reklama

Rekordné minimum. Ohlásené posledné plošné testovanie v réžii mesta odhalilo len 6 pozitívnych z viac ako 17-tisíc ľudí

Ohlásené posledné víkendové plošné testovanie, ktoré pokračovalo v mestom vytvorených odberových miestach od januára 14 – krát bez prestívky, prinieslo nové rekordné minimim zistených pozitívnych prípadov.

V mestských odberových miestach otestovali 24. a 25. apríla 2021 celkom 17 411 ľudí.

Pozitívnych bolo len šesť ľudí a miera pozitivity dosiahla mizivých 0,03%.

Doterajší rekord bol 0,09 percenta z 10. a 11. apríla, pred týždňom bolo v Trnave 0,12% pozitívnych testov.

„Posledné víkendové testovanie skončilo výborným výsledkom, ktorým završujeme mestom organizované víkendové testovania. Mesto prostredníctvom základných škôl umožní testovanie zákonných zástupcov detí v našich zariadeniach,“ poznamenal primátor Peter Bročka.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Miera pozitivity dosahovala v Trnave najvyššie údaje počas prvých týždňov v druhej polovici januára a začiatkom februára, kedy prekračovala jedno percento.

Okres Trnava je podľa aktuálne platného Covid automatu od 26. apríla 2021 zaradený opäť do II. stupňa varovania.

Pandemická situácia na Slovensku sa zlepšuje, od pondelka sa otvoria terasy reštaurácií a fitnescentrá za stanovených hygienických podmienok. Vláda pripomína, že aj naďalej je potrebné dodržiavať protiepidemické opatrenia.

„Prosím buďte naďalej veľmi obozretní,“ zdôraznil premiér Eduard Heger, ktorý sa zároveň poďakoval všetkým občanom za doterajšie dodržiavanie opatrení.

Celé Slovensko zostáva od pondelka 26. apríla ešte v bordovej fáze, III. stupni varovania, žiadny okres nebude v čiernom IV. stupni varovania. V bordovej fáze je od pondelka 22 okresov, červených je 52 a v ružovej fáze päť okresov.

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2021 21:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.