reklama

Bercajgel vyzval priateľov cyklistiky na večernú jazdu historickým centrom mesta (+video)

Premiérovej jazdy večernou Trnavou na bicykloch sa zúčastnilo viac ako 40 priaznivcov dvoch kolies. Nápad vytvoriť  v meste nové podujatie s originálnym názvom BERCAJGEL vznikol v dielni Adama Peciara, ktorý bicykle nielen opravuje, ale aj reštauruje a oživuje nádherné veteránske retro stroje. Pod organizáciu akcie sa podpísali aj ľudia z mladého eventového združenia Bronco.

Pelotón krátko pred štartom

„Chceme si len tak zajazdiť v uliciach mesta, stretnúť sa, zabaviť, podebatovať o bicykloch a o všeličom možnom. Som príjemne prekvapený, že na prvý pokus prišlo toľko ľudí. Dúfam, že BERCAJGEL bude tradíciou a s Trnavčanmi sa na bicykloch budeme stretávať častejšie,“ povedal Adam „Peco“ Peciar, o ktorého šťavnatých a nádherných kúskoch ide chýr široko – ďaleko.

VIDEO:

Pohodová jazda ulicami večernej Trnavy odštartovala krátko pred deviatou hodinou pred kinom Hviezda. Odtiaľ sa blikajúci pelotón presunul cez Streleckú ulicu do Bernolákovho sadu a cez Zelený kríčok a Štefánikovu dorazil na Trojičné námestie. Tu za zvukov zvončekov niekoľkokrát obkrúžil Trojičku, vydal sa cez Hviezdoslavovu na Mikulášskej námestie a Kapitulskú ulicu.
Po asi 30 minútach jazdy sa cestou okolo Západoslovenského múzea skupinka priateľov cyklistiky  presunula späť ku kinu Hviezda.

„Je to nová akcia a chceme z nej spraviť tradíciu. Verím, že po čase sa k nám pridajú aj ďalší Trnavčania, chce to len viac času, aby si ľudia zvykli ako na každú novú vec,“ myslí si Matuš Hlinčík zo združenia Bronco.

„Vynikajúca a príjemná akcia. Na bicykli človek znáša to dusné počasie oveľa ľahšie. Po prvý raz som si prezrel večerné mesto z inej perpektívy a bolo to naozaj super. Nabudúce prídem zas,“ pochvaľoval si tridsiatnik Peter.

V minipelotóne sme objavili aj vynikajúceho pretekára dnes už veteránskych súťaží Karola Lipovského, pobicyklovať sa okolo osvetlených katedrál a historických budov prišli manželské páry, rodiny s deťmi či tínedžeri.


Ulož ako PDF
Napísal 25. augusta 2011 10:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bercajgel vyzval priateľov cyklistiky na večernú jazdu historickým centrom mesta (+video)”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.