reklama

Novú pešiu zónu slávnostne otvoria v sobotu. Chýbať nebude bohatý kultúrny program

Na zrekonštruovanej pešej zóne znova ožíva legendárne trnavské korzo. Mestská samospráva pripravila pre Trnavčanov a návštevníkov mesta bohatú ponuku kultúrnych podujatí s názvom Leto na korze. Jeho slávnostné otvorenie spojené s oficiálnym otvorením novej pešej zóny sa uskutoční sobotu 28. júna.

Súčasťou podujatia bude aj výstava automobilových a bicyklových veteránov na Trojičnom námestí. Návštevníci centra mesta si môžu pozrieť aj výstavu historických fotografií Hlavnej ulice v západnom krídle radnice.

pesia-zona-trnava

Oficiálnu časť programu na Hlavnej ulici otvorí o 16. hodine detské Divadlo Piki so známymi televíznymi postavičkami Elou a Hopom.

Prestrihnutie pásky o 17. hodine bude sprevádzať vypustenie desiatok balónov, po slávnostnom akte je na programe promenáda.

Od 17.30 hodiny sa návštevníci zoznámia s históriou pešej zóny v skratke. Kompánia trnavských žoldnierov odprezentuje módnu šou, ktorá bude exkurzom do minulosti.

Návštevníci uvidia aj akrobatické číslo na chodúľoch v podaní Long Vehicle Circus.

O 18.30 zažije trnavské korzo nefalšovanú brazílsku bubenícku šou v podaní zoskupenia Tam Tam Batucada.

O hodinu neskôr v rámci otváracieho dňa v rámci seriálu desiatok podujatí na obnovenej pešej zóne Leto na korze vystúpi od 19.30 hodiny piešťanský raper Ego.

Záver sobotňajšieho večera od 20.45 hodiny obstará vystúpenie Mango Molas.

OTVORENIE LETA NA KORZE – sobota 28. júna

16.00 h
Divadlo PIKI: ELÁ HOP
Predstavenie vzniklo na základe televíznej relácie pre deti. Zatiaľ čo v Tv relácii prichádzajú deti za Elou a Hopom do čarovného kufríka, tu prichádzajú Ela a Hop medzi deti.

17.00 h
Prestrihnutie pásky a slávnostné otvorenie pešej zóny
HISTÓRIA PEŠEJ ZÓNY v skratke – Kompánia trnavských žoldnierov

18.00 h
LONG VEHICLE CIRCUS (CZ) – akrobatické číslo na chodúľoch

18.30 h
TAM TAM BATUCADA (CZ) – bubnová show
Brazílska bubenícka show. Karnevalová samba z oblastí Rio de Janeiro a Bahia. Orchester zložený z bubeníkov a perkusistov, ktorý určite neprepočujete ani neprehliadnete.

19.30 h
EGO a DJ POPPER
koncert slovenského rappera

20.45 h
MANGO MOLAS sextet
Celý program je odetý do dynamického aranžmá s náznakmi afrických rytmov, afrokubánskej salsy, alebo brazílskej samby.

korzo_trnava_web_banner1

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2014 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Novú pešiu zónu slávnostne otvoria v sobotu. Chýbať nebude bohatý kultúrny program”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.