reklama

Priebežné výsledky volieb 2018 v Trnave: Bročka je jasným víťazom so ziskom takmer 63 percent

Komunálne voľby 2018 sa skončili, volebné miestnosti uzavreli o 22. hodine. Oficiálne kompletné výsledky nebudú známe skôr ako v nedeľu predpoludním, no už teraz je jasné, že primátorom zostane Peter Bročka. Staronový primátor obhájil svoj post so ziskom 12 731 hlasov a podielom 62,82 %.

Na území mesta bolo otvorených 56 volebných miestností. Voliči si mohli vyberať zo 154 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva a zo siedmich uchádzačov o primátorský post.

Pred štyrmi rokmi dosiahla voličská účasť v Trnave 33,3 percenta, k urnám prišlo 18 416 z celkového počtu viac ako 55-tisíc oprávnených voličov. V roku 2010 prišlo k voľbám 16 316 Trnavčanov, účasť predstavovala 29,4 %.


Prvé stretnutie staronového primátora P. Bročku s médiami

04:06 V meste Trnava sa zúčastnilo komunálnych volieb 20 524 z celkového počtu 54 375 oprávnených voličov. Volebná účasť dosiahla 37,74 %, čo je o štyri percentá viac ako pred štyrmi rokmi.

04:03 Peter Bročka získal 12 731 hlasov s podielom 62,82 %.

03:41 Mestské zastupiteľstvo v Trnave ovládne v najbližších štyroch rokoch zoskupenie Petra Bročku Za lepšiu Trnavu. Z celkového počtu 31 mandátov získali nezávislí kandidáti Lepšej Trnavy až 24 poslaneckých kresiel. Občianska iniciatíva nezávislých kandidátov Priateľská Trnava má 3 kreslá, koalícia KDH, SzS, SDKÚ-DS dve, SMER-SD jedno kreslo a jeden poslanec je nezávislý bez príslušnosti.

02:19 Podľa neoficiálnych informácií vo volebnom obvode Trnava – Stred získali poslanecké mandáty len kandidáti Lepšej Trnavy.

01:23 Víťazi volieb starostov: Biely Kostol – Iveta Paulová, Špačince – Július Zemko, Jaslovské Bohunice – Božena Krajčovičová, Suchá nad Parnou – Martin Glončák, Smolenice – Anton Chrvala, Križovany nad Dudváhom – Svetlana Královičová, Zeleneč – Ľubomír Jedlička, Hrnčiarovce nad Parnou – Jaroslav Kráľovič, Malženice – Miroslav Macko, Zvončín – Katarína Dudášová, Cífer – Maroš Sagan, Dolné Orešany – Juliana Belicová, Horné Orešany – Jarmila Petrovičová, Dolné Dubové – Jozef Čapkovič, Horné Dubové – Ján Hrčka, Bíňovce – Marián Novák, Kátlovce – Pavol Johanes, Bohdanovce nad Trnavou – Miroslav Sučák, Boleráz – Pavol Mackovčín, Brestovany – Ondrej Kuhajda, Zavar – Lukáš Sochor, Dolné Lovčice – Tomáš Bartovič, Dobrá Voda – René Blanárik, Buková – Miloš Herceg, Borová – Blanka Matovičová, Vlčkovce – Ivan Dobrovodský, Lošonec – Juraj Rábara, Dolná Krupá – Marek Dekan, Horná Krupá – Ľuboš Hačko, Naháč – David Ivanovič, Opoj – Peter Bartovič, Pavlice – Ivana Stachová, Radošovce – Miroslav Remenár, Šelpice – Ružena Opálková, Dlhá – Peter Fandl, Slovenská Nová Ves – Andrej Kusý, Košolná – Martin Halaksa, Voderady – Anita Gajarská, Majcichov – Tibor Marek, Trstín – Peter Hlávek.

00:41 Prvá reakcia Petra Bročku: „Výsledky vychádzajúce z volebných miestností sú viac ako pozitívne. Som za to veľmi rád a ďakujem za dôveru. Otázka, čo rozhodlo v týchto voľbách, je skôr pre voličov. Dúfam, že za tie štyri roky sme mesto posunuli dopredu, ľudia si to všimli a ocenili to.“

00:27 O druhé miesto zrejme zvedú boj Rastislav Mráz a Marián Galbavý.

00:21 Informácie o počtoch voličských hlasov pre poslancov v tejto chvíli nie sú známe. Štatistický úrad SR do tejto chvíle nezverejnil ani jedinú informáciu o priebežných výsledkoch z Trnavy.

00:17 Primátorom Trnavy zostane aj v ďalších štyroch rokoch Peter Bročka. Zrátaných je podľa neoficiálnych informácií viac ako polovica okrskov. „Trend výsledkov je taký, že Bročka zrejme vyhrá,“ informoval hovorca mesta Pavol Tomašovič.

23:51 Výstupy z ďalších desiatich volebných okrskov potvrdzujú predchádzajúce čísla. Peter Bročka získava jasný náskok pred konkurentmi.

23:26 Poznáme neoficiálne výstupy z piatich volebných okrskov z 56, vo všetkých s výrazným náskokom vedie Bročka.

22:34 Voľby v Trnave prebehli bez závažnejších incidentov.

22:29 Na rozdiel od predchádzajúcich volieb Štatistický úrad SR nebude zverejňovať na svojej stránke priebežné výsledky zistené po sčítaní jednotlivých okrskov. Známe by mali byť až konečné výsledky.

22:02 Favoritom na post primátora je Peter Bročka, ktorý je prvým obhajcom primátorského kresla v Trnave po dvanástich rokoch. Naposledy v meste obhajoval svoju pozíciu Štefan Bošnák v roku 2006. Vo voľbách v rokoch 2010 a 2014 sa meno dovtedajšieho primátora nenachádzalo v zozname kandidátov.

22:00 Volebné miestnosti sa uzavreli, voľby skončili. Začína počítanie voličských hlasov.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2018 22:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Priebežné výsledky volieb 2018 v Trnave: Bročka je jasným víťazom so ziskom takmer 63 percent”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.