reklama

Už piaty rok hľadá Nádvorie Kampus 6 mladých ľudí, ktorí v ňom strávia rok plný zážitkov a vzdelávania

Aktívni vysokoškoláci a vysokoškoláčky z Trnavy majú opäť príležitosť zapojiť sa do programu Nádvorie Kampus. Program ponúka šiestim štipendistom alebo štipendistkám osobného mentora či mentorku, vzdelávanie na mieru, stretnutia s inšpiratívnymi hosťami a hosťkami, možnosť realizovať svoje projekty či ubytovanie na rok zadarmo. 

Rezidenčný program Nádvorie Kampus spustil prihlasovanie do svojho piateho ročníka. Aktívni študenti a študentky troch vysokých škôl v Trnave sa tak môžu uchádzať o ročné štipendium, ktoré zahŕňa bezplatné ubytovanie, mentoring, vzdelávanie a mnoho ďalšieho.

FOTO: Nádvorie Kampus

Hodnoty programu sú kladené na prvé miesto 

„V programe nepozeráme na známky, študijný odbor a nehľadáme ani top talenty. Dôraz kladieme predovšetkým na hodnoty a osobnosť uchádzačov a uchádzačiek. Kandidáti by sa mali zaujímať o svet okolo seba a snažiť sa ho zlepšovať. Mali by však mať aj schopnosti a energiu veci meniť, byť proaktívni a dokázať pracovať v tíme. Dôležitá je aj chuť pracovať na sebe a zvládať zvýšenú záťaž, ktorú program popri štúdiu predstavuje,“ vysvetľuje koordinátorka Veronika Káčerová.

Účastníci programu musia byť študentmi denného štúdia na Trnavskej univerzite, Univerzite sv. Cyrila a Metoda alebo Materiálovotechnologickej fakulte STU, mladší ako 26 rokov.

FOTO: Nádvorie Kampus

Najsilnejším pilierom programu je osobný mentoring

Práca na svojich cieľoch s pomocou skúseného osobného mentora či mentorky je dlhodobo hodnotená ako najprínosnejšia časť programu. U šestice aktuálnych absolventov a absolventiek tento rok v oblasti mentoringu prevládalo získavanie nových zručností a kontaktov pre svoju vysnívanú prácu.

Študentka učiteľstva Mária Kasáková sa v rámci svojho mentoringu chcela zoznámiť s možnosťami, ako v praxi aplikovať alternatívne metódy vzdelávania. So svojou mentorkou Ivetou, ktorá je riaditeľkou súkromnej základnej školy a skúsenou pedagogičkou, veľa času venovali diskusiám o rôznych metódach vyučovania. Mária získala základný prehľad o tom, ako ich zavádzať do vyučovania a vystavať hodinu.

„Pomohlo mi to upratať si v sebe, akým smerom sa chcem vydať ja v mojom učení,“ prezradila nám Mária. Okrem toho spoznala na vlastnej koži vnútorné fungovanie školy a zažila aj skutočnú učiteľskú poradu, čo určite ocení pri plnení si svojho sna – založení vlastnej súkromnej školy.

Karin Perrotová, ktorá je študentkou Dejín a teórie umenia na Trnavskej univerzite, si túžila vyskúšať prácu v kultúrnom centre. Vďaka svojej mentorke Karolíne mala možnosť zažiť pôsobenie v žilinskej Stanica-Záriečie, kde si prešla cez rôzne typy činností vrátane pomoci s organizovaním podujatí. „Chcela som si otestovať oblasť, v ktorej môžem po škole pôsobiť. Táto príležitosť mi umožnila objavovať možnosti kultúrneho priemyslu, v ktorých by som sa vedela v budúcnosti realizovať a pomáhať tak rozvoju kultúry vo svojom regióne. Mentoring ma navyše nakopol k tomu, aby som získala prácu v SNG, kde som pôsobila ako asistentka výstavy.“

Okrem harmonogramu nabitého aktivitami je však Nádvorie Kampus aj o nových priateľstvách, komunite a spoločných zážitkoch. Vníma to tak aj Linda Barborková, študentka Fakulty masmediálnej komunikácie UCM: „Kampus znamenal vzdelávanie a sebarozvoj. Okrem toho však znamenal úplne nový život v Trnave. Nové kamošstvá, nové dobrodružstvá a nové spomienky. Bola to kapitola života, ktorá vo mne bude veľmi dlho rezonovať ako jedna z tých najlepších. Nezdieľali sme totiž len jeden dom, zdieľali sme život a všetko, čo za ten rok priniesol.“

Pokiaľ vás program zaujal alebo poznáte študentku či študenta, ktorí by boli vhodnými kandidátmi alebo kandidátkami, nezabudnite im poslať prihlášku.  
 

Čo môžu uchádzači získať? 

Mentora alebo mentorku, s ktorým budú pracovať na cieľoch v oblasti svojich záujmov.
Možnosť využiť osobný coaching, ktorý im pomôže osobnostne rásť a maximalizovať svoj potenciál.
Bezplatné ubytovanie v priestoroch Kampusu v historickom centre Trnavy od septembra 2023 do júna 2024.
Workshopy a tréningy prispôsobené potrebám aktuálnych uchádzačov, na ktorých získavajú nové zručnosti (napr. projektový manažment, leadership a tímová práca, workshopy zamerané na komunikačné zručnosti)
Pravidelné stretnutia s inšpiratívnymi hosťami a hosťkami. 
Miesto pre štúdium a prácu v Nádvorie Coworking. 
Networking a možnosť byť súčasťou komunity okolo Nádvoria
Komunitný nedeľný brunch v kaviarni Thalmeiner spoločne s ostatnými účastníkmi. 
Priestor pre projekt, na ktorom sa podieľajú všetci obyvatelia a obyvateľky Kampusu. 
Spoločné teambuildingy plné motivácie a poznávacích aktivít. 
 
Časový harmonogram

Prihlášky prijímame do 30. júna 2023 na prihlaska.nadvorie.com. V prípade nejasností pri vypĺňaní sa na nás obráťte na kampus@nadvorie.com.
Pohovory s vybranými uchádzačmi a uchádzačkami prebehnú online počas júla. 
Rozhodnutie o prijatí do programu bude doručené do konca augusta. 
Pre úspešných kandidátov program začína od septembra 2023. 
 
Viac informácií o programe získate na stránke kampus.nadvorie.com.

FOTO: Nádvorie Kampus

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2023 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.