reklama

Vodári zmenili taktiku: pešiu zónu nerozkopú v takom rozsahu, ako plánovali

Rozkopávky Hlavnej ulice v súvislosti s plánovanou rekonštrukciou vodovodu pod pešou zónou budú možno podstatne menšieho rozsahu, ako sa pôvodne predpokladalo.

Vyplýva to z listu, ktorý poslal v minulých dňoch vedeniu mesta riaditeľ Trnavskej vodárenskej spoločnosti (TAVOS) Marek Gálik.

Podľa aktuálneho stanoviska M. Gálika totiž TAVOS neplánuje meniť potrubia tak, ako pôvodne uvažoval. „Vzhľadom na skutočnosť, že samotná výstavba klasickou metódou by značne zaťažila centrálnu časť mesta, rozhodli sme sa pre realizáciu bezvýkopovou metódou. Táto technológia si vyžiada rozkopanie len v miestach tzv. štartovacích jám a v miestnych jestvujúcich vodovodných prípojkách,“ píše v liste adresovanému trnavskej radnici šéf spoločnosti TAVOS.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Vodári plánujú zriadiť na pešej zóne tzv. bypass formou dočasne uloženého potrubia na povrchu, ktorým dôjde k prepojeniu jednotlivých vodovodných prípojok.

Týmto opatrením sa prerušenie dodávky vody pre odberateľov skráti na minimálnu dobu,“ vysvetlil M. Gálik.

TAVOS predpokladá, že ak bude realizovať rekonštrukciu zariadení týmto spôsobom, stavebné práce potrvajú dva mesiace od polovice apríla do 16. júna. „Tento predpoklad je reálny v prípade, že nepríde k žiadnym nepredvídaným a nežiadúcim okolnostiam,“ dodáva riaditeľ TAVOS-u.

Mesto Trnava plánuje podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča zvolať ďalšie pracovné stretnutie všetkých zainteresovaných strán s cieľom odkomunikovať postupy a zosúladiť ďalšie kroky, ktoré je potrebné zrealizovať pred rekonštrukciou pešej zóny. Na projekt vyčlenila trnavská radnica v tomto roku takmer pol milióna eur.

Okrem toho, že čakáme na definitívne stanovisko TAVOS-u, v otázke rekonštrukcie a modernizácie pešej zóny komunikujeme na viacerých úrovniach od architektov, projektantov až po všetky dotknuté orgány. V závislosti od stanoviska vodárenskej spoločnosti budeme informovať podnikateľov na pešej zóne o obmedzeniach, ktoré budú platiť počas realizácie stavebných prác. Našim základným cieľom je obmedziť činnosť podnikateľov v čo najmenšej možnej miere,“ vysvetlil P. Tomašovič.

Mesto v súčasnosti na úrovni architektov či projektantov pracuje na definitívnej podobe projektu novej pešej zóny. Ešte pred letnými prázdninami chce samospráva vyhlásiť verejnú súťaž na dodávateľa stavebných prác.

So samotnou rekonštrukciou Hlavnej ulice sa podľa Tomašoviča začne najskôr po jarmoku.

V prípade, že rekonštrukcia vodárenských sietí bude ukončená v reálnych termínoch, predpokladáme, že prvá etapa obnovy pešej zóny odštartuje začiatkom jesene,“ predostrel aktualizované informácie Pavol Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2012 20:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vodári zmenili taktiku: pešiu zónu nerozkopú v takom rozsahu, ako plánovali”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.