reklama

Bercajgel v stredu oslávi 3. narodeniny spoločnou jazdou aj opekačkou

Bercajgel oslavuje tretie narodeniny. V stredu 20. augusta o 19. hodine vyrazí pelotón cyklistov z tradičného priestoru štartu pred kinom Hviezda. Cieľom jazdy bude areál golfového odpaliska za Kamenným mlynom, kde je pripravené občerstvenie, opekačka a tombola so zaujímavými cenami.

Historicky prvý Bercajgel sa uskutočnil 24. augusta 2011. Vyvetrať svoje bicykle ulicami večernej Trnavy prišlo viac ako 40 ľudí. Odvtedy sa uskutočnilo už viac ako 20 pohodových jázd po Trnave a okolí. Pravidelne sa ich zúčastňuje 150 až 200 fanúšikov bicyklovania.

S myšlienkou založiť tradíciu spoločných bicyklovačiek mestom prišli Adam Peciar a Matúš Hlinčík.

bercajgel

Ilustračné foto

Stredajšia narodeninová trasa povedie od kina Hviezda na pešiu zónu a Trojičné námestie. Po obkrúžení Trojičky sa cyklisti presunú k Bernolákovej bráne, prejdú Promenádou a cyklochodníkom medzi Hospodárskou a ulicou Andreja Hlinku vstúpia do Parku Janka Kráľa.

Pri Nukleone pelotón odbočí na Bottovu ulicu, odtiaľ na Šafárikovu, Ovocnú, dostane sa na Kamennú cestu a naberie smer Kamenný mlyn.

Bercajgel spája ľudí, ktorí majú záujem len tak sa pobicyklovať, alebo ak chcete po trnavsky “cajglovať”, rozhýbať sa, podporiť tvorbu mestskej cyklistiky a cyklotrás v Trnave, ukázať svojho dvojkolesového tátoša ostatným, či len tak sa zabaviť a poobzerať si ulice Trnavy z inej perspektívy – zo sedla bicykla.

Povinnou výbavou účastníkov cyklojazdy je reflexný prvok a predpísané osvetlenie.

Mapa:
mapa-berc
Mapu zväčšíte kliknutím na obrázok

Plagát:
bercajgel-plag

Ulož ako PDF
Napísal 19. augusta 2014 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.