reklama

Internát na Rybníkovej dokončia na jar 2014. O osem rokov neskôr, ako plánovali

Osem rokov po zahájení výstavby internátu Trnavskej univerzity na Rybníkovej ulici prichádza pozitívna správa.

Univerzita sa úspešne uchádzala o finančné prostriedky zo štrukturálnych fondov Európskej únie, vďaka ktorým dokončí sedempodlažnú budovu internátu pre 320 študentov aj vedľajší trojpodlažný objekt so vstupným pavilónom.

Realizáciu projektu niekoľkokrát prerušili pre nedostatok peňazí. Naposledy na celé dva roky v júni 2011.

Výstavbu internátu financoval štát cez ministerstvo školstva.

internat-rybnikova
Výstavba internátu začala vo februári 2005

V súčasnosti postupne čerpáme zdroje z Európskej únie. S definitívnym dokončením projektu počítame v jarných mesiacoch 2014. Prví študenti tak budú využívať internát od ďalšieho školského roka,“ vyslovil predpoklad Ľubomír Krišica z technicko-investičného a prevádzkového úseku Trnavskej univerzity.

Výstavba študentského domova mala podľa pôvodného rozpočtu stáť 6,3 milióna eur. Projekt plánovali dokončiť po trinástich mesiacoch od zahájenia výstavby na jar 2006.

Aktualizovaný rozpočet počíta s celkovou investíciou asi 8,6 milióna eur.

V rámci dokončovacích prác zostáva realizovať siete, vzduchotechniku, podlahy, obklady, dlažby a iné interiérové práce. Samozrejme, napokon príde aj k vybaveniu izieb,“ priblížil Ľ. Krišica.

Vo susediacom objekte bude okrem vstupného pavilónu aj kiosk, bufet, konferenčná miestnosť, technicko-obslužné priestory, ale aj telocvičňa s fitnescentrom.

internat_tu
Vizualizácia ukazuje aj susedný vstupný objekt

Ulož ako PDF
Napísal 11. septembra 2013 13:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.