reklama

Podľa prieskumu televízie TA3 je jasným favoritom volieb Peter Bročka

Jasným favoritom novembrových komunálnych volieb v Trnave je podľa prieskumov agentúry AKO, ktorá ich pripravila exkluzívne pre televíziu TA3, súčasný primátor Peter Bročka.

Televízia TA3 zverejnila v piatok 26. októbra výsledky exkluzívnych prieskumov pred komunálnymi voľbami, ktoré vypracovala agentúra AKO vo vybraných slovenských mestách.

Prieskum v Trnave sa uskutočnil na vzorke 500 respondentov telefonicky v dňoch 18. a 19. októbra 2018.

„Prieskumy hovoria o stave približne tri týždne pred voľbami. Bližšie nám zákon nedovoľuje. Rozhodujúci bude finiš kampane, tak ako počas volieb do VÚC, kde sme merali aj to, kedy prišlo k rozhodnutiu voličov. Okolo 50 percent ľudí finalizovalo svoje rozhodnutie v posledných siedmich dňoch pred voľbami,“ povedal pre TA3 riaditeľ agentúry AKO Václav Hřích.

ZDROJ: TA3

Trnavskí respondenti odpovedali na otázku: „Už je známy zoznam kandidátov na primátora mesta Trnava. Keby sa voľby konali teraz, koho z nich by ste vy osobne volili za primátora?“

Suverénne najväčšiu podporu oslovených agentúrou AKO získal súčasný primátor Peter Bročka – 71,3%, za ním je s veľkým odstupom Rastislav Mráz (10,7%), na treťom mieste skončil s podporou 6% Marián Galbavý.

Na ďalších miestach sú Peter Tomeček (5,2%), Igor Válek (3,3%), Peter Ondrejka (2,7%), Vanesa Šteinerová (0,8%) a Stanislav Žigmund (0%).

„Výsledky sú možno nejakým signálom pre vyzývateľov Petra Bročku, aby ešte viac oslovili svojich potenciálnych voličov. Ale vyzerá to tak, že istota, že vyhrá pán Bročka, je takmer stopercentná,“ komentoval trnavské výsledky prieskumu v štúdiu TA3 Václav Hřích.

Komunálne voľby budú 10. novembra 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2018 23:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Podľa prieskumu televízie TA3 je jasným favoritom volieb Peter Bročka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.