reklama

Rekordný pelotón Bercjalgla si vyskúšal aj asfalt na novom obchvate

Iným, ako prívlastkom „NAJ“, včerajší Bercajgel ani označiť nemožno.

Na štarte doteraz najdlhšej, vyše 10 – kilometrovej trasy, sa zišlo rekordných 152 milovníkov bicyklovania.

Organizátori populárnych pohodových cyklojázd mestom Adam Peciar a Matúš Hlinčík nasmerovali dlhočizný pelotón cyklistov aj na dokončenú severovýchodnú časť trnavského obchvatu. Využili tak jednu z posledných príležitostí zajazdiť si po novom asfalte bez asistencie áut. A navyše – bonusom bol nádherný západ slnka.


Organizátori narátali rekordných 152 bercajglistov

Balík zložený z cyklistov širokej vekovej štruktúry od škôlkárov po ľudí v dôchodcovskom veku zvládol trasu v pohodovom tempe a príjemnom počasí za necelú hodinku.

Je to skvelé, máme rekord. Zase nám bolo o niečo viac. Tešíme sa,“ radovali sa v cieli svorne zakladatelia tradície Bercajgla Adam s Matúšom.

A čo viac – podstatné je, že do cieľového priestoru pred kinom Hviezda dorazili všetci účastníci v poriadku a bez ujmy na zdraví aj dvojkolesových tátošoch.

Vyše desaťkilometrová trasa viedla od kina Hviezda po Kapitulskej, okolo Baziliky sv. Mikuláša, cez most pri poliklinike na Clementisovu, okolo Tesca a na Sibírsku. Na Špačinskej ulici sa balík Bercajglistov napojil na obchvat a vyskúšal si nový asfalt až po Trstínsku ulicu.
Cez Hospodársku, Štefánikovu a Trojičné námestie, kde tradične obkrúžil trojičku, sa pelotón vrátil naspäť do cieľa pred kinom.

Najbližší Bercajgel bude v sobotu 16. júna so štartom o 18. hodine pod Bernolákovou bránou ako súčasť podujatia PSA TT-inline.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2012 11:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rekordný pelotón Bercjalgla si vyskúšal aj asfalt na novom obchvate”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.