reklama

V sobášnej sieni radnice ocenili najdlhšie trvajúce manželstvá, páry prežili spoločne viac ako 60 rokov

Centrum pomoci pre rodinu v spolupráci s mestom Trnava po druhýkrát ocenilo najdlhšie trvajúce manželstvá z Trnavy. Pre pandémiu sa podujatie neuskutočnilo v plánovanom februárovom termíne, ale v stredu 23. júna 2021 v sobášnej sieni trnavskej radnice.

V rámci Národného týždňa manželstva oceňuje Centrum pomoci pre rodinu najdlhšie žijúce manželské páry. Z nominácii boli vybrané tri páry, ktoré žijú v spoločnom manželskom zväzku viac ako 64 rokov a jedna nomináciu IN MEMORIAM.

„Touto cestou vám chceme zablahoželať dlhoročným manželským zväzkom, ktoré sú skutočne neoceniteľné. Vydržať toľké roky spolu sú pre mnohých ľudí až neskutočné no napriek tomu takéto páry existujú a sú veľkou inšpiráciou pre nás všetkých,“ povedal organizátor oceňovania Michal Lipovský.


FOTO: CPPR Trnava

Cieľom oceňovania je vyzdvihnúť manželské zväzky, ktoré môžu byť nielen motiváciou pre mladé manželské páry, ale i vzorom.

Ako povedal jeden z ocenených L. Benko „v minulosti sa všetko opravovalo a aj náš vzťah sme neustále opravovali a vydržali sme až do dnes“.

Ľ. Ševčík spolu s manželkou sa na záver oceňovania poďakoval organizátorom podujatia a vyzdvihol dôležitosť realizácie týchto podujatí.

Nominovaných bolo 38 párov, ocenené boli napokon štyri:
Edita Sittová a Anton Sitta – 66 rokov manželstva,
Ľudovít a Vilma Ševčíkoví – 65 rokov manželstva,
Anna Benková a Ladislav Benko – 64 rokov manželstva
a In memoriam Alica Kováčiková a Vojtech Kováčik – 69 rokov manželstva.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2021 8:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.