reklama

Dokončia internát TU ešte v roku 2009?

internat-tuVo februári 2005 odštartovala výstavba internátu pre študentov Trnavskej univer­zity na Rybníkovej ulici. Ešte ani dnes, teda bezmála štyri roky od začatia stavebných prác, však nový študentský domov nie je dokončený. Pritom na začiatku realizácie projektu sa predpokladalo, že výstavba v prípade dostatku finančných prostriedkov potrvá asi trinásť mesiacov.
“Zostáva dobudovať najmä finálne práce v interiéroch budovy. Hovorím o inštaláciách sietí, vzduchotechnike, podlahárskych, natieračských prácach, obkladoch, dlažbách, vybavení interiérov, izieb a podobne,” vymenúva Ing. Ľubomír Krišica z Trnavskej univerzity.
Výstavba pre študentov bytostne dôležitého sedempodlažného internátu, súčasťou ktorého bude aj trojpodlažný objekt vstupnej haly s bufetom, práčovňou technologickým záze­mím či fitnescentrom, je financo­vaná zo štátneho rozpočtu resp. z peňazí ministerstva školstva. Pre nedostatok finančných prostriedkov a pre nepravidelné financovanie bola výstavba dvoch objektov internátu už trikrát pozastavená. Naposledy dostala Trnavská univerzita zo štátneho rozpočtu 30 mi­liónov korún (asi milión eur) na jeseň 2008.
Pôvodné náklady na výstavbu internátu boli odhadované na  189 miliónov korún (asi 6,3 mil. eur). Kvôli podstatnému predlžovaniu ukončenia stavebných prác je však už dnes jasné, že konečný účet za nový moderný internát s 320 posteľami bude zásadne vyšší. O desiatky miliónov korún.
“V súčasnosti očakáme vypracovanie odborného posudku, na základe kto­rého získa ministerstvo školstva informáciu, koľko finančných prostriedkov je ešte potrebné na dokončenie stavby vynaložiť. Skutočne verím tomu, že peniaze potrebné na dokončenie dostaneme čím skôr a práce budú pokračovať tak, aby sme internát sprístupnili študentom už v septembri tohto roku,” vyjadril nádej Ľ. Krišica z Trnavskej univerzity.

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2009 20:37. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dokončia internát TU ešte v roku 2009?”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.