reklama

Bercajgel oslávi 1. narodeniny spoločnou opekačkou v Kamenáči

Bercajgel oslavuje prvé narodeniny. Presne pred dvanástimi mesiacmi, na konci augusta 2011, sa pred kinom Hviezda stretlo viac ako 40 priateľov dvoch kolies, aby sa zúčastnili premiérovej jazdy večernou Trnavou.

S myšlienkou zakladateľov Bercajgla Adama Peciara a Matúša Hlinčíka sa veľmi rýchlo stotožnili ďalšie desiatky Trnavčanov a pelotón sa utešene rozrastal. Dnes počíta kolóna cyklistov užívajúcich si mestskú cyklistiku približne 150 pravidelných účastníkov.

Ako zdôrazňujú Adam s Matúšom, cieľom akcie je spojiť fanúšikov bicyklovania v jeden pelotón, stretnúť sa v príjemnej spoločnosti podobne zmýšľajúcich ľudí, a pritom nenásilnou formou upozorňovať na potrebu rozširovania bezpečných cyklotrás v meste.


Tak trošku historická snímka: takto pózovali pred rokom účastníci prvého Bercajgla

Narodeninový Bercajgel sa uskutoční v stredu 22. augusta so štartom o 19. hodine pred kinom Hviezda.

Trasa povedie z historického centra mesta cez lávku pri mestskej poliklinike na Družbu, okolo sídliska Vodáreň, dolu na ČSM-ku, cyklochodníkom po Cukrovej, cez Kalváriu a ďalší cyklochodník na Vansovej do Kamenného mlyna. Netradične sa cyklistický pelotón nevráti späť pred kino, pretože cieľ je stanovený pri verejnom ohnisku v Kamenáči.

Pripravili sme viaceré prekvapenia, budeme žrebovať tombolu o tričká a rôzne vecné ceny, každý účastník narodeninovej jazdy tiež dostane reflexný pásik s logom Bercajgla. Kto má chuť, nech si prinesie špekáčiky alebo opekačkové špeciality, pretože prvé výročie oslávime spoločnou opekačkou,“ prezradil organizačné plány Adam Peciar.

Vytváranie kvalitných podmienok pre rozvoj mestskej cyklistiky sú merítkom a odrazom vyspelosti spoločosti. V mnohých moderných metropolách na to prišli už dávno.

Bercajgel dokazuje, že ľudí, ktorí sa chcú prepravovať po meste na bicykli, je v Trnave dostatok. A bolo by ich ešte oveľa viac, keby mali vytvorené podmienky v podobe bezpečných ciest či moderných odstavných stojanov,“ pripomína.

Na Slovensku, ako už tradične, aj v tejto oblasti za rozvinutým svetom značne zaostávame.

Trasa výročného Bercajgla (zelená linka):

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2012 12:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.