reklama

Mesto Trnava predáva investorovi pozemky v Medziháji za 400 miliónov korún

Poslanci mestského zastupiteľstva v Trnave budú v utorok 19. februára rozhodovať o predaji 307 hektárov mestských pozemkov v lokalite Medziháj v blízkosti Bieleho Kostola a Ružindola za 400 miliónov korún spoločnosti Development 2. Tá plánuje vybudovať multifunkčný komplex s voľného času, zábavy a oddychu nadregionálneho a medzinárodného významu.

Rokovania medzi mestom Trnava a zástupcami spoločnosti Development 2, ktorá patrí do investorsko – developerskej skupiny Hrivis, prebiehajú už od júla minulého roku. Investor vtedy mestu predložil zámer investovať na ploche vyše 300 hektárov niekoľko miliárd korún v lokalite Medziháj pri Bielom Kostole a Ružindole do výstavby multifunkčného centra. „Chceme vytvoriť nové stredisko pre obchod a voľný čas s doplnkovými formami zábavy pre región, jeho široké okolie, ale i okolité krajiny s celoročným časovým využitím,“ uvádza v  zámere riaditeľ spoločnosti Hrivis Dealing Michal Mrník a pokračuje: „Centrum tak zapadne do ponuky odpočinkových a zábavných aktivít ako napríklad golfové ihrisko, aquapark, jazdiareň koní. Ústredným tematickým prvkom bude moderný skúšobný okruh pre automobily, motocykle a bicykle s plným technickým zabezpečením, školiacim a ubytovacím zázemím pre návštevníkov. Súčasťou skúšobného okruhu bude výcvikové stredisko – špeciálny polygón – pre bezpečnú jazdu aj za mimoriadnych a extrémnych podmienok.“
Súčasťou projektu, ktorý sa má vybudovať v troch etapách, má byť centrum obchodov, športová zóna s golfovým ihriskom a klubom, multifunkčná hala pre koncerty, výstavy a športové podujatia či wellness centrum.
Zaujímavo vyzerá návrh predpokladaného záber viac ako troch miliónov metrov štvorcových pozemkov. Investor plánuje zastavať 100-tisíc m2, spevnené plochy budú predstavovať 300-tisíc m2, cesty a komunikácie 100-tisíc m2, športoviská sa majú rozprestierať na ploche až 1,1 milióna m2 a zeleň zaberie až 1,5 milióna metrov štvorcových, teda 150 hektárov.
„Návrh kúpnej ceny zo strany mesta, ktorú investor po spoločných rokovaniach odsúhlasil, je 1,3 milióna korún za hektár. Treba pripomenúť, že spoločnosť Hrivis si toto územie pre svoju investíciu vybrala sama, v minulosti tu bol zájem spoločností BMW a Peugeot o výstavbu automobilového závodu,“ uviedol zástupca primátora Jozef Pobiecký (na snímke). „Nespornou výhodou je snaha investora o vybudovanie oddychových zón, športovísk a zelene na obrovských plochách, čo by si mesto nikdy z vlastných zdrojov dovoliť nemohlo,“ zdôraznil.
Ako pripomenul, v minulosti ponúkol iný investor mestu prenájom pozemkov v Medziháji na vybudovanie golfového ihriska vo výške  350-tisíc korún za 100 hektárov ročne.
Samotný automobilový okruh, ktorý vyvoláva u niektorých neistotu a strach zo zvýšenej hlučnosti, je podľa Pobieckého neopodstatnený. „Okruh sa bude nachádzať v zadnej časti daného územia, v smere od Ružindola bude odizolovaný viacerými rezidenčnými objektmi, a navyše aj prírodným zvlnením terénu. Investor predpokladá s usporiadaním len asi 10 pretekov v roku, navyše vždy za bieleho dňa. Preto narušenie lokality neprimeraným hlukov či splodinami nepredpokladáme,“ dodal Pobiecký.
Definitívne stanovisko k predaju pozemkov a zmene územného plánu mesta v lokalite Medziháj dajú poslanci už v utorok.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2008 1:02. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.