reklama

Účastníci Bercajgla vytvorili dlhočizný pelotón. Prišlo ich stodvadsať

Je úplne jedno, či parkujete v pivnici alebo v garáži starú esku bez prehadzovačky, libertu, sobi dvadsať, nadupaný „horák“ či pretekársky karbónový špeciál od Piňarela. Do pelotónu Bercajgla patríte vtedy, ak máte radi bicyklovanie, pohodu a chcete stráviť zopár pekných chvíľ v príjemnej spoločnosti.

Druhý tohtoročný Bercajgel, akcia, ktorá si dáva za cieľ ukázať, že Trnavčania majú radi mestskú cyklistiku a takýmto originálnym spôsobom podporujú výstavbu ďalších cyklotrás v meste, privítal 120 fanúšikov pohybu na dvoch kolesách.


Časť pelotónu včerajšieho Bercajgla

Opäť prišli rodiny s deťmi, mladí ľudia, vytiahnuť bicykel a rozhýbať sa v príjemnom jarnom počasí neťažilo ani skôr narodeným.

Dnes to bolo opäť výborné. Som rád, že sa k nám pridal taký kopec ľudí, vytvorili sme naozaj pekný pelotón,“ hodnotil v cieli spokojný zakladateľ podujatia, ktoré začalo písať históriu len vlani v lete, Adam Peciar.

Množstvo Trnavčanov zobralo svoj „cajgel“ na akciu po prvý raz. A neľutovali. „Samozrejme že sa mi to páčilo. Ak si nájdeme čas, vždy sa radi pridáme. Je to skvelý nápad, a radi ho podporíme. Nabudúce určite zavoláme aj ďalších priateľov,“ usmievali sa manželia Jarka a Pavol.

Stodvadsaťčlenná skupina sa pohodovým tempom, a za značnej pozornosti okoloidúcich, presunula od kina Hviezda na Trojičné námestie, cez Bernolákov sad pelotón zamieril na nový cyklochodník pri starom cintoríne a odtiaľ rovno do Kamenného mlyna. Popri železničnom depe cyklisti prešli do Parku Janka Kráľa, odkiaľ viedla cesta do cieľa v Kubiku nápadov na Žarnovej ulici.

Tu prišiel čas na predstavenie „inkubátora“ originálnych nápadov, drobné občerstvenie, premietanie filmov o cyklistike a príjemné debaty.

Ďalší Bercajgel sa uskutoční netradične v sobotu 19. mája. Akcia bude súčasťou podujatia StreeTT Session. Podrobnosti prinesieme na portáli trnava-live.sk.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2012 14:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.