reklama

Vydarený Deň rodiny navštívilo v centre Trnavy viac ako tisíc ľudí

Tradičné podujatie Deň rodiny v priestore pri Mariánskej sále na Františkánskej ulici v centre Trnavy sprevádzalo v tomto roku motto Mama – naj povolanie. Podujatie je Centrum pomoci pre rodinu niečo ako štátny sviatok, povedal na záver vydareného dňa dlhoročný organizátor Michal Lipovský.

Ako poznamenal, poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom, spoluorganizátorom a rôznym organizáciám, ktoré priniesli svoje sprievodné aktivity a tak urobili deťom a rodičom krásny program.

Dobrovoľný hasičský zbor vytvoril penovú aktivitu, nechýbala nafukovacia atrakcia v podobe veľkej pirátskej lode či mobilné planetárium. Šachisti rozhrali niekoľko skvelých partičiek a skauti Jána Pavla II. postavili prekážkovú dráhu.

Všetko a mnoho viac si užilo vyše 1200 účastníkov od najmenších po najstarších. Na pódiu všetkých pozdravil aj komisár pre deti Jozef Mikloško, ktorý povzbudil všetky matky a zdôraznil dôležitosť a súdržnosti rodín. Na pódiu vystúpili aj dvojica JOJKO a ROJKO, či maskované zvieratká, ktoré rozprúdili zábavu pre najmenších.

Svoju prácu s deťmi ukázali aj tanečné a pohybové štúdia ako Alegria, Rusalka, Drienka a Crazy family.

O sprievodné aktivity sa postarali: Dobrovoľný hasičský zbor Trnava, Trnavská arcidiecézna charita, Kinder Club, Trnavské materské centrum, Skautský zbor FSE Trnava 1 sv. Jána Pavla II., Trnavské materské centrum a ďalší.

„Aj týmto podujatím sa Centrum pomoci pre rodinu snaží dostať do väčšej pozornosti rodinu, jej ochranu a najmä jej dôležitosť pre spoločnosť. Touto cestou ďakujeme všetkým podporovateľom, dobrovoľníkom, partnerom a spolupracujúcim organizáciám za celoročnú podporu,“ dodal Michal Lipovský, manažér sociálnych služieb Centra pomoci pre rodinu v Trnave.

FOTO – Deň rodiny 2023:

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2023 15:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.