reklama

Trnavčania si užívali záver babieho leta jazdou večernými ulicami mesta na bicykli

Rekordných 140 cyklistov sa stretlo v stredu 5. októbra pred trnavským kinom Hviezda na v poradí už štvrtom pokračovaní akcie Bercajgel. Blikajúci pelotón si to v príjemnom počasí končiaceho babieho leta zamieril do ulíc večernej Trnavy, aby absolvoval v spoločenskom tempe šesťkilometrový okruh.

„Sme nadmieru spokojní, okrem rekordnej účasti nám opäť dokonale vyšlo počasie. Na prvej jazde nás bolo niečo cez štyridsať, potom dvakrát toľko a naposledy prišlo asi 120 cyklistov. Teší nás stúpajúca krivka počtu účastníkov, sme radi, že ľudia majú o pohyb na bicykli záujem,“ radovali sa v cieli organizátori Adam Peciar a Matúš Hlinčík.

Tradičné krúženie okolo Trojičky

Bercajgel opäť prilákal Trnavčanov všetkých generácií – v pelotóne sa pohybovali školopovinné deti, študenti, stredná generácia aj dôchodcovia.

„Dnes som prišiel druhý raz a určite nie naposledy. Nápad zorganizovať večrné jazdy na bicykloch je skvelý. Stretávajú sa tu pohodoví ľudia, človek sa odreaguje a trošku rozhýbe. Samozrejme, prídem aj nabudúce,“ pochvaľoval si päťdesiatnik František.

VIDEO:

Cyklisti zamierili v rámci 4. pokračovania Bercajgla od kina Hviezda na Trojičné námestie, cez Štefánikovu a Šrobárovu sa presunuli ku Kalvárii, odtiaľ na Kopánku, kde ich na Slnečnej čakala „horská prémia“ v podobe mini stúpania na Slnečnej ulici. Z Kopánky pelotón zamieril na Špačinskú a Hlbokú ulicu, zopárkrát zakrúžil na parkovisku pri Mestskom amfiteátri a po absolvovaní šesťkilometrovej trasy sa presunul späť pred kino Hviezda.

Kto mal záujem, chuť a čas posedel si na after party v Art Klube pri kofolke a videofilmoch s cyklistickou tematikou.

Bercajgel bude mať ďalšie pokračovanie v stredu 19.októbra.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2011 23:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.