reklama

Študenti sa budú presúvať po Trnave na štýlovo prerobených retro bicykloch

Študenti trnavskej Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) sa budú od septembra presúvať medzi fakultami roztrúsenými na troch rôznych miestach na štýlových retro bicykloch.

Adam Peciar, nadšenec cyklistiky a jeden zo spoluorganizátorov úspešného projektu Bercajgel, ktorý medzi svoje priority radí podporu mestskej cyklistiky či záchranu a štýlovú obnovu starých bicyklov, pripravuje s partiou nadšencov – študentov Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave a členov združenia Back Space spustenie projektu KOLOKOLO. Zámerom je poskytnúť študentov približne 20 bicyklov, ktorými budú cestovať po mestských uliciach.

V súčasnej fáze zháňame staré, nepotrebné alebo nepoužívané bicykle. Tie chceme zrevitalizovať, opraviť a dať im úplne novú tvár. Takto upravené bicykle chceme poskytnúť do prenájmu študentom, ktorí budú mať záujem jazdiť po Trnave ekologicky a štýlovo,“ vysvetľuje Peciar.

Projekt KOLOKOLO plánuje spustiť na začiatku septembra. Študenti, ktorí majú záujem o bicyklovanie, sa môžu hlásiť už teraz.


Adam Peciar vdychuje starým bicyklom nový život

Foto: pecobikes.sk

Presun medzi budovami UCM na Bučianskej, námestí J. Herdu a Skladovej ulici nie je v súčasnosti podľa Peciara práve jednoduchý. „Približne dvaapolkilometrovú trasu medzi jednotlivými budovami urazia dnes študenti autom v závislosti od dopravnej situácie za 5 až 14 minút, peši za polhodiny, autobusom za asi 12 minút, bicyklom 10 minút,“ počíta.

Študenti zaplatia sa prenájom bicykla symbolických 15 eur za študijný polrok. V tomto období ho budú môcť používať kedykoľvek podľa potreby, teda nielen na presuny v rámci školy.

Súčasťou plánovaného projektu má byť aj inštalácia moderných a bezpečných stojanov. Tie chce partia okolo Adama Peciara umiestniť v prvej fáze pred budovami UCM, neskôr aj na iných frekventovaných miestach na území Trnavy.

Trnava je v oblasti bicyklových stojanov trvale poddimenzovaná. Stojany chýbajú a tie, ktoré majú cyklisti k dispozícii, sú zastaralé z vizuálnej aj technickej stránky. Verím, že v spolupráci s podnikateľmi a mestom Trnava sa nám podari súčasný stav zlepšiť,“ dodáva.

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2012 20:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Študenti sa budú presúvať po Trnave na štýlovo prerobených retro bicykloch”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.