reklama

V Trnave investícia za 100 mil. eur

trnava-park-logoUž v priebehu prvého štvrťroka 2008 odštartuje v Trnave výstavba nového nákupného centra. Na celkovej ploche takmer 13 hektárov, v priamom dotyku severného obchvatu pri automobilke PSA Peugeot Citroen, postaví írska developerská spoločnosť Parker Green projekt nazvaný TRNAVA PARK SHOPPING CENTRE.

Spoločnosť Parker Green je úspešným írskym developerom nákupných centier vyššej kategórie, ktorej portfólio zahŕňa krajiny ako Írsko, Veľká Británia, stredná a východná Európa a USA.
„Trnava Park Shopping Centre je ideálne situované nákupné centrum na hlavnej trase Bratislava – Trnava. Naši architekti a projektanti vytvoria dokonalé miesto, kde ľudia chcú pracovať, nakupovať a vychutnávať voľný čas z hľadiska kvality dizajnu a funkčnosti,“ sľubuje vyššiu kvalitu vo všetkých smeroch zástupca spoločnosti Parker Green Filip Polomský.
Projekt írskej spoločností bude realizovaný v dvoch etapách. Celková hodnota investície má dosiahnuť trnava-park-1100 miliónov euro, teda približne 3,5 miliardy slovenských korún. Prvá fáza projektu má byť odovzdaná do užívania v druhom štvrťroku 2009.
„Prvú fázu projektu tvorí 38 – tisíc metrov štvorcových čistej prenajímateľnej plochy pre kľúčového nájomcu a ďalších 120 maloobchodných prevádzok na dvoch poschodiach. Bezprostredne v blízkosti Trnava park Shopping Centre sa bude nachádzať predajňa Baumax, čo nášmu projektu prinesie výhodu spoločného užívania 1500 parkovacích miest,“ približuje ďalšie fakty z pripravovaného projektu F. Polomský.
Štruktúra nájomcov zatiaľ nie je uzatvorená. Isté je, že o prenájom priestorov už prejavili záujem mnohé známe svetové a európske značky. Investor očakáva, že začiatkom leta 2009, kedy je naplánované otvorenie, budú všetky priestory prenajaté. Vyhľadávaním nájomcov sú poverené spoločnosti Cushman&Wakefield a Spiller Farmer International.
trnava-park-velkyPredbežne už môžeme dnes naznačiť, že v Trnava Shopping Parku nájdu zákazníci ponuku klasického supermarketu, obchodov s elektronikou, obuvou, módou – textilom, bytovými doplnkami, športovými potrebami, klenotníctvom, darčekovými predmetmi, knihami, detským oblečením, počítačmi, chýbať nebudú ani kaviarne či fastfoody. V druhej fáze, ktorá po dokončení prvej etapy priamo nadviaže na dané územie a bude pevnou súčasťou celého projektu, je naplánovaná výstavba niekoľkých administratívnych a obchodných budov, rovnako aj dvoch hotelov.
„Trnava má v súčasnosti 70-tisíc obyvateľov. V dosahu 10 minút jazdy sa počet obyvateľov zdvojnásobuje, v dosahu 30 minút jazdy číslo narastá na 570 – tisíc obyvateľov. Samotní študenti predstavujú nárast o ďalších 20 – tisíc,“ to je odpoveď na otázku, prečo sa úspešná developerská firma Parker Green rozhodla investovať 100 miliónov eur práve v Trnave.

Foto: Parker Green

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2007 22:36. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.