reklama

Bercajglisti chcú v stredu odkázať mestu, že cyklopruh na novú pešiu zónu patrí

Po doposiaľ jedinom tohtoročnom Bercajgli, ktorý bol v polovici januára 2013 určený skôr nebojácnym a otužilým, sa v stredu 17. apríla uskutoční prvé jarné stretnutie čoraz silnejúcej skupiny priaznivcov bicyklovania a cyklistiky.

Štart podujatia je naplánovaný na 18.30 hodinu pred kinom Hviezda.

Trasa povedie od kina k evanjelickému domu, cyklisti sa prevezú cez pešiu zónu na Trojičné námestie, zamieria na Štefánikovu a Šrobárovu ulicu. Okolo bývalého cukrovaru povedie trať na Kalváriu, Cukrovú a Hajdóczyho ulicu, z ktorej pelotón odbočí do areálu Slávie, kde obkrúži atletický štadión a cez Rybníkovú, Hornopotočnú a Hollého, Dolnpotočnú a Paulínsku sa vráti do späť do cieľa pre kino Hviezda.

bercajgel-apr-2
Bercajgel vstupuje už do tretieho roku fungovania

Jedným z hlavných poslaní športovo-spoločenskej akcie Bercajgel prostredníctvom spravidla večerných jázd ulicami mesta je okrem stretávania sa ľudí, ktorých spája záľuba v bicyklovaní, aj podpora tvorby bezpečných cyklotrás v Trnave.

A práve stredajší Bercajgel bude mať podľa slov hlavného organizátora Adama Peciara aj jedno dôležité a aktuálne poslanie.

Teší nás, že zástupcovia mesta plánujú povoliť na novej pešej zóne vjazd aj cyklistom. Pre lepšie vzájomné porozumenie a vyššiu bezpečnosť chodcov aj cyklistov si myslíme, že na pešej zóne by mal vzniknúť samostatný vyznačený pruh pre cyklistov. Preto chceme dať túto stredu predstaviteľom mesta jasne najavo, že spoločenská objednávka existuje, a že cyklopruh na budúcej pešej zóne bude rozumným riešením a má svoje opodstatnenie,“ povedal A. Peciar.

Mesto slovami architekta Petra Purdeša nevylúčilo osadenie takzvaných dopravných gombíkov a počíta s povolením vjazdu cyklistom na pešiu zónu.

Meteorológovia predpovedajú na stredu 17. apríla príjemné jarné počasie s teplotami nad 15 stupňov Celzia.

Organizátori veria, že sa zíde početná a príjemne naladená skupina ľudí, ktorí sa prídu rozhýbať, ukázať svojho dvojkolesového tátoša a povoziť sa spoločne večernou Trnavou.

Povinné sú reflexné prvky.

MAPA:
berc-mapa-apr13

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2013 0:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bercajglisti chcú v stredu odkázať mestu, že cyklopruh na novú pešiu zónu patrí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.