reklama

Pre otužilých priaznivcov cyklistiky je tu premiérový Zimný Bercajgel

Pre všetkých, ktorí majú radi mestskú cyklistiku, zároveň sú otužilí, možno aj odvážni, a túžia stráviť čas na bicykli v spoločnosti podobne zmýšľajúcich ľudí, pripravil Cyklosrevis u Peca v spolupráci s eventovým združením Bronco premiérový Zimný Bercajgel.

Prvá tohtoročná večerná „cajglovačka“ v uliciach Trnavy sa uskutoční v stredu 22. februára so štartom o 18.30 hodine.

Zimná edícia populárneho Bercajgla je podľa slov organizátora Adama Peciara experimentom.

Nemáme tušenia, koľko ľudí príde. Chceme si vyskúšať, ako ľudia zareagujú na možnosť povoziť sa spoločne na bicykloch mestom aj napriek zimnému počasiu. Ale veríme, že nás bude dosť,“ uviedol mladý organizátor.

TRASA ZIMNÉHO BERCAJGLA

Trasa v celkovej dĺžke približne 3,5 kilometra povedie od tradičného štartu pred kinom Hviezda smerom ku Kalokagati. Pelotón prejde okolo Evanjelického kostola a cez Bernolákov sad sa presunie na Zelený kričok, odkiaľ zamieri na Štefánikovu ulicu a Trojičné námestie. Trasa pokračuje cez Hviezdoslavovu ulicu, Námestie sv. Mikuláša, Kapitulskú a Dolné Bašty naspäť pred kino Hviezda.

Bercajgel začal písať svoju históriu len vlani. Organizátori pripravili celkom štyri jazdy, zúčastnilo sa na nich približne 400 priaznivcov cyklistiky.

Účastníci musia byť vybavení povinným osvetlením a reflexnými prvkami.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 16. februára 2012 10:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre otužilých priaznivcov cyklistiky je tu premiérový Zimný Bercajgel”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.