reklama

Rekordný pelotón Bercjalgla si vyskúšal aj asfalt na novom obchvate

Iným, ako prívlastkom „NAJ“, včerajší Bercajgel ani označiť nemožno.

Na štarte doteraz najdlhšej, vyše 10 – kilometrovej trasy, sa zišlo rekordných 152 milovníkov bicyklovania.

Organizátori populárnych pohodových cyklojázd mestom Adam Peciar a Matúš Hlinčík nasmerovali dlhočizný pelotón cyklistov aj na dokončenú severovýchodnú časť trnavského obchvatu. Využili tak jednu z posledných príležitostí zajazdiť si po novom asfalte bez asistencie áut. A navyše – bonusom bol nádherný západ slnka.


Organizátori narátali rekordných 152 bercajglistov

Balík zložený z cyklistov širokej vekovej štruktúry od škôlkárov po ľudí v dôchodcovskom veku zvládol trasu v pohodovom tempe a príjemnom počasí za necelú hodinku.

Je to skvelé, máme rekord. Zase nám bolo o niečo viac. Tešíme sa,“ radovali sa v cieli svorne zakladatelia tradície Bercajgla Adam s Matúšom.

A čo viac – podstatné je, že do cieľového priestoru pred kinom Hviezda dorazili všetci účastníci v poriadku a bez ujmy na zdraví aj dvojkolesových tátošoch.

Vyše desaťkilometrová trasa viedla od kina Hviezda po Kapitulskej, okolo Baziliky sv. Mikuláša, cez most pri poliklinike na Clementisovu, okolo Tesca a na Sibírsku. Na Špačinskej ulici sa balík Bercajglistov napojil na obchvat a vyskúšal si nový asfalt až po Trstínsku ulicu.
Cez Hospodársku, Štefánikovu a Trojičné námestie, kde tradične obkrúžil trojičku, sa pelotón vrátil naspäť do cieľa pred kinom.

Najbližší Bercajgel bude v sobotu 16. júna so štartom o 18. hodine pod Bernolákovou bránou ako súčasť podujatia PSA TT-inline.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2012 11:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rekordný pelotón Bercjalgla si vyskúšal aj asfalt na novom obchvate”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.