reklama

Trnavský kraj má druhú najvyššiu mzdu

Štatistický úrad Slovenskej republiky (ŠÚ SR) zverejnil na svojej internetovej stránke výsledky oficiálneho zisťovania o výške priemernej mzdy v slovenskom hospodárstve za 3. štvrťrok 2007.
V priebehu druhého štvrťroka sa platy zamestnancov v Trnavskom kraji dostali po prvý raz na druhé miesto v slovenskom meradle a predbehli dlhodobo druhý Košický kraj. Podľa ŠÚ SR bol aj v treťom kvartáli Trnavský kraj najvýraznejší v ukazovateli nárastu miezd, udržal si po Bratislavskom kraji druhú priečku a zaevidoval najvyšší medziročný nárast o 9,2% na priemerných 18 292 korún v hrubom. Na prvej priečke zostáva neohrozene Bratislavský kraj s priemerným hrubým zárobkom 25 332, naopak najnižšie priemerné mzdy evidujú štatistici v Prešovskom kraji – 14 156 korún.
V rámci celej SR dosiahla priemerná hrubá mesačná mzda 19 514 korún, čo znamená medziročný nárast o 6,8% a zároveň nárast reálnej mzdy predstavuje na Slovensku za 3. štvrťrok v porovnaní s vlaňajškom 4,1%.
Štatistický úrad SR nezaratúva do údajov o priemerných mzdách príjmy podnikateľov.

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2007 22:23. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.