reklama

Centrum pomoci pre rodinu ocenilo manželstvá, ktoré pretrvali viac ako šesť desaťročí

Centrum pomoci pre rodinu ocenilo už po štvrtý raz manželské zväzky, ktoré pretrvali desaťročia. Dekorovanie manželských párov sa uskutočnilo na trnavskej radnici, podujatie je súčasťou Národného týždňa manželstva.

Centrum pomoci pre rodinu zbieralo nominácue od obyvateľov z Trnavy.  Témou Národného týždňa manželstva je odkaz.

„Môžem povedať, že ja takéto odkazy odhaľujem už štvrtý rok vďaka tomuto už tradičnému podujatiu. Oceňovanie najstarších manželských párov je aktom, kedy si pripomíname dlhoročné manželstvá, ktoré aj napriek svojim životným ťažkostiam pretrvali. Vnímam, že všetci, ktorí sa do oceňovania zapojili majú veľkú úctu, nádej na krásne manželstvá a možno sa nájdu aj takí, ktorí v dobrom závidia takéto dlhoročné zväzky,“ uviedol organizátor oceňovania Michal Lipovský.

Oceňovanie sa uskutočnilo 15. februára 2023 v obradnej sieni Trnavskej radnice za prítomnosti zástupkyne mesta Trnava Evy Nemčovskej a organizátorov Centra pomoci pre rodinu. 

Počas slávnosti odprezentovali rozhovory s ocenenými manželmi. Ich odkazy sú sprístupnené aj na Youtube kanáli Centra pomoci pre rodinu.

Ocenenia odovzdali zástupkyňa primátora Trnavy Eva Nemčovská a riaditeľka Centra pomoci pre rodinu Kristína Königová.

Ocenení za rok 2023:

Emil Vavra a Vlasta Vavrová – 62 rokov manželstva
Marián Líška a Božena Líšková – 63 rokov manželstva
Ladislav Lettler a Anna Lettlerová – 65 rokov manželstva

IN MEMORIAM:
František Tollarovič a Veronika Tollarovičová – za 67 rokov manželstva


FOTO: Centrum pomoci pre rodinu

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2023 9:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.