reklama

Hľadajú sa manželstvá, ktoré pretrvali desaťročia

Centrum pomoci pre rodinu pokračuje v začatej tradícií oceňovania najdlhšie trvajúcich manželstiev. Preto aj v roku 2023 hľadá manželstvá z Trnavy i z Piešťan.

Tento rok sa uskutoční oceňovanie po štvrtýkrát v Trnave a tretíkrát v Piešťanoch za spolupráce oboch samospráv, hovorí organizátor oceňovania Michal Lipovský z Centra pomoci pre rodinu.


Oceňovanie manželov na trnavskej radnici

Ilustračné foto: Centrum pomoci pre rodinu

„Týmto oslovujeme a prosíme všetky deti, rodinu, priateľov, známych či susedov, aby nominovali dlhotrvajúce manželské zväzky. Posledné roky nám ukázali, že je dôležité si pripomenúť takéto manželské zväzky aj preto, že sú pre všetkých ľudí veľkou inšpiráciou. V minulom roku sme dostali z oboch miest vyše 50 nominácii a ocenilo sa šesť manželských párov a dva manželské páry In memoriam,“ povedal M. Lipovský.

Najvyšší vek dosiahol žijúci manželský pár z Trnavy, ktorý bol ocenený za 69 rokov v manželstve. Počas slávnostného oceňovania manželia odovzdávajú vzácne odkazy pre všetkých mladých, ktorí sa chystajú do manželstva i pre všetkých, ktorí si svoje áno už povedali.

Centrum pomoci pre rodinu tak nadäzuje na tému Národného týždňa manželstva, ktorý bude v roku 2023 v týždni od 13. do 19. februára 2023.

Nominované môžu byť aj tie páry, ktoré boli nominované v predošlých ročníkoch, ale ocenenie ešte nedostali. Cenu In memoriam udelí Centrum pomoci pre rodinu tým párom, v ktorých jeden z dvojice naveky odišiel, alebo zomreli obaja z manželov.

Samotné oceňovanie v spolupráci s mestom Trnava a mestom Piešťany sa uskutoční v priebehu februára 2023, dodáva Michal Lipovský organizátor oceňovania.

Najdlhšie trvajúce manželstvá z Trnavy a Piešťan prihlasujte do 3. februára 2023 cez online dotazník.

Dotazníky nájdete na web stránke Centra pomoci pre rodinu alebo tu:
Dotazník pre Trnavu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSevFzGULVU6pD61KRsstn86EzHEj8QKXFMxqf4ccurSMoPbbA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Dotazník pre Piešťany: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeisL9HM1ljdcmVBFJqk5ZrfqVPwwfmutPDinD2GyhwVc-_vA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Bližšie informácie o Národnom týždni manželstva nájdete aj tu: https://www.ntm.sk/.

Ulož ako PDF
Napísal 1. januára 2023 11:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.