reklama

Bercaglistom neprekáža sneh ani zima. Vytvorili vyše 40-členný pelotón

Ani sneh a začínajúca poľadovica na trnavských cestách a chodníkoch, či teploty okolo bodu mrazu, neodradili skalných fanúšikov bicyklovania od účasti na prvom tohtoročnom Bercajgli.

V stredu 16. januára 2013 večer sa pred kinom Hviezda zišlo až 42 nadšencov.

zimny-bercajgel-4
Nechýbalo ani tradičné krúženie pelotónu okolo Trojičky

Sme príjemne prekvapení. Očakávali sme o niečo nižšiu účasť, je skvelé, že prišlo toľko ľudí. Akcia dopadla napriek nástrahám zasnežených ulíc výborne a všetko prebehlo hladko,“ spokojne konštatovali v cieli asi štvorkilometrového okruhu Zimného Bercajgla organizátori Adam Peciar a Matúš Hlinčík.

Trasu večernou Trnavou od kina Hviezda cez Vajanského, pešiu zónu, Trojičné námestie, Halenársku, Pekársku, Horné Bašty a Bernolákov sad zvládli všetci cyklisti bez zaváhania.

Ďalšiu jazdu pripravujú na začiatok jari.

Bercajgel vznikol v lete 2011 v snahe poukázať na skutočnosť, že v meste využívajú ľudia ako dopravný prostriedok aj bicykle, podporiť tvorbu nových cyklotrás a zdôrazňovať potrebu zlepšovania podmienok pre cyklistov v meste.

Verejných bicyklovačiek sa pravidelne zúčastňuje počas roka v priemere okolo 150 ľudí.

+ Pozrite si aj fotogalériu Cyklocentra PLUS na Facebooku.

FOTOGALÉRIA:

zimny-bercajgel-1
zimny-bercajgel-2
zimny-bercajgel-3
zimny-bercajgel-5
zimny-bercajgel-7
zimny-bercajgel-8
zimny-bercajgel-9
zimny-bercajgel-10

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2013 9:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.