reklama

Mesto plánuje postaviť a zmodernizovať parkoviská za 30 miliónov korún

parkovisko1Dôležitosť potreby budovania nových parkovacích miest v jednotlivých častiach mesta si trnavský magistrát uvedomuje. Svedčí o tom aj čerstvý a dosiaľ nezverejnený materiál, do ktorého sme mali možnosť nahliadnuť v minulých dňoch.
Návrh riešenia parkovania na sídliskách počíta s obnovou jestvujúcich parkovacích miest a výstavbou nových parkovísk pre motorové vozidlá v rokoch 2008 až 2010 vo výške 30 miliónov korún. Pre porovnanie v tohtoročnom rozpočte je na tento účel vyčlenených 5 miliónov korún.
„Pravdou je, že v nasledujúcich troch rokoch plánujeme výraznejšie navýšiť objem finančných prostriedkov na tento účel. Čiastka, ktorá bude napokon zakotvená v rozpočte zatiaľ nie je odsúhlasená poslancami mestského zastupiteľstva, preto dnes hovoríme iba o návrhu,“ povedal k danej téme zástupca primátora mesta Jozef Pobiecký.
Je zrejmé, že ani táto čiastka v desiatkach miliónov korún nepokryje všetky požiadavky jednotlivých mestských častí na vyriešenie problémov s parkovaním.   Uvedomuje si to aj dlhodo uvoľnený člne mestskej rady Jozef Pobiecký: „Samozrejme, všetkých naraz sa nám uspokojiť nepodarí. Ide však o podstatnú investíciu, ktorá v porovnaní s predošlými rokmi výraznejšie pomôže vylepšiť situáciu s parkovaním na trnavských sídliskách,“ myslí si. Ako zdôrazňuje J. Pobiecký, mesto bude aktívne komunikovať so zástupcami výborov mestských častí, aby výsledkom  dobrej spolupráce boli čo možno najlepšie riešenia problémov jednotlivých problematických lokalít.
„Je potrebné si uvedomiť, že malý počet parkovísk je dedičstvom z minulosti, kedy sa s takým výrazným nárastom áut nepočítalo. Postupne však chceme dosiahnuť, aby obyvatelia mesta pociťovali stále menej problémov v oblasti parkovania a dostali zo strany mesta vyšší komfort v podobe lepších podmienok a organizácie verejných priestorov na trnavských sídliskách,“ dodal J. Pobiecký.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2007 22:33. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.