reklama

Chystajte bicykle, v stredu večer štartuje ďalší Bercajgel

Po augustovej prestávke sa do ulíc Trnavy vrátia bercajglisti.

Septembrové rande priateľov bicyklovania a cyklistiky sa uskutoční v stredu 4.9. o 19. hodine pred kinom Hviezda.

Jedným z hlavných poslaní športovo-spoločenskej akcie Bercajgel je prostredníctvom spravidla večerných jázd ulicami mesta okrem stretávania sa ľudí, ktorých spája záľuba v bicyklovaní, aj podpora tvorby bezpečných cyklotrás na území Trnavy.

Povinnou výbavou účastníkov sú reflexné prvky a osvetlenie bicykla.

Meteorológovia predpovedajú na stredu polojasné počasie, príjemné teploty na hranici 20 stupňov Celzia a len slabý vietor.

bercajgel
Bercajglisti na Cukrovej

Ilustračné foto

Desaťkilometrová trasa povedie od kina k Západoslovenskému múzeu, okolo amfiteátra a na Kollárovu ulicu. Balík bercajglistov sa z Kollárovej presunie do parku Janku Kráľa. V druhej časti parku sa odbáča smerom k stavebnej priemyslovke a trasa pokračuje rovno na Botanickú a ulicu T. Vansovej, kde sa cyklisti napájajú na cyklochodník v smere k Hospdárskej ulici.

Na svetelnej križovatke je odbočka doľava a následne vpravo na Kalváriu. Po cyklochodníku na Cukrovej sa trasa dostáva na Kopánku. Zo Slnečnej ulice sa odbočí ku kostolu a na Špačinskú ulicu.

Na svetelnej križovatke pokračuje pelotón na vpravo Rybníkovú, odkiaľ sa pri mestskej šporovej hale zatočí doľava k centru.

Na Trojičnom námestí prichádza tradičné obkrúženie Trojičky a cez Hviezdoslavovu, Hollého a poza OD Jednota návrat do cieľa pred kino Hviezda na Paulínskej ulici.

Trasu si môžete prezrieť aj online cez TENTO LINK.

MAPA:
bercajgel-mapa-4-9-13

Ulož ako PDF
Napísal 3. septembra 2013 9:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.