reklama

Švajčiari predstavia projekt prestavby trnavského štadióna asi už na jeseň

Mesto Trnava podpísalo začiatkom leta Memorandum o spolupráci so švajčiarskym holdingom spoločností Hidber Consultants GmbH, Marazzi International AG a Theo Hotz AG o projekte prestavby Štadióna Antona Malatinského.
Podľa aktuálnych informácií zástupcovia investora pred niekoľkými týždňami zoznámili predstaviteľov mesta Trnava s realizovanými projektmi priamo vo Švajčiarsku a bližšie im predstavili svoje plánované zámery v Trnave.
Hoci dnes ešte nie je zrejmé a na sto percent jasné, či napokon k realizácii projektu dôjde, vieme, že už na jeseň by mali Švajčiari predstaviť projekt budúcej vízie trnavského štadióna a okolitých komerčných priestorov poslancom mestského zastupiteľstva v Trnave.
Mestské zastupiteľstvo súhlasilo prenájmom mestských pozemkov a štadióna investorovi na dobu 60 rokov za symbolickú jednu korunu.
Podľa doteraz známych informácií plánuje švajčiarsky holding vybudovať v Trnave moderný futbalový stánok pre 20 – tisíc ľudí v priebehu asi troch rokov.
Jeho súčasťou budú polyfunkčné priestory s obchodnými prevádzkami, hotelovou časťou, reštauráciami, kompletným zázemím pre športovcov vrátane šatní, relaxačných priestorov, posilňovne a podobne.
V priebehu výstavby sa počíta s dočasným znížením kapacity štadióna približne na polovicu zo súčasných asi 18 500 miest.

+ Súvisiace články:

• Predložený návrh štadióna predstihol očakávania zástupcov mesta Trnava
• Švajčiari prídu na trnavskú radnicu s podrobnosťami o novom štadióne
Bude mať Trnava nový futbalový štadión?
Firma, ktorá chce stavať v Trnave štadión má vizitku na Euro 2008

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2008 10:53. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.