že si to pochopil, blbeček. Ale vysvetlím:
    Zásadnou zmenou na VUC postupne odfázovať (“špecialistov” na energetiku tam majú dosť) /resp. odpojiť určitých Kunčaftov od verejných prameňov.
    Ak to stále nechápeš, tak potom nič.
    Rozprávku “Sedí žaba na prameni” ti mater za mlada nečítala?

 11. 11
  palo says:

  pozri sa

  vôľ istoty, tradície, kontinuitu, lokajstvo, pohrobkov……
  ja však mám rád tento kraj a preto budem voliť mladú krv ………

 12. 12
  hajk says:

  palo- mladé pušky sú ešte k ničomu. Ojašené…Treba volit strednu vrstvu .

  • 12.1
   občan says:

   A koľko rokov mal Butko, Tomeček, , Mikuš …… a ostatní keď v roku 1990 nastupovali do politiky ????
   A aké skúsenosti mali s prácou v samospráve resp. kraji ???? Žiadne.
   A kto im vtedy vyčítal, že sú mladí ????
   A prečo Kikuš a všetci poslanci VUC čo tam doteraz boli a nanovo kandidujú rozprávajú ako zmenia to či ono. A čo ste tam doteraz temer 30 rokov robili ???

   • 12.1.1
    bio says:

    Tibor Mikus mal v tom case zivotopis aky sa len tak nevidel. Nie je to osobne, ale co ma v CV pan protikandidat? Je to profesionalny hejter ako aj pan Matovic. Ak sa mylim, prosim o opravu a zverejnenie jeho CV.

    • 12.1.1.1
     Simona R says:

     Životopis mal v tom čase na karatistu , cvičil policajtov.. Tomu prispôsobil aj tvár župy:)Budova je ako nepriestrelný bunker, má na sebe asi 150 kamier” je hlúpe tvrdiť, že chce byť bližšie k občanom a slovo dobrovoľníctvo, keď vyslovuje z auta svojej hzds limuzíny mi pripomína Mi Černáka . V západoslovenskom múzeu si Mikuš vynútil sieň slávy, v ktorej má vitrínu svojich športových úspechov. Odborné fungovanie kultúrnych inštitúcii ho nezaujímajú.. Rovnako Divadlo Jána Palárika neobišlo jeho cenzúre a vďaka senilnému riaditeľovi ani socialisticko- tiso duchu, ktorý tam naďalej prežíva a Mikuš ho využíva na seba-propagáciu . Spomeniem ešte Galériu Jána Koniareka, ktorá je rovnako pod papalášskym dohľadom a po vyhodení terajšieho riaditeľa Vladimíra Beskida sa tam deje rovnaké” karate” ako v iných inštitúciách. Prakticky kultúrne inštitúcie sú dobré na dve veci na politickú sebapropagáciu a aby sa cez nich preprali veľké peniaze určené na opravy . Nieje to vôbec náhoda, je to syndróm celej generácie HZDS, kradnúť tunelovať a politicky zneužívať odborné inštitúcie. Samozrejme, že toto všetko zo svojím CV nemôže sám kradnúť sú do toho namočení jeho pravé aj ľavé ruky. Hambálek, Čambál, Juraj Štafa, ktorí sa výnimočne blysol pri kauze Piešťanské letisko. Takže bio, je lepšie byť profesionálnym hejterom, ako naivným pätolizačom, mafiánov a zlodejov.

     • 12.1.1.1.1
      niecouslo says:

      Jemne Vám ušlo pani Simona, že mal pod sebou niečo ako energetický podnik. Aj tam sa urán podľa Vášho videnia asi štiepil pomocou Karate, nie? :) V jednom máte pravdu, pán Viskupič je profesionálny hejter. O tom, že by bol Tibor Mikuš “naivným pätolizačom, mafiánov a zlodejov” silne pochybujem, nakoľko ho poznám 30 rokov.

      • 12.1.1.1.1.1
       ste mimo says:

       Simona R a niecouslo – obaja ste mimo. Pán Jozef Viskupič je politik financovaný z hnutia (dobre sa sám na sebe bavím… že hnutia) založeného na jednoduchom monetárne založenom predpoklade. Ľudia nemajú radi Fica a on na Fica nadáva za peniaze, ktoré vygeneruje volebný výsledok a tým sa aj celý zázrak končí. Netvorí nič, len nadáva “na zlodejov”, to je jeho pracovaná náplň. A to nie je politika, od politiky to má ďaleko tak veľmi ako ja od peknej mladej ženy, čo už… :( Som totiž stará a sedliackym rozumom premýšľajúca úradníčka na súde v našom kraji a už vonkoncom nie som slepá k tomu čo píšete. Nemám na župana Mikuša názor, na pána Viskupiča mám. Je pre mňa len a len jediné: profesionálny táraj. A tým ho vonkoncom nechcem uraziť, ale podčiarknuť to za aké peniaze “pracuje” a ako tie peniaze prišli na jeho účet. Normálne mu za to tento národ platí. Voliť budem Mikuša a je mi zhola jedno, čo o ňom hovorí akýkoľvek “táraj”. Ak by proti Mikušovi v kampani stál človek z inej politickej strany – ale s dostatočnou politickou skúsenosťou a podieľaním sa na nejakej moci, budem určite podporovať toho. ALE radšej budem voliť manažérske skúsenosti ako oportunizmus. Pretože manažérske skúsenosti, aj keď “neutralizované” obvineniami sú stále manažérske skúsenosti. Pekný deň obom diskutérom Simona R a niecouslo.

       • 12.1.1.1.1.1.1
        schizofrenik says:

        tebe odporucam kuknut sa do galot aby si si uz raz a navzdy uvedomil ze ci si chlapec alebo dievca lebo zakazdym tu vystupujes inak

       • 12.1.1.1.1.1.2
        Terasky says:

        Vážená diskutérka pod príspevkom ,,ste mimo,, začiatok ste neuviedla.Matovič spravil daňový podvod ked ho chcel zakamuflovať vstúpil do politiky zobral so sebou aj švagra Viskupiča .Ostatné už skoro dobre.Doklady po hórach na Borvej . Investícia melónik zo štátu dostanem 5, už my len povedzte v ktorej banke by to dostal.

        • 12.1.1.1.1.1.2.1
         ste mimo says:

         Ďakujem pán diskutér Terasky. Robím v súdnictve, preto som toto neuviedla… a dokonca som už aj kvôli preklepu aj TRANSGENDER … :) skutočne som sa k tomuto nechcela vyjadrovať, napriek tomu, že sme v anonymnom svete. Keď na to prišlo, všetci súdni úradníci sme vedeli o čo ide. Nie je to ojedinelý prípad, ľudia ako oni.

        • 12.1.1.1.1.1.2.2
         Marián says:

         Vidím, že si dobre informovany len škoda, že nezijes v realite. p. Viskupič nie je švagrom p. Matovicovi ale bratranec!!!! A to ostatné si počul na pivečku s Mikušom keď zbadal, že nemáš svoj názor na svet tak Ti vytvoril vlastný podľa seba v čom žiješ. Skús sa zobudiť a pozerať sa na svet reálne.

      • 12.1.1.1.1.2
       Johnn says:

       Áno mal pod sebou energetický podnik. Odborníka na jadrovú energetiku zo seba vyrábal. Rozumel sa diagnostike, a tá od štiepenia uránu má dosť ďaleko.
       Jeho “odborným” vedomostiam o jadrovej energetike zodpovedal aj nápad po odstavení V1 aby z nej spravili niečo ako “zariadenie na testovanie prevádzky, resp. rôznych prevádzkových situácií”. Všetci skutočni odborníci na to valili oči a rozmýšľali, že či náhodou nie sú blbci.
       Aj “hospodársky výsledok” firmy bol vtedy “primeraný”. VUC z pohľadu čiernej a červenej farby má podobný.

       • 12.1.1.1.1.2.1
        Simona R says:

        Po roku 89 už bol Mikuš aj majstrom slovenska v Hzds a to už bolo jednoduchšie sa prepracovať ku výkonným funkciám v energetike. Nakoniec všetci vieme akými zmenami naše “ňadro” v Jaslovských Bohuniciach prechádzalo a nakoniec aj celé krachlo .. takže v štiepení bohužiaľ musel stranícky pokračovať na Trnavskej VUC . Ale pracuje rovnako veľkoryso- málo, kto by dokázal od roku 2005 vytvoriť dlh vo výške 59 milionovov €, To dokáže len profík!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oligarcha Poor sneho musí mať jednoznačne radosť!!!!! Kto by si s chlapcov dovolil takto veľkoryso odlievať z verejných zdrojov ako Mikuš, žeby Hambálek tak na toto je Hambálek aj s Čambálom määäkkký, to dokážu len* Majstry * .

        • 12.1.1.1.1.2.1.1
         Johnn says:

         Ten nápad s využitím V1 po jej odstavení, na rôzne testy a skúšky, bol “vrcholom” jeho odbornosti z jadrovej energetiky. Taká Jadrová Polúcia. Ostatní sa v prvom okamihu nezmohli ani na slovo, také veľké prekvapko to pre nich bolo.
         Proste odborník.

      • 12.1.1.1.1.3
       Cecyl says:

       Áno, ušlo. Tebe do gatí. Cítiť.

  • 12.2
   občan says:

   p. Cehlárik a Lepšia Trnava volíme Vás

  • 12.3
   suhlas says:

   Presne tak, strednu, skusenu a aj ucty hodnu strednu vrstvu. Lepsia Trnava je experiment premotivovanych chlapcov spravidla. Politika je umenim dialogu, ten nevedia viest a nad to vsetko tu presadzuju INE a LEPSIE riesenia a za kazdu cenu. Pozri sa na temu Vianocnych trhov.

   • 12.3.1
    Abb says:

    Experiment LT sa ukázal ako absolútne fiasko s rozkladom MsU.

    • 12.3.1.1
     lensaotomnehovori says:

     Len sa o tom nehovorí pán Abb. Nesmie sa. Inak dostanete od pána poslanca Fuzáka palček dolu. A potom Vám vynadá. A potom sa Vám vysmeje. A použije pri tom celú paletu smajlíkov. A povie, že ste troll platený od Vladimíra P. Lebo mať názor iný ako je od Petra Bročku je nesprávne. A trestá sa to tak, že sa radšej títo chlapci zabetónujú aj na župe. Lebo ak by história niekedy povedala, že tzv. Lepšia Trnava je hlúposť, čo by primátor robil? Do politiky je dnes ľahká cesta ak ste kriklúň a k tomu aj aktivista. Pardon, bola. Už ľudia precitli.

     • 12.3.1.1.1
      Abb says:

      Mne je absolútne jedno čo si o mne tieto deti myslia. Už v minulosti som napísal, že na tejto diskusii platí pravidlo, že čím viac minusiek tým väčšia pravda. Pekný deň prajem.

    • 12.3.1.2
     dan says:

     Čo sa deje na tom MsU?Napíš presne,nech vieme všetci.

     • 12.3.1.2.1
      Abb says:

      Choď sa pozrieť a porozprávaj sa so zamestnancami.

      • 12.3.1.2.1.1
       Dan says:

       To si nám toho povedal.Osobne poznám viacerých a nič takého na MsU nie je.

       • 12.3.1.2.1.1.1
        Abb says:

        No pokiaľ sú to tí, ktorí za posledné tri roky neumerne navýšili na MsU zamestnanecké stavy tak sa ani nečudujem.

        • 12.3.1.2.1.1.1.1
         Dan says:

         Ja ti poviem,kde je chyba.V niektorých starých zamestnancov,ktorí boli zvyknutí nič nerobiť.Teraz,keď musia makat,tak len chodia a každého ohovarajú.To isté platí aj u meskacov.

         • 12.3.1.2.1.1.1.1.1
          Fiha says:

          Ako to Ty ovládaš , tuším máš krištáľovú guľu , keď to tak ovládaš , Ty patríš do ktorej skupiny ? Medzi tých novoprijatých , čo sa pretrhaju od práce

 13. 13
  KolarD says:

  Kto by este dnes veril prieskumom?

  Lepsia Trnava ide. Verim v zmenu.

  Mikus patri do stareho zeleza, pripadne na sudne pojednavanie a potom hajde za mreze.

 14. 14
  obcan says:

  Naco LGBTI?Naco multikulti?Mohol si byt zupanom.

 15. 15
  turista says:

  Župantour v spolupráci s Friško news a časopisom bezchochmesu financovaných z našich peňazí organizujú pre verných voličov Zmaru a tatičiarov oblbovaciu tour.
  Nízko nákladová letecká společnosť Slopko-air zabezpečí so svojím letadlom Porbus 00 na svojem lecisku Píščany letecké spojení Majcichov – Cífer – Lošonec a spátky. V prípade, že sa nebude vrcet vrtula pójdu družstevníci pešo ako vždycky. Za odmenu dostanú krokomer, meter, parazól, budelár alebo aj ništ.
  Po vyslopaní burčáku sa pojdu spoločne pokloniť vysácemu županu.
  Následne sa zhromaždá pred volebnú místnosc a šeci zvolá tú Godlebu.

 16. 16
  rozum says:

  Nie je co riesit. Viskupic je najrozumnejsi kandidat z celej ponuky.
  HZDS pozitiv mal byt uz davno v minulosti. Bolo by hanbou nas vsetkych rozumnych, ze by sme dopustili v tom pokracovat. Ostatni kandidati nemaju ziadnu sancu byt zvoleni, takze volit ich, je hadzat hlasy do kosa.

 17. 17
  Romeo says:

  Lepšia Trnava si dala pre voľby do VUC zníženie zadlženia župi,v Trnave zas by chceli brať úvery a zadĺžiť mesto.Taký mladý a už taký chytrí.Alebo ich postihla choroba vládcov vesmíru.Pomerne skoro.Potom su kladené otázky a prečo sú neni peniaze ,doteraz boli.

  • 17.1
   Juraj Fuzák says:

   zadlzenie mesta klesa, momentalne je na urovni okolo 19%, na dalsi rok by malo ist na 16. Zupa si brala 18 milionovy uver naposledy aby mali vyrovnany rozpocet.

   • 17.1.1
    ekonom says:

    Pan poslanec a poznate aj ine ekonomicke kategorie ako je zadlzenie? Co takto cosi co ste vybudovali?

    • 17.1.1.1
     volic KDH says:

     Pan ekonom, dobra otazka, cakajme na odpoved pana poslanca Fuzaka. Verim, ze nam nejaku da. Dovolte mi ale inu temu… Citali ste na facebooku co napisal na adresu aktualneho zupana pan primator? Podme si zacitovat rozhovor na tejto socialnej sieti pri teme ilegalne osadenych putacov na cirkus “Šimon Fuzák: Nemohol by som to spravit s bilbordami toho fuzkateho, uprimne sa usmievajuceho pana?” a odpoved pana primatora “Peter Bročka: Nie, lebo si dostal karatechvatyhmaty” Preklad: vysmech, sarkazmus, arogancia. To je lepsia TRNAVA? Tibor Mikus je celozivotny sportovec pokial viem, karatista. Asi by neriesil nikoho technikami bojoveho umenia… nie? Tento obraz, ktory sa snazi Lepsia Trnava vyvolavat je smiesny a indikuje ich hodnotovu uroven. Podme ale naspak k teme. Co poznaju? Narychlo naucene poucky o komunalnej politike a su majstri v jedinom. V politike na socialnych sietach a tam im to uz rovnako nevychadza, pozrite si: https://www.trnava-live.sk/2017/10/12/par-tyzdnov-pred-vianocnymi-trhmi-prechadza-mesto-na-plan-b-kolko-a-akych-bude-stankov-zatial-nevieme/ Mne sa chce zvracat. Nehovorim, ze KDH je najlepsie, ze zupan Mikus je dokonaly, alebo ze Lepsia Trnava je uplne cele zla. V koseni a vysadbe su rekordmani a rovnako aj dostatocne FB hlucne (aj ked draho) opravuju cesty. Mna hneva ako sa spravaju. Ako deti.

     • 17.1.1.1.1
      jan says:

      Ja som čítal na facebooku ako mladý Pór stále ohovára Bročku a spol.To je v poriadku???Ty ako volič KDH budeš asi rád,keď staré vedenie veľkoryso podporovalo Spartak-Póra!

    • 17.1.1.2
     Juraj Fuzák says:

     :) ja urcite niesom ten co by brojil proti uverom, ja som ti sem dal cisla momentalne o zadlzenosti. Trnavu cakaju uvery ci sa to niekomu paci alebo nie, sportova hala, parkovaci dom atd

     • 17.1.1.2.1
      zvysokkampane says:

      Juraj, ešte nám prosím povedzte zvyšok Vašich plánov a kampane na rok 2018. Vybudujete športovú halu a parkovací dom (kde, preboha?). A z čoho bude mesto Trnava žiť, keďže rozdiel medzi investíciami a utrácaním nechápete?

      • 17.1.1.2.1.1
       ekonom says:

       Pane, investor je v Trnave len jeden. Alebo dvaja. Nie, klamem. Sú presne traja a jeden je dominantný. Každý vieme, že na tom jednom si ľudia ako p. Fuzák postavili kampaň.

     • 17.1.1.2.2
      Fero says:

      Dal si cisla? Kde? Ked nevies, co tie cisla znamenaju, tak ich radsej nedavaj, lebo vacsiu vypovednu hodnotu ma 4,5% podiel alkoholu v pive. Trnava sa nevyhne uverom lebo blablabla, je normalne veta hodna do knih novodobych ekonomickych teorii bradatych amaterov. Vies, ked sa robi investicny zamer, tak sa najprv pocita vyska investicie, potom jej prinos tiez niekedy efekt, ktory nemusi byt vyjadreny len financne, ale aj v nefinancnych efektoch, navyse sa to vsetko da este podelit na priame a nepriame efekty, napriklad investicia do obcianskej vybavenosti na prednadrazi zdvihne kvalitu zivota za predpokladu nepriameho efektu zvysenia poctu obyvatelstva a zmena ich socialneho statusu(ine prijmove skupiny, sirsie spektrum pracovnych pozicii, vyssia bezpecnost vzhladom na zvysenie soc statusov – lepsie zarabajuci = menej kriminality atd), potom robis ROIku pricom MUSIS zohladnit prevadzku investicie, teda naklady spojene s vlastnictvom investicneho zameru a az potom ked ta investicia je ozaj potrebna/ziaduca/vyhodna, t.j. pre blba ako ty, ma vyssie efekty ako naklady, zacinas riesit pomer vlastnych a cudzich zdrojov a ci vobec dokazes naplnit efekty v pripade vyuzitia cudzich zdrojov. V reci tvojho kmena: lebo facebook chcel urobili ste ulicu za vyse milion pricom ste nezohladnili nie len efekty, ale ani ste sa nad nimi nepozastavili, ze vznikli aj negativne efekty je vam jedno a ze to boli v ekonomickom slangu vyhodene prachy do luftu je ti jedno, lebo ti 100 absolutne ekonomicky negramotnych deti byvajucich u rodicov zatlieska na virtualnom hnojisku. Bravoooo

      • 17.1.1.2.2.1
       Juraj Fuzák says:

       Martin upokoj sa, ja som ti sem dal % celkovej zadlzenosti mesta. Tato tema pre mna konci, volby do VUC sa ma nijako netykaju. Davaj pozor aby si sa aj nazivo nepredstavil jednym zo svojich x mien z virtualneho hnojiska ;)

       • 17.1.1.2.2.1.1
        Fero says:

        Fuzak, ty si tak s*****y, ze ak toto mlady Poor cita o com pochybujem ale dobre, tak ti da zahrat dakovnu pesnicku a posle bombonieru. Prave si tu vsetkym dokazal, ze netusis o com trepes a ked ti niekto sofistikovane aby si aj ty rozumel odborne odargumentuje, musi to byt Poor. Nemas problem, ked mas doma v chladnicke melon? Ze vidis jeho? Stale si nepovedal z coho je to percento, aspon vidno, ze netusis o com

        • 17.1.1.2.2.1.1.1
         Juraj Fuzák says:

         Ja som spomenul niekde meno Poor? Neopustaj sa brate, pekny vikend este

         • 17.1.1.2.2.1.1.1.1
          Sport says:

          niekto to tusim v hlave nezvlada.

         • 17.1.1.2.2.1.1.1.2
          Fero says:

          Ty si fakt sprostejsi nez jsme doufali, preco by si musel spomenut, kedze je viac ako zrejme, ze trpite paranojou, skus tomu tvojmu anonymovi co ti tu hra garde povedat, ze ked si chcel byt akoze chytry, nech ti to nekazi. Nejako vam to nevyslo ty percento, vyhybas sa odpovedi, na ktoru nemas, ze? Robite to v kazdej jednej diskusii, ked ste v koncoch. Ste jak snska co hra madarsku kartu. Ty budes asi kapitan v tej vasej skupinke.

      • 17.1.1.2.2.2
       Budicek says:

       Ze menej kriminality,vyssia bezpecnost.To si fakt zabil.Na sidliskach sami fetaci,vsade sa drogy predavaju.Jasne,ze v lepsich stvrtiach je to super.Takyto nazor maju ludia,co ziju uplne mimo realitu.Potom ich kamosi-vyssie postaveni policajti sa pretrcaju v telke alebo v mediach,kde sa chvalia ako znizuju kriminalitu.Dobre sa cinnost vykazuje na obycajnych chalonov,co najdu marisku.Pritom v Trnave nechytili ziadneho velkeho dilera.Potom sa ani ludom necudujme,ze volia Kotlebu.Zdravotnictvo v rozklade,kde chudobny clovek musi za vsetko platit.Zbohatlikom je to jedno.Ti budu bezhlavo podporovat Mikusa a jeho lokajov.Volim Viskupica a chalanov z Lepsej Trnavy!

     • 17.1.1.2.3
      obhajca says:

      Pán poslanec Fuzák. Obhájte toto “Peter Bročka: Nie, lebo si dostal karatechvatyhmaty“ z príspevku od volic KDH. Prosím.

   • 17.1.2
    Terasky says:

    To že mesto Trnava nie je zadĺžené nie je zásluhov vašej kliky,ale KDHckich primátorov Trnavy a 8milionov v rezervnom fonde ,ktoré po nich zostali.Pametám si že Bošnák, Butko kritizovali politiku zadlžovania VUC.Poprosil by som aby ste skončili s tými polopravdami a klamstvami a ohlupovaním občanov okresu Trnava.Prihrávanie financií formou rozpočtových opatrení svojom protežantom je veľmi okaté a aj pre samotných prímatelov financií touto formou nepríjemné.

   • 17.1.3
    Fero says:

    Ako sa da uverom vyrovnat rozpocet, ked uvery su v kapitole cudzie zdroje, t.j. minusove polozky, pretoze ho musis vratit!? A ich prislusenstvo sa uctuje ako financny naklad. To takto riadite mesto? Potom sa necudujem, ze tu struhas percenta, ktorym nerozumies, zadlzenost 16 % z coho? V pomere k comu? Z rozpoctu? Z prijmovej strany rozpoctu?! Ako sa zmeni zadlzenost, ked sa zmeni objem prijmovej strany rozpoctu? To uz mate zapocitane prevadzkove naklady neinvesticnych sprostosti, co ste pominali, ked si si isty, ze poklesne zadlzenost? Nevadi ti, ze tvoja matematika nesedi, pretoze mestu klesa pocet obyvatelov a vdaka vasej ekonomickej tuposti pride cas kedy narazite na tzv. danove dno, kedy uz nebude mozne zdvihnut ziadnu podielovu dan bez vyvolania vaznych socialnych problemov ci vyhnania zamestnavatelov a vybrat tak dostatok penazi aby ste pokryli prevadzku mesta a vtedy toto mesto dostanete do ciernej diery – nebude schopne robit investicie, iba si poziciavat na prevadzku. Vies na ake mesto sa buducnost trnavy vo vasich rukach podoba? Detroit…snad kazdy vie ako to tam dopadlo, tam to s vasou hospodarskou expertizou smeruje. Jednoducha otazka: kolko investicnych prilezitosti a naslednych pracovnych miest ste vynalozenim prostriedkov z rozpoctu vytvorili? Jednoducha odpoved: NULA. Co ste dokazali? Opravit blbu cestu raz tak draho ako v povodnom plane a este aj zdvihnut jej kazdorocne prevadzkove naklady o 40% – ak toto povazujes za znizovanie zadlzenosti, tak si blbec, ktory by v casoch minulych bol schopny investovat mestske peniaze do BMG, v dnesnej dobe asi v realnom zivote robis “financneho poradcu”.

    • 17.1.3.1
     ekonom says:

     Tvrdo, ale presne povedané. A najhoršie na tom je, že aj ak by sa čosi z ekonómie doučili tak je to už rok pred voľbami jedno. Nikto neuverí tridsiatnikovi z malým hekýskom, že sa naučil hrať futbal s veľkou loptou. Vek a skúsenosti neo*ebeš.

     • 17.1.3.1.1
      Abb says:

      Presne tak. Odbornosť nula, chovanie a prístup k ľuďom nula, reprezentácia nula. Jednoducho tragédia. Dúfam, že si LT v týchto voľbách narazí hlavičku a pochopia, že len cirkus so štetcom a kosackou už stačiť nebude.

      • 17.1.3.1.1.1
       ekonom says:

       LT skončili, pochovali sa na Vianočných trhoch, politologicky, duchovne, osobne. Moja matka, môj otec aj môj brat sme chodili radi na trhy a bolo nám jedno, že sme prispeli na honorár Ivanovi Novotnému. Na tieto nepôjdeme, lebo ich robia ľudia bez hodnôt. A my ako rodina máme na toto vnímanie nárok.

       • 17.1.3.1.1.1.1
        mikuláš says:

        Keďže ťa už vykopli z mesta nemáš aktuálne informácie.
        Vianočne trhy sú aktuálne perfekt vyriešené !
        Dozvieš sa čoskoro.

        Smola čo ?

    • 17.1.3.2
     tono says:

     Takže opraviť blbú cestu sa Lepšej Trnave podarilo..Si dobrý Martinko…Ale vidíš opravuje sa,buduje sa..Obnova školských dvorov,detských ihrísk,obnova vnútroblokov…Nebudeme podporovať City Arénu!Nech vráti 3 milóny eur za prekládky sieti!!

     • 17.1.3.2.1
      Sport says:

      Martinko je v koncoch tak si tu s piacekom robia divadelko pre svojich par posluhovacov.

      • 17.1.3.2.1.1
       Oniversuoni says:

       Ta lepšia Trnava Vám nevyšla páni poslanci. Ale uvidíte sami, či budete vedieť čeliť ekonomickej sile, ktorú tu tak radi ohovárate.

       • 17.1.3.2.1.1.1
        French says:

        Nebojte sa, o chvíľu si po priemyselníkovi Poórovi vezmú na paškál aj Samsung a PCA a iných zlých kapitalizmus obhajujúcich manažérov. A budú mať všetci po chlebe. Každý, kto nebude súhlasiť s Lepšou Trnavou bude za somára. A potom skončia pretože ľudia chcú stabilných zamestnávateľov a nie kecanie v Thalmaineri o nesmrteľnosti chrústa.

    • 17.1.3.3
     Terazky says:

     Automobilka a dalšie firmy na podporu výroby.Všetko v čase nezamestnanosti 10 a viac percent.

 18. 18
  Juve says:

  Jednoznačne Viskupič. Mikuš nech ide už prdieť do duchien.

  • 18.1
   neskuseny says:

   Viskupic nie, podporuje v katolickom meste schizmu, LGBT podpora nie je v tomto meste prijatelna pre vacsinu veriacich ludi. U mna tymto skoncil. Stacilo, ze to tu rozsekal na svojom egu pan Bezak.

   • 18.1.1
    suhlas says:

    Suhlasim NESKUSENY. Mikus je clovek so skusenostami a mozno urobil chyby, ale je to manazer. Kto je pan Viskupic? Ja hladam a stale neviem najst jeho profesionalny zivotopis.

    • 18.1.1.1
     Viskupicov znamy says:

     Pán “suhlas”, ja Jofa poznám asi 10 rokov ako aktívneho človeka z Trnavy, nie sme kamoši a ani nič podobného a z WEBstránky https://trnavskyzupan.sk je jeho BIO toto: „Projektový manažér, zakladateľ regionálneho vydavateľstva, autor projektu siete internetových kaviarní, spolupracovník pri obnovení Trnavského amfiteátra, organizátor koncertov a kultúrnych podujatí, milovník spoločenských tancov, korčuľovania, lyžovania i brnkania na gitare.“. Môj osobný preklad znie: Projektový manažér = NETUŠÍM ČOHO, zakladateľ regionálneho vydavateľstva = inzertné noviny, ktorých miera mediálnej, podnikateľskej sofistikácie je NULA (nie je to nič svetoborného), autor projektu siete internetových kaviarní = netuším o čo ide a čo to preukazuje z manažérskeho pohľadu, organizátor koncertov a kultúrnych podujatí = tomu verím, to mu ide, tak ho evidujem aj ja… Nikomu Vám tam nechýba NEJAKÁ skúsenosť z riadenia verejnej inštitúcie? Toto nie je osobný útok, ale normálne konštatovanie obyčajného úradníka z Trnavy.

     • 18.1.1.1.1
      Mikusov znamy says:

      Tak tak… o nič iného tu ani nejde. Jeho FB je počítaníčko… hehe. Niekto mu napísal “Pán poslanec prepáč, že ťa ruším takto cez víkend ale až teraz sa mi podarilo dostať k debate z archívu a ako to tak pozerám, počúvam, pýtam sa sám seba či pán súčasný predseda TTSK ovláda aj niečo iné ako pojem ,,zlomyselnosť?” Pekný víkend a držím palce!” a J. Viskupič reaguje: “Tiez sa pytam … hovorit a nic nepovedat a stukat perom 😉 cele zle”. Je pravda, že sa Tibor hral s perom. Ale jeho nahnevaný prejav asi nebol preto, že sa nahneval na nepohodlné stoličky. Asi ho pán Viskupič hneval, tým že občas očividne klamal, alebo ak neklamal, bol tendenčný. Mňa toto robenie politiky cez FB nesmierne baví. Nie tak veľmi ako Lepšiu Trnavu a p. Viskupiča asi. A ich voličov, čo uveria každej veci na internete. Už majú v TRNAVE jedného “génia”, čo všetko vie. Nech si zvolia aj druhého. Duo Bročka a Viskupič = koniec rozvoja regiónu a začiatok veľkého míňania, na hovadiny. Veď si pozrite program p. Viskupiča, rozpráva o veciach, o ktorých nemá ani šajn. Presne v zmysle životopisu.

      • 18.1.1.1.1.1
       Marián says:

       Chlapci ten Mikuš je horší ako Béla Bugi. Koľko ľudí zbuntošil aby útočili na p. Viskupiča . Fungujete ako cosa nostra. Ale strach a neistota je veľký? ! Blíži sa deň zúčtovania! !!! Keď sa môže všetko zmeniť!

      • 18.1.1.1.1.2
       Marián says:

       Jozef Jofo Viskupič cosa nostra pod vedením zbojnika pod menom Mikuš má strach. Preto pár unudenych ľudí zamestnala aby písali niečo proti Vám. To je znamenie strachu a neistoty, že doba hojnosti sa blíži ku koncu. Príde hodina pravdy! Keď ľudia si zvolia zmenu!! A to budete Vy! Držím Vám palce!

     • 18.1.1.1.2
      Abb says:

      Presne a trefné zanalyzovanie CV.

    • 18.1.1.2
     palo says:

     “je to manažer” áno túto mantru môžete opakovať ……..
     ja žijem v tomto meste a jeho pôsobenie na čele ma nepresvedčilo k tomu aby mu moja rodina dala svoj hlas. Je to presne naopak tomuto nedáme svoj hlas

     • 18.1.1.2.1
      palo ma pravdu says:

      „je to niekto viac ako profesionálny hejter“ áno túto mantru môžete opakovať …….. ja žijem v tomto meste rovnako a pôsobenie pánov Viskupiča a Matoviča na Slovensku ma nepresvedčilo k tomu aby mu, pánovi J.V. moja rodina dala svoj hlas. Je to presne naopak a preto dáme svoj hlas komukoľvek inému, len nie pánovi Viskupičovi.

      • 18.1.1.2.1.1
       palo says:

       ale tak je to správne, ja s tebou iba súhlasím
       volá sa to zastupiteľská demokracia

      • 18.1.1.2.1.2
       Marián says:

       Musím Ti to napísať po maďarsky lebo vidím, že Ti z ukradnutého chleba ušlo krajec.
       Sok magyar a Viskupič Józsefre fog szavazni mert már elég volt a rablasbol amit ezek művelnek!
       Pochopim tvoj postoj len treba dávať pozor na ľudí ktorý už toho rabovania majú plné zuby! Že čoskoro príde hodina pravdy!

 19. 19
  Marián says:

  Ľudia zobuďte sa! Som maďar a mám maďarskú národnosť! A voliť budem p. Joža Viskupiča lebo je jediný kandidát ktorý môže skoncovať mašineriou zlepenca zlodejskych! Dajme mu šancu a verte mi, že Vás nesklame! Köszönöm, Ďakujem
  4.11. To môžme zmeniť od základov!

 20. 20
  Marián says:

  Neviem čo mám na to povedať ale ako čítam p. Mikuš musí byť veľmi neistý, keď pár ľudí najal na to aby tu prepáčte za výraz osieral p. Viskupiča. Ale to zabudol, že aj negatívna reklama je reklama!!! A je čas na zmenu!!! Vystriedať starých unavených ,,komunistov”.

 21. 21
  Marián says:

  Magyarokat meg kérném hogy jól gondolják meg kire dobják a szavazatokat. Én nem a rabló bandát fogom választani ! Rendet tud teremteni ebben a bordelben Viskupič József! Ezért nem a magyarokra hanem a jobb jővőre tekintve valasztok. Köszönöm

 22. 22
  rozum says:

  Irituje ma, ked niekto robi z Mikusa managera, profesionala, odbornika…. clovek, ktory sa za MECIARA dostal k vedeniu elektrarni, negarantuje ziadnu odbornost!! Asi sa uz zabuda na to, ze v tych rokoch neexistovalo nic take, ako vyberove konania s vysledkom na zaklade odbornosti a kvality, ale fleky sa rozdavali na zaklade uplne absurdnych argumentoch…. to ma byt akoze fakt, ktory vykresluje Mikusa ako odbornika??? Nesrandujte. Je trapne, ze si z toho Meciarovho CV robi Mikus modlu. Som presvedceny, ze Viskupic ma 1000x vyssi moralny kredit a viac skusenosti ako ked Mikus nastupoval na post predsedu VUC. Pre mna je viac, ked niekto je schopny podielat sa na rozbehu spolocnosti z nuly, a trebars aj regionpressu, ktory nikto nikdy zo statnych penazi nedotoval, a museli na trhu uspiet len zasluhou svojich schopnosti. Ja len dufam, ze moralka a schopnosti, zacnu byt pre ludi skutocnymi hodnotami.

 23. 23
  rozum says:

  Apropo, ak je pre niekoho hejtom vytahovat fakty o rozkradaniach nasich penazi, usvedcovat ludi z toho, ze doslova rozkradaju verejne majetky a vysvetlovat, ze slovo transparentnost nema byt pre nas ziadne nezname cudzie slovo, tak poprosim Jofa len nech dalej takto hejtuje.

  • 23.1
   ferino says:

   A kde si bol vtedy keď od revolúcie megazlodeji začali rozkrádať´a rabovať náš štátny majetok ? Rozkradli ho tak, že pred revolúciou s pomerne bohatého ČSSR sa po revolúcii Slovensko stalo chudobné ako kostolná myš. Vtedy z tých megazlodejov sú dnes ctihodní páni podnikatelia, multimilionári a miliardári. Všetko bohatstvo, ktoré naši otcovia a dedovia vybudovali je dnes rozkradnuté.

   • 23.1.1
    rozum says:

    A? To mame akoze teraz tolerovat, vsetky tie aktualne kradeze, len preto ze sme v zaciatkoch demokracie dovolili vladnut ludom ako Meciar? Ludia robia chyby, a je to uplne normalne. Nenormalne je ak sa nepoucia, a nic proti tomu nebudu robit.

 24. 24
  pre lokajov says:

  Ale ste sa nachytali :) Vieme o vás
  21.10 do cca 13:17 bežala „štandardná“ diskusia
  Od času 13:17 do cca 16.30 nabehla hviezdna rota z Vozovky – Kikušová robotnícka trieda a nasypala sem svoj mozgový intelektuálny odpad s potenciálom zaveseného náradia. Možno to sú iba jeden alebo dvaja otroci, ktorí robili v sobotu presčasy. Dostanú za to ohryzenú smradľavú kosť, ale sú šťastní, že môžu slúžiť páničkovi.
  Že to píše obmedzený počet obmedzencov je viditeľné z chabej slovnej zásoby, opakovania toho istého a vulgarizmov ktoré tu dovtedy nikto nepoužíval.
  Je to iba taký smecársko-smerácko-behrovský VIP smrad.
  Nikto vám to neverí, ani vy tomu neveríte, ale je to váš osud byť lokaji … aké smutné

  • 24.1
   Viera M. says:

   Vážený pane, diskutér „pre lokajov”. Prečítala som si pozorne každé slovo Vášho príspevku. Nie vo Vozovke, nie za peniaze niekoho, len tak, v počítači, doma ako manželka “lokaja”, ktorý pracuje vo “Vozovke”. Z Vašich slov, milý pane ide nenávisť, čisté opovrhovanie robotníkmi, ľuďmi robotníckeho stavu. Výraz “smecársko-smerácko-behrovský VIP smrad” ma ale dostal takmer na kolená a prinútil ma prečítať si celú diskusiu na tomto spravodajskom serveri. Pochopila som. Každý kto chce voliť p. Mikuša, či je jedným z viac ako 1000 zamestnancov v ŽOS je pre vás osudovo “lokajom”. Aj moja kamarátka, ktorá na VÚC pracuje, hoci je to inteligentná a vážená žena. Aj môj muž, ktorý je len robotník. Zdá sa mi tak, že pre Vás je každý, kto nevzýva novodobého Boha v Trnave, ktorým je pán primátor Bročka, či pán kandidát Viskupič hlupák, má obmedzenú slovnú zásobu a podobne. Pôjdem s manželom, mojim trápnym “lokajom”, obyčajným robotníkom o chvíľu do kostola. Pomodlím sa za Vás, za ľudí evidentných komplexov, deklaroven nenávisti a slovne zachyteného opovrhovania. A budem veriť, že na tento môj príspevok zareagujete s menším počtom urážok. Som obyčajná učiteľka na prvom stupni, s obyčajným vzdelaním, ale verte, že obyčajného človeka, pána Viskupiča voliť nebudem. Ak niekomu z úst v médiách vypadávajú spravidla len slová ako ZLODEJI – na námestiach a “trolling a hejt” na jeho Facebooku, mám na takého človeka názor. Pre neho je každý zlodej, kto je pri moci. Každý je hejter a troll, kto má iný názor. Odpustite mi pane, ale ja asi chcem byť tiež len lokajom. Chodiť do práce, z práce, starať sa o dospievajúce deti, vážiť si seba, ľudí a veriť v Boha. Mať život “lokaja” s názorom na život a jeho hodnoty. Nech sa Vám darí vo všetkom na čo siahnete. A jedna malá rada na záver, dovoľte mi ju: neurážajte ľudí, ono sa to vždy vráti.

   • 24.1.1
    schizofrenik says:

    minule si bol krestan, teraz uz mas manzela. popis ako prebiehala svadba. bol aj vlado?

   • 24.1.2
    pre lokajov says:

    Viera M. buď naozaj alebo sa iba tváriš, že nechápeš o čom je reč.
    Vozovka je symbol istého pána nemá to nič spoločné so zamestnancami.
    Lokaj je sluha, otrok ktorý potrebuje pána, aby mu hovoril čo si ma myslieť a robiť.
    O zamestnancoch ZOS nebola reč nevymýšľaj si.
    Ostatné si dala ku komentáru od veci, ale máš na to právo lebo táto diskusia je otvorená.
    Rada na záver neurážajte ľudí, ono sa to vždy vráti.

  • 24.2
   ferino says:

   Ty si robotník ? Pýtam sa iba preto, lebo my pravičiari nepoužívame taký vulgárny slovník oko používaš ty.

 25. 25
  emeritný says:

  Skoro som sa rozplakal len neviem či od smiechu, ale skôr od plaču.
  Tomu sa hovorí “sebaklam” – termín pre obranný mechanizmus spočívajúci v snahe racionálne zdôvodniť absurdný podnet alebo myšlienku alebo osobný neúspech.
  Napríklad sa stanem primátorom a slepo sa podriadim nejakému banditovi a stane sa zo mňa emeritný primátor. Bandita všetko organizuje a ja slepo podpisujem zmluvy. Tavos zaúverujem 3 mil euro, pozemky v centre dám za 1 euro, aj Aqua parku som chcel za 1 ale nepodarilo sa, postavím Technologický park na ktorý dodžubem eurofondy a zaťažím mesto úverom, ktorý nemalo mať vo výške 2,3 mil ale príjmy z TP nejdu mestu, ale do nezmyselných výdavkov TP. Splnil som zadanie – tá správna firma to postavila. Zanechám v dezolátnom stave meštianské domy na námestí, športová hala vraj padá, smradľavú kanalizáciu som neriešil 20 rokov, ani sa mi to ďalej nechce vypisovať … čo z toho je polopravda, klamstvo, ohlupovanie ?

 26. 26
  Romeo says:

  Až vide na svetlo pravda o tom vašom polobohovi budete prekvapený.Ćumet budete jak emeritný v ríši divov.Predstavte si prídeš do práce na kataster pohráš sa s mobilom a ideš domou.Tato emeritný plukovník robí a okrese.Počuva že mladý sa mechitil.Ked ho vykopneme na ministerstvo stratí sa v Bratislave,nestratil.Vždy kolektív rozhádal a musel byť preložený z ministerstva dopravy na ústredie železníc.Scenár sa opakuje tak ho dáme na mesto. Prvý pokus neúspešný.Pokračovanie si tí chytrejší domyslia ,pre tých ostatných pokračovanie neskôr.Vždy to malo jeden scenár ľudia s iným názorom osobný nepriatelia kedže jeho organizačné a pracovné schopnosti sú nulové časom budú jeho spolupracovníci len jemu podobný neschopáci.

 27. 27
  občan says:

  Medzi ocenenými osobnosťami medailami VÚC Trnava boli aj Fico, Schuster, Gašparovič, Maďarič, Július Zemko – kandidát na poslanca VÚC – SMER, Martin Tabaček- odvolaný ministrom zdravotníctva s postu riaditeľa nemocnice za predražený stravovací tender, , Arpád Matejka – agent ŠTB, reg.číslo 28071….
  Najvác na tomto je, že medaile sú za prínos v rôznych spoločenských oblastiach.
  Dávať medaile politikom resp. zamestnancom, ktorý berú za výkon svojich funkcií plat je trochu od veci.
  Nie je náhodou práve prínos a dobré výsledky pre celú spoločnosť základom ich funkcií ???

 28. 28
  bezdomovec says:

  Mňa by ako daňového poplatníka viacej hnevalo predaj Slovenských elektrární Dzurindom en compani.Ked boli 4 reaktory za naše peniaze prerobené podľa finskeho vzoru a tým navyšený výkon reaktorov o 120 percent bez zohladnenia v cene predané.Suma sumárum predané 4 reaktory s výkonom 5. Hlúpi sme že nám to nevadí či je pri moci ten alebo ten.Dobrú chuť k obedu.

  • 28.1
   JR says:

   Nie o 120 percent, ale na 120 percent, t.j. o 20 percent.

   • 28.1.1
    bezdomovec says:

    Každý reaktor o 30 percent, ospravedlňujem sa za nevhodne zvolený slovosled. Takže finančne je to asi tak všetky kauzy v rannom príspevku dokopy. Nie že by som tie chcel bagatelizovať.A ešte k tomu slovosledu málo čuča a už je zima.50000euro z vianočných trhov by zapasovalo.

 29. 29
  obcan says:

  Keby bolo na mne,zrusil by som vsetky VUC.Uz len to,kto sa tam hrabe a ake “suboje” prebiehaju pred volbami ma v tom len uistuje.

 30. 30
  občan says:

  Na dobré ránečko tu máme na Slovensku ešte nedoriešené kauzy od roku 1998 :
  – kauza zmenky
  – kauza predaj emisií
  – kauza sociálne podniky
  – kauza TIPOS
  – kauza peniaze v alobale
  – kauza Váhostav
  – kauza Bašternák

 31. 31
  Viva Via Halenaria says:

  Práve som sa po dlhšej dobe prešiel po Halenárskej.
  Najprv som si myslel, že som sa pomýlil potom mi to došlo – výborná robota LT, projektanti, úrad, dodávateľ aj všetci čo priložili ruku k dielu. Zásadná zmena !
  Ľudia si tam už opravujú fasády, strechy ihneď pochopili tú perspektívu.
  LT má u mňa hlas 3 volebné obdobia.
  Ďakujeme !

  • 31.1
   Parva Roma says:

   .. .až na to, že tam stavajú novostavby vo dvoroch a nechávajú len predné múry
   …až na to, že cesta hrozne hrkoce
   …až na to, že to malo byť dokončené do konca augusta

  • 31.2
   Fiha says:

   Ty budeš mat asi ružové okuliare ako viacero prispievateľov , povieme si o pár rokov o tej kvalite

  • 31.3
   Romeo says:

   Všetci čo povedia že Halenárska nie je pekná, klamú.Cena je takmer milion aj pekná žena niečo stojí.Obavu mám z ťaškej dopravy kôli ktorej policajti spravili z naj jednosmerku. Neviem akú má cesta nosnosť ale 20 kubíková vyklápačka a obrovský domiešavač by po naj rozhodne jazdiť nemali .

   • 31.3.1
    statik says:

    Ak si projektant a máš odbornosť na projektovanie dopravných konštrukcii tak sa k tomu vyjadruj. Ak nie mlč, inak vyzeráš ako hňup.

 32. 32
  plej boj says:

  Škoda že o tom nepíše vo FRIŠKO – slovenský PLAYBOY

 33. 33
  Juve says:

  Veľké poďakovanie patrí poslancom mesta a primátorovi, ktorí odsúhlasili rekonštrukciu celej Olympijskej ulice. Oprava cesty a chodníkov boli ukončené v stanovenom termíne. Vďaka za peknú ulicu.

 34. 34
  letuška says:

  Ako ďalej s piešťanským letiskom?
  Iniciátori petície chcú odpovede od kandidátov na župana :
  http://www.trnavskyhlas.sk/c/22528-ako-dalej-s-piestanskym-letiskom-iniciatori-peticie-chcu-odpovede-od-kandidatov-na-zupana.htm

  Kto za to môže ?

 35. 35
  kikiriki says:

  Agentúra Kikiriki hlási :
  FRIŠKO stálo 74.000 eur
  Kľúčenky stáli 65.000 eur
  Spolu 139.00 eur = 4.170.000 bývalých korún (4 milióny 170 tisíc)
  No a čo ? MY si to môžeme dovoliť – to je NÁŠ kraj.
  VY môžete drieť v montovniach za 600 ečiek na zmeny.
  My sme páni župani a vy držte hubu!

 36. 36
  judge says:

  Už to začína – Štefanov, Janušek, Rusko …
  Najlepšie na tom bolo sledovať ich prekvapený, nechápavý výraz. Oni skutočne nechápali, ako ich – elitu-správcov polokolónie Slovensko – mohlo odsúdiť naše súdnictvo

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.