reklama

Trnava dá na kultúru 42 miliónov korún

Vytvoriť vhodné podmienky pre kultúrne vyžitie občanov mesta a zároveň dotvárať charakter mesta na moderné európske centrum – organizačne, personálne a materiálovo zabezpečiť kultúrne podujatia miestneho, regionálneho a medzinárodného významu na území mesta s ohľadom na rôzne vekové a záujmové skupiny – taký je cieľ mesta Trnava v oblasti podpory kultúry pre rok 2008.
Mestský rozpočet predpokladá v tomto roku s výdavkami na kultúrne podujatia v celkovej výške 42,5 milióna korún. Kultúrno umelecké aktivity budú dotované z mestskej pokladnice sumou 14,3 milióna korún. V tejto položke sú uvedené podujatia ako napríklad koncerty vážnej hudby – 650 tisíc Sk, Trnavské organové dni – 250 tisíc Sk, koncerty populárnej hudby – 400 tisíc Sk, podujatie Kultúrne leto – 650 tisíc Sk, folklórny festival Trnavská brána – 900 tisíc Sk, festival kníh a čitateľov Libriáda – 300 tisíc Sk, stretnutie osobností z celého sveta, rodákov, ktorí v našom meste žili a pôsobili pod názvom Trnavské dni- láska, pokoj, porozumenie dostane v tomto roku 460 tisíc korún, medzinárodný festival country hudby, tancov a spevu Dobrofest – 800 tisíc korún, Medzinárodná spevácka súťaž M. Schneidera- Trnavského – 1,9 milióna, Trnavský JAZZyk – 500 tisíc Sk, Záhradné slávnosti – 600 tisíc korún, Divadelné inšpiratívne vystúpenia DIV – 420 tisíc Sk, Trnavské zborové dni – 500 tisíc korún, atď.
Vrcholné podujatia v rámci Tradičného trnavského jarmoku, Trnavských dní – lásky – pokoja, porozumenia – koncerty hudobných telies a vystúpenia umelcov sa v tomto roku uskutočnia pod spoločným názvom Rok mesta Trnavy a budp podporené rozpočtovými prostriedkami vo výške 2,4 milióna korún.
Mesto bude v roku 2008 formou dotácií podporovať aj ďalšie podujatia v hodnote 1,4 milióna korún. V rámci rozpočtovej položky kultúra sú v roku 2008 plánované aj výdavky na obnovu hradobného systému v severnej časti východného úseku vo výške 2,2 milióna korún.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2008 0:49. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.