reklama

Platy v trnavskom regióne sú druhé najvyššie v rámci celého Slovenska

praca1Platy na území Trnavského kraja boli podľa zistení Štatistického úradu Slovenskej republiky v druhom štvrťroku 2007 druhé najvyššie na Slovensku. Po prvý raz tak zamestnanci (údaje sú bez podnikateľských príjmov) v Trnavskom kraji zarobili viac ako v Košickom kraji, ktorý už tradične „ťahá“ s platmi nahor najmä oceliarsky gigant U.S. Steel Košice.
Zamestnanci na území Trnavského kraja zarobili v 2. štvrťroku priemerne 18 009 korún hrubej mzdy. V neohrozene najsilnejšom Bratislavskom kraji zarobil priemerný zamestnanec 25 224 Sk hrubého, Košický kraj vykazuje údaj 17 965 Sk. Priemerná hrubá mzda zamestnanca na Slovensku dosiahla v druhom štvrťroku 2007 sumu 19 598 korún, čo je medziročný nárast o 6,7 percenta. Reálne mzdy narástli v porovnaní s vlaňajškom o 4,1 percenta.
Analytici sa zhodujú na tom, že za posunom Trnavského kraja na druhú priečku stoja nielen zahraniční investori, ale aj celková výkonnosť a produktivita firiem v našom regióne. Pred tromi rokmi na jeseň 2004 sme na stránkach Trnava Dnes zverejnili štatistické zistenia spoločnosti Trexima, ktorá vykonala prieskum o výške priemernej mzdy na základe výberovej vzorky 620 – tisíc pracovníkov. Trnavský kraj vtedy figuroval vo výške príjmov zamestnancov na treťom mieste s mesačnou mzdou vo výške 17 353 korún hrubého, v roku 2003 to bolo 15 472 Sk. Gestorom vtedajšieho projektu Informačného systému o priemerných zárobkoch bolo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR a Štatistický úrad.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2007 23:06. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.