reklama

Aký bude developerský rok 2008 v Trnave?

Rok 2008 bude, ako sa zdá, na území mesta Trnava bohatý na pomerne rozsiahle investičné akcie. Viaceré developerské spoločnosti zo Slovenska i zahraničia pripravujú projekty, a niektoré z nich sú už v stavebnom konaní, ktoré prinesú obyvateľom mesta a blízkeho okolia nové možnosti bývania, nakupovania, spoločenského vyžitia či relaxácie. Dnes si predstavíme projekty, u ktorých jestvuje predpoklad, že už v priebehu tohto kalendárneho roka začne ich výstavba, prípadne budú uvedené do prevádzky.

Prvé biznis centrum na území Trnavy za viac ako 500 miliónov korún podľa zatiaľ strohých informácii chcú stavať v blízkosti Tesca v rokoch 2008 – 2010. Podľa pôvodne zverejnených informácií z leta 2007 má ísť o tri objekty so siedmymi,  šiestimi a štyrmi podlažiami v celkovej výmere takmer 24 – tisíc metrov štvorcových. Súčasťou centra má byť 295 parkovacích miest v podzemí, pôvodný investor rátal s umiestnením prevádzok ako napríklad reštaurácie, kaviarne, expozitúra banky či cestovnej kancelárie do prízemia. Hlavným artiklom projektu biznis centra však budú kvalitné kancelárske priestory s kapacitou 400 miest zodpovedajúce požiadavkám najnáročnejšej klientely.
Už v polovici roku 2008 má byť otvorený na Zavarskej ceste v Trnave nová predajňa nábytku pod názvom Domino. Investorom je šalianska spoločnosť IN VEST. Dvojpodlažné centrum ponúkne zákazníkom aj stavebné materiály a bytové doplnky. Predpokladané náklady na realizáciu majú dosiahnuť 90 miliónov korún.
Investíciu v podobnej výške, teda asi 90 miliónov korún, ohlásili ešte v lete minulého roka zástupcovia spoločnosti Arding. Tá projektuje na Slovensku viacero nákupných prevádzok pod názvom City Center, ktoré majú slúžiť ako hlavný stánok nemeckého diskontného reťazca Aldi pri jeho vstupe na slovenský trh. Spolu s Aldi nájde svoje miesto v novom nákupnom centre na Trstínskej ulici aj niekoľko ďalších predajní. City Center má pozostávať z dvoch jednopodlažných budov. Väčšiu z nich – s rozlohou 1700 metrov štvorcových – má obsadiť rakúska sieť autopríslušenstva a doplnkov Forstinger, v druhej budove veľkej 800 m2 bude diskont Aldi.
Napokon už na jar sa má začať výstavba Trnava Park Shopping Centre pri automobilke PSA v dotyku severného obchvatu za vyše 3 miliardy korún so 120 obchodmi a prevádzkami, neďalekou predajňou Baumax, a v ďalšej etape aj hotelmi a administratívnymi budovami.

Ilustračné foto: Business Centrum Karavela, Stavmat In

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2008 17:51. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.