reklama

V Trnave ocenili manželské zväzky, ktoré pretrvali takmer sedem desaťročí

Centrum pomoci pre rodinu v Trnave po tretíkrát ocenilo dlhotrvajúce manželstvá. Podujatie vyhlasuje pri príležitosti Národného týždňa manželstva. Dlhotrvajúce manželské zväzky, ktoré pretrvali desaťročia, môže nominovať aj verejnosť.

„Vďaka nomináciám sme našli tri najstaršie páry z Trnavy, ktoré boli slávnostne ocenené za ich dlhoročný manželský zväzok a jeden manželský pár získal ocenenie IN MEMORIAM,“ povedal Michal Lipovský z Centra pomoci pre rodinu.

Oceňovanie sa uskutočnilo 8. marca 2022 v zasadačke trnavskej radnice v prítomnosti zástupcov a organizátorov z Centra pomoci pre rodinu, mesto Trnava reprezentovala viceprimátorka Eva Nemčovská.

FOTO: Centrum pomoci pre rodinu

Centrum pre rodinu v Trnave ocenilo tri páry: Ľudmila Pokorná a Michal Pokorný sú zosobášení 69 rokov, Magdaléna Šarmírová a Karol Šarmír 68 rokov, Anna Bočková a Jozef Bočko prežili v manželstve 66 rokov. In memoriam získali ocenenie Ľudmila Slováková a Anton Slovák za 69 rokov manželstva.

S nápadom oceňovať dlhotrvajúce manželstvá prišiel Michal Lipovský z Centra pomoci pre rodinu v Trnave, vnímal to ako potrebu ukázať mladým, že sa dá žiť v krásnom a dlhom manželskom zväzku aj niekoľko desaťročí.

„Tieto krásne manželské príbehy nám dávajú istú nádej a povzbudenie najmä nám, ktorí sme v manželstve len nejakých desať rokov, že máme čo robiť, aby sme dosiahli takýto krásny spoločný zväzok, ktorý pretrvá,“ poznamenal.

V polovici marca bude Centrum pre rodinu oceňovať aj manželské páry v Piešťanoch. V tradícii chce pokračovať aj v roku 2023 štvrtým ročníkom.

FOTO: Centrum pomoci pre rodinu a Michal Lipovský

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2022 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.