reklama

Študenti sa budú presúvať po Trnave na štýlovo prerobených retro bicykloch

Študenti trnavskej Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) sa budú od septembra presúvať medzi fakultami roztrúsenými na troch rôznych miestach na štýlových retro bicykloch.

Adam Peciar, nadšenec cyklistiky a jeden zo spoluorganizátorov úspešného projektu Bercajgel, ktorý medzi svoje priority radí podporu mestskej cyklistiky či záchranu a štýlovú obnovu starých bicyklov, pripravuje s partiou nadšencov – študentov Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave a členov združenia Back Space spustenie projektu KOLOKOLO. Zámerom je poskytnúť študentov približne 20 bicyklov, ktorými budú cestovať po mestských uliciach.

V súčasnej fáze zháňame staré, nepotrebné alebo nepoužívané bicykle. Tie chceme zrevitalizovať, opraviť a dať im úplne novú tvár. Takto upravené bicykle chceme poskytnúť do prenájmu študentom, ktorí budú mať záujem jazdiť po Trnave ekologicky a štýlovo,” vysvetľuje Peciar.

Projekt KOLOKOLO plánuje spustiť na začiatku septembra. Študenti, ktorí majú záujem o bicyklovanie, sa môžu hlásiť už teraz.


Adam Peciar vdychuje starým bicyklom nový život

Foto: pecobikes.sk

Presun medzi budovami UCM na Bučianskej, námestí J. Herdu a Skladovej ulici nie je v súčasnosti podľa Peciara práve jednoduchý. “Približne dvaapolkilometrovú trasu medzi jednotlivými budovami urazia dnes študenti autom v závislosti od dopravnej situácie za 5 až 14 minút, peši za polhodiny, autobusom za asi 12 minút, bicyklom 10 minút,” počíta.

Študenti zaplatia sa prenájom bicykla symbolických 15 eur za študijný polrok. V tomto období ho budú môcť používať kedykoľvek podľa potreby, teda nielen na presuny v rámci školy.

Súčasťou plánovaného projektu má byť aj inštalácia moderných a bezpečných stojanov. Tie chce partia okolo Adama Peciara umiestniť v prvej fáze pred budovami UCM, neskôr aj na iných frekventovaných miestach na území Trnavy.

Trnava je v oblasti bicyklových stojanov trvale poddimenzovaná. Stojany chýbajú a tie, ktoré majú cyklisti k dispozícii, sú zastaralé z vizuálnej aj technickej stránky. Verím, že v spolupráci s podnikateľmi a mestom Trnava sa nám podari súčasný stav zlepšiť,” dodáva.

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2012 20:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Študenti sa budú presúvať po Trnave na štýlovo prerobených retro bicykloch”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.