reklama

Situáciu s parkovaním Na hlinách, ale aj v celej Trnave, vyriešia len veľké investície

hliny1Petícia obyvateľov sídliska Na hlinách sa dostala pred poslancov mestského zastupiteľstva. Tí v utorok 23. októbra 2007 uložili Mestskému úradu v Trnave prerokovať s výborom mestskej časti č. 5 Trnava – Sever štúdiu Humanizácie obytného súboru Na Hlinách, hľadať možnosti financovania viacpodlažných parkingov so vstupom súkromného investora a obyvateľov sídliska, vytvoriť podmienky pre realizáciu viacpodlažných parkingov a pripraviť realizáciu parkových státí vrátane vypracovania projektovej dokumentácie na základe už vypracovanej urbanistickej štúdie.
„Sídlisko Na hlinách nie je jediné, ktoré má problémy so statickou dopravou. Tu sú však pre zhustenú zástavbu nedostatky s parkovaním vypuklejšie ako inde,“ povedal viceprimátor Vladimír Butko.
Podľa údajov mesta Na hlinách žije v 1523 bytoch takmer 4500 obyvateľov, ktorí majú spolu s 18 prevádzkami a Gymnáziom J. Hollého k dispozícii len 514 parkovacích miest, teda iba 38% z potrebného počtu. Podľa v súčasnosti platnej legislatívy tu chýba 823 miest na parkovanie.
„Sme si vedomí zložitosti situácie, v roku 2006 sme vypracovali štúdiu riešenia územia. K zlepšeniu situácie môžeme dospieť výstavbou troch viacpodlažných parkingov so 660 miestami a parkovaním v teréne s ďalšími 151 miestami – spolu by tak vzniklo viac ako 800 parkovacích miest. Je zrejmé, že tieto náročné investície bude potrebné spolufinancovať spoločne so súkromnými investormi, ale je tu nutná aj spoluúčasť majiteľov bytov,“ pripomenul V. Butko.
V čase, kedy vznikal obytný súbor Na hlinách, bola v platnosti norma na každých 5 bytov vytvoriť 2 parkovacie miesta. V súčasnosti mesto požaduje od investorov realizovať na každý jeden byt v priemere 1,2 parkovacieho miesta.
Ďalším zaujímavým údajom, ktorý bol prezentovaný na rokovaní mestského zastupiteľstva, je aktuálny stav disponibilných parkovacích miest na území mesta Trnava a skutočne potrebný počet parkovacích miest. V Trnave je k dispozícii 7028 parkovacích miest, nárok na celé mesto predstavuje v súčasnosti 17 761 parkovacích miest – teda chýba nám bezmála 11-tisíc miest, ktorých výstavba si vyžiada investície za stovky miliónov korún.

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2007 23:57. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.