reklama

Večerná cyklojazda ulicami mesta Bercajgel bude mať v stredu druhé pokračovanie

Pre všetkých priaznivcov pohybu a pohodového bicyklovania máme dobrú správu. Akcia BERCAJGEL, ktorej vydarená premiéra sa uskutočnila 24. augusta v uliciach Trnavy, bude mať už túto stredu 7. septembra pokračovanie.

Cykloservis u Peca v spolupráci s trnavským eventovým združením Bronco oznamujú, že druhá večerná cyklojazda večernou Trnavou odštartuje od kina Hviezda o 19.30 hodine.

Organizátori tentoraz zvolili o čosi dlhšiu trasu ako v prvom prípade. Cieľom Bercajglu však nie je pretekanie sa, ale naopak, užívanie si pohybu a dobrej nálady v spoločnosti príjemných ľudí, ktorí majú radi šport, bicykle a špacírovanie sa ulicami mesta. Premiérového Bercajgla sa zúčastnilo viac ako 40 ľudí.

„Nápad vznikol za účelom stretnutia všetkých ľudí, ktorí majú záujem len tak sa pobicyklovať, alebo ak chcete po trnavsky ‚cajglovať‘, rozhýbať sa, podporiť tvorbu mestskej cyklistiky a cyklotrás v Trnave, ukázať svojho dvojkolesového tátoša ostatným, či len tak sa vypotiť a zabaviť,“ vysvetľujú mladí organizátori.

Povinnou výbavou účastníkov cyklojazdy je reflexný prvok, predné a zadné blikacie svetlo a, samozrejme, tá správna cyklonálada.

Približne 8-kilometrová trasa jazdy BERCAJGEL 2 povedie od kina Hviezda k Evanjelickému kostolu, na Hospodársku ulicu, do Parku Jána Kráľa, okolo železničného depa sa presunie pelotón do Kamenného mlyna, cez park sa vráti späť do mesta. Trať pokračuje z ulice T. Vansovej na Bottovu a Študentskú ulicu. Cez Bernolákovu bránu sa cyklisti presunú na Trojičné námestie a odtiaľ prídu naspäť do cieľa na Paulínskej ulici pred kino Hviezda.

TRASA (pre zväčšenie kliknite na mapu):
„Je to nová akcia a chceme z nej spraviť tradíciu. Verím, že po čase sa k nám pridajú aj ďalší Trnavčania, chce to len viac času, aby si ľudia zvykli ako na každú novú vec,” povedal pri premiérovom Bercajgli Matuš Hlinčík zo združenia Bronco.

V poradí tretia cyklojazda by sa mala uskutočniť 21. septembra.

VIDEO – BERCAJGEL 24. augusta:

Ulož ako PDF
Napísal 5. septembra 2011 5:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Večerná cyklojazda ulicami mesta Bercajgel bude mať v stredu druhé pokračovanie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.