reklama

Olympiády Kalokagatia 2012 sa zúčastnilo viac ako tisíc mladých ľudí

Za zvuku slovenskej hymny, bubnov a potlesku prítomných ľudí na Trojičnom námestí v Trnave bola vo štvrtok 21. júna slávnostne otvorená medzinárodná olympiáda detí a mládeže KALOKAGATIA 2012.

Medzi zúčastnenými osobnosťami politického a spoločenského života boli okrem iných minister školsva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič, predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš, primátor mesta Trnava Vladimír Butko, predseda Slovenského olympijského výboru František Chmelár a čestný predseda Slovenskej asociácie športu na školách Anton Javorka.

Medzi hosťami nechýbali futbalové legendy Jozef Adamec, Stanislav Jarábek a Jozef Štibrányi, úspešný tréner Dušan Radolský či zlatý olympijský boxer Ján Zachara.Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnila aj naša najúspešnejšia plavkyňa Martina Moravcová, ktorá odštartovala prvú disciplínu – malý maratón.

Olympiáda Kalokagatia je zameraná na futbal, basketbal, volejbal, hádzanú, vybíjanú, atletiku a ukážkové športy – ja gente a speedbadminton a uskutočňuje sa v tradičnom štvorročnom olympijskom cykle.

Do Trnavy zavítalo viac ako tisíc mladých športovcov.

Text a foto: Ivan Šturdík, TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2012 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.