reklama

Kubik zastreší myšlienky a nápady mladých kreatívnych ľudí

Nádej a šanca pre mladých a kreatívnych ľudí s myšlienkami, nápadmi a chuťou vytvoriť niečo zaujímavé a nové má v Trnave nové meno: Kubik nápadov.

Svoje oficiálne sídlo predstavili zakladatelia Kubika minulý piatok trinásteho apríla.

Cieľom Kubiku nápadov je zdieľanie myšlienok, podnetov a nápadov mladých ľudí, ktorí majú chuť robiť v Trnave zaujímavé akcie, snažia sa vytvoriť niečo zaujímavé, nové a originálne, ale doteraz nemali priestor, chýbali im skúsenosti alebo si nedokázali sami poradiť. Kubik je tu preto, aby takýchto mladých ľudí spojil dohromady a pomohol im v ich snažení,“ približuje úlohu a zmysel založenia tohto nevšedného spolku šikovných ľudí jeden z jeho spoluzakladateľov Matúš Hlinčík.

Pomerne nezvyčajný názov pomenúva práve úlohu, ktorú by mal tento priestor v budúcnosti zohrávať. „Chceme, aby jednotliví ľudia priniesli so sebou kus toho, čo poznajú a ovládajú. Je to ako skladačka – každý do nej pridá svoj diel, svoju kocku – kubik – a obohatí tak naše spoločné dielo o ďalšie metre kubické, až vznikne naozajstná stavba,“ vysvetľuje.


„Oddelenie“ fotografie a grafického dizajnu v Kubiku

V Kubiku si už dnes našli svoje miesto šikovný fotograf a dizajnér Gelko, tvorca videí a krátkych filmov Tomáš, oficiálne sídlo tu bude mať aj ďalší zo spoluzakladateľov Kubiku Adam Peciar so svojim čoraz vyhľadávanejším Cykloservisom u Peca. Čerstvo a svojpomocne zrenovované priestory na ulici Andreja Žarnova 7 oproti Figaru postupne zaplnia ďalší, svoju „kobku“ majú už čoskoro zabývať grafici či nádejná bytová architektka.

Ľudí bude pribúdať, už teraz vieme, že sa k nám chcú pridať ďalší. U nás má dvere otvorené každý, kto má chuť robiť niečo zaujímavé. My sme tu pre to, aby sme poskytli rady, skúsenosti, kontakty či priestory v spoločnom záujme. Jedným z cieľov Kubiku je vytvorenie nových zaujímavých akcií zameraných najmä na mladšiu generáciu,“ pokračuje v rozprávaní Matúš.


Matúš Hlinčík

Matúš spoločne s Adamom Peciarom majú spoločne „na svedomí“ už takpovediac klasické a tradičné podujatie pod názvom Bercajgel, kde sa stretávajú priaznivci mestskej cyklistiky a vyrážajú na spoločné večerné bicyklovačky Trnavou. Spolu s Petrom „Gelkom“ Lančaričom sa podieľali aj na organizovaní premiérového podujatia StreeTT Session, ktorého druhé pokračovanie je naplánované na jún. Spoluorganizujú tiež obľúbené piatky v trnavskej promenáde pod názvom Proma Frajdej a ďalšie klubové akcie.

Chalani sa nedávno pozitívne prezentovali aj pripravovaným projektom KOLOKOLO, v rámci ktorého sa dostanú štýlovo zrenovované bicykle do rúk študentom trnavskej UCM za účelom presúvania sa medzi jednotlivými fakultami v meste. O projekte sme informovali už v januári, viac si môžete prečítať TU.

Kubik vnímam ako priestor pre kreatívnych mladých ľudí, ktorí sa chcú realizovať, majú myšlienky, ale chýba im posledný krok k tomu, aby svoj zámer aj naozaj zrealizovali. My takýmto ľuďom ponúkame priestor a príležitosť, aby k nám priniesli tú svoju ‚kocku‘ namiesto toho, aby zostali nečinne sedieť doma pri telke. Zároveň chceme dokázať, že Trnava nie je zakapatým mestom, ako si možno veľa ľudí myslí,“ prezentoval svoj pohľad jeden z hlavných nositeľov myšlienky Kubiku Adam Peciar.


Adam „Peco“ Peciar a jeho doména – bicykle, ich oprava, úprava, skladanie či oživovanie na pohľad nepoužiteľných a vyradených strojov na dvoch kolesách

Reálnym výsledkom spoločnej práce komunity z Kubiku by podľa Adama mali byť nové a zaujímavé akcie, výstavy, eventy a projekty. Vlastnoručne, svojpomocne a z vlastných peňazí zrenovované steny, podlahy, dvere a okná sú k dispozícii. Nápadom, myšlienkam, kreativite aj chuti.

Vždy čerstvé informácie o živote v Kubiku nápadov nájdete na stránke kubiknapadov.blogspot.com, prípadne aj na facebooku.

VIDEO Tomáša Giebela:

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2012 1:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kubik zastreší myšlienky a nápady mladých kreatívnych ľudí”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.